Jump to content
Българският форум за музиканти

Препоръчайте учител по китара в София


Recommended Posts

Здравейте,

Моля препоръчайте учител по китара в София, който да ми помогне да изготвя точната за мен всекидневна програма за свирене, т.е. който да прецени на какво ниво съм, какво искам да свиря и съответно каква ще е най подходящата програма за всекидневни упражнения. И ако може да не дере две кожи  :D ! Благодаря ви предварително!

 

storm_chaser

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Се си мислим,че какво искаш да свириш е лично твое виждане,според което си търсиш учител в съответния стил..аз като малък свирех без програми и проекти,демек до откат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

И аз като набора хилбили, съм на мнение, че кой какво иска да свири и да учи е лично предпочитание.

Навремето, просто като исках уроци питах, някой китарист, който ме впечатляваше, дали дава уроци.

И никой не е отказвал.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уроците по класическа китара, са нещо, което се пренебрегва, според мен неправилно.

Да кажем, че съм ходил достатъчно време на уроци, за да придобия представа, какво искам

и след това съм минал на самообучение. Правилно или неправилно...

 

Това, което си спомням, че сигурно съм взимал уроци при различни китаристи, сигурно към 10.

Вярно, че са минали години и сега нещата са други.

Спрямо това, което съм научил, мога да разделя на два типа -

тези които са ми преподавали по теоритично

и тези, които са ми показвали хватки, show off .

Сега, като се замисля, като че ли първият тип, са ми били по-полезни.

Другият тип също ми е бил полезен, за инспирация, да видя кой как.

 

Вероятно вече има, такива, които да съчетаят едното със другото.

В същност, би трябвало да намериш точно такъв учител.

Или да ходиш при различни, не мога да кажа, кое е правилно, сам си решавай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^

 Търся учител, който да ми помогне да съставя точната за мен програма за всекидневни упражнения. Обаче малко солено вземат днешно време.

Редактирано от musicman
Не цитирай предходно мнение
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти дам съвет какво да правиш ,докато си намериш учител.Амбицирай се да можеш слухово да разпознаеш заобикалящата те музика.Изведнъж много неща ти се разкрият и претенциите към учителя и себе си ще се завишат.Аз ако преподавям някога отново бих поставил условие на учениците си за солфеж.Без трениран слух заниманията с музикален инструмент са почти безмислени и мъка,както за теб така и за педагога.Не го подценявай и не губи време...освен ако вече имаш трениран слух.Успехи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^

Благодаря, честно казано със слуха се справям добре, наскоро сам "извадих" adagio for strings на Samuel Barber, най-големият ми проблем е бързото свирене, там ставам супер смешен.

Редактирано от musicman
Не цитирай предходно мнение
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Моля препоръчайте учител по китара в София, който да ми помогне да изготвя точната за мен всекидневна програма за свирене, т.е. който да прецени на какво ниво съм, какво искам да свиря и съответно каква ще е най подходящата програма за всекидневни упражнения. И ако може да не дере две кожи  :D ! Благодаря ви предварително!

 

storm_chaser

Обади се на 0898220455

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е трудно да намериш правилния учител по китара. Обаче е добре да знеш защо свириш. Дали за да станеш известен или защото обичаш музиката. Ако е за първото не ти трябва учител, но ако наистина обичаш музика гледай тези видеа :

Добре е да види и чуеш големите музиканти. Има и още:

И още :-))))))))))))))))))))))))))

ИМА И ОЩЕ ...................

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20лв на час в сравнение с 50$ за 30 минути в други страни не е солено ;) 

Тези хора също ядат хляб. Минимум 4 урока на месец, по веднъж на седмица ти идват 80-100лв в зависимост от учителя. Смятам, че е повече от нормална такса. Ако имаш време и желание - два урока на седмица и си ти :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.