Jump to content
Българският форум за музиканти

Elixir за акустична китара


Recommended Posts

Здравейте,искам да попитам има ли по издръжливи струни за акустична китара от еликсир наноуеб,тъй като ползвам дадарио и ги сменям на всеки 2 седмици,питам тък като не съм ползвал елексир.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според моите дългогодишни експерименти с много видове скъпи(над 20лв) струни извода ми е, че Еликсир са най-добри. Не съм опитвал Ernie Ball Slinky Acoustic Guitar Strings feature patented coated Titanium RPS Technology - 27лв и Ernie Balls new Everlast nanotechnology - 39лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен засега Elixir са ми фаворит, макар да не използвам за акустичка. Но за бас и ел. китара...

 

Сега съм заредил едни Дърварио с покритие, които не съм тествал все още. И ми подариха едни Cleartone, които предния път не показаха нищо впечатляващо (въпреки свинската си цена), ама ще видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали да бъдат фосфор бронз или бронз зависи от няколко неща. Аз например се съобразявам с акустичните честотни характеристики на китарата. Ако акустично китарата звучи по-глухо използвам само бронз 80/20 защото те са по-звънливи. Но ако китарата има по-изразени средни и високи обертонове тогава ползвам фосфор бронз, защото те звучат по-меко. Всеки може да има свои специфични предпочитания.

Например в сайта си Еrnieball показват графика на честотната характеристика на различните си модели

https://www.ernieball.com/guitar-strings/acoustic-guitar-strings/earthwood-8020-bronze-acoustic-guitar-strings

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ясно,ще опитам с фосфора че да видим,китарата ми е epiphone aj 220 s досега бях с бронзови,но прекалено ярко звучат.Благодаря за инфото.  :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.