Jump to content
Българският форум за музиканти

мюзикуатор


Recommended Posts

  • Отговори 47
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

...то ако почнат да плащат каква ще им е печалбата...не че им симпатизирам де :metalist:

Както разбра сумата, която собственикът трябва да плаща е доста малка за печалбата, която изкарва подобен вид "кръчма", така че няма да му натовари особено бюджета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама и двете организации са гола вода. Понеже БНР и БНТ са държавни и ги натискат. Ма как музикаутор определят, че Радиото трябва дя им плати 75 хиляди за година, а БНТ 160 хиляди!!! или хотел 15 лева на легло, или заведение 5 лева на маса, ами такситата - то си е публично изпълнение, ами смешниците дето продават рингтонове за телефони, ами дискотеките, като те основно от това печелят. Ако знаете какви тъпи патки се занимават с това , нямя да се чудите!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здравейте, едва днес открих форума, търсейки някакви реакции на днешната публикация във в. "24 часа" за това, че "кръчмите" (заведения за обществено хранене, дискотеки, клубове, барове, хотели, търговски вериги и др) трябва да започнат да плащат.

 

По потребителското ми име е видно, че съм една "тъпа патка" (вж. горния постинг)! И като такава съм страшно изненадана, че хора, музиканти, всеки от които, ако не е автор, работи в тясна връзка с автори, са толкова слабо запознати с проблемите на авторското право и в частност с проблемите на дружеството, което защитава правата на авторите в музикалния бизнес!

 

Наистина ли не знаете, че Музикаутор е член на CISAC (международната организация на авторските дружества). Че има договори за взаимно представителство с повече от 50 дружества от целия свят. Че по силата на тези договори, тъй като представляваме не само българските, но и чуждите автори на територията на България, ние трябва да уеднаквяваме тарифите си, ако не в размера (нашите са едни от най-ниските), то поне в принципите. Че събираме възнаграждения от рингтоновете. От дисковете (музика и филми), които се разпространяват чрез пресата. Че започнахме да сключваме договори за интернет-използването. Че от години се борим с "кръчмите" (вж. по-горе). С кабелните оператори. С частните телевизии. С организаторите на концерти. С пиратските дискове. С празните носители. С непълните отчети. С нерегистрираните произведения. С незаконните кавъри. С институциите. С Вашата незаинтересованост. С нашата безпомощност.

 

В момента Музикаутор обновява интернет-страницата си. В процес на разработка е форума. Още отсега Ви каня да го посещавате, когато започне да работи. Там специалисти в областта на авторското право, а също и тъпи патки, които от години си блъскат главите в стената от невежеството и арогантността на ползвателите и безсилието на закона и държавата, ще отговорят на всички Ваши въпроси.

 

Пиша "тъпи патки" (както разбрахте, аз съм една от тях) с чувство на лека обида. Защото в определени моменти, когато у нас възниква някаква надежда, че нещата ще се оправят, идва поредният студен душ. Та в такива моменти наистина малко се чувстваме като тъпи патки. Не за друго, а защото се борим с вятърни мелници и вярваме, че ще се преборим.

 

Извинете за емоционалния постинг. Не го пиша с лошо чувство, напротив! Ще бъда безкрайно щастлива, ако почуствате нашата помощ. Ние имаме нужда от Вашата! Само с общи усилия ще се преборим!

 

Желая Ви успехи! Ако Вие успявате, и ние ще успеем! Ние сме Вашето дружество!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
...

Наистина ли не знаете, че Музикаутор е член на CISAC (международната организация на авторските дружества). Че има договори за взаимно представителство с повече от 50 дружества от целия свят. Че по силата на тези договори, тъй като представляваме не само българските, но и чуждите автори на територията на България, ние трябва да уеднаквяваме тарифите си, ако не в размера (нашите са едни от най-ниските), то поне в принципите. Че събираме възнаграждения от рингтоновете. От дисковете (музика и филми), които се разпространяват чрез пресата. Че започнахме да сключваме договори за интернет-използването. Че от години се борим с "кръчмите" (вж. по-горе). С кабелните оператори. С частните телевизии. С организаторите на концерти. С пиратските дискове. С празните носители. С непълните отчети. С нерегистрираните произведения. С незаконните кавъри. С институциите. С Вашата незаинтересованост. С нашата безпомощност.

 

И?!

След като имате законно основание за санкции срещу "кръчми", които не плащат авторски права, какво сте постигнали в борбата с тях? Какво значи "вятърни мелници" - нали има ясни международни закони?! Не зависи ли от вас като организация до колко те се спазват? Ако не успявате за толкова години - не е ли по-добре "Мюзикаутор" да се саморазпусне?

 

Патетичния тон в случая буди в мен лека насмешка! Предполагам и в други.

Като наложите законното наказание поне на една дискотека, която привлича клиентите си използвайки мп3-ки - пишете пак! Аз ли трябва да ви казвам, че диджей с един лаптоп мп3-ки изяжда хляба на няколко души , учили години да свирят? И това се случва на всяко дипломатическо парти, на всяко светско събиране, на всеки коктейл?!

 

Ако наистина "Мюзикаутор" си вършеше работата - това нямаше да е така!

 

Оправданията не са ни нужни - просто наистина вършете работата, за която музикантите ви плащат!

 

Влади Михайлов

 

п.п.

Какъв ли скандал ще стане, ако ваши представители заедно с представители на Икономическа полиция /да речем/ прекратят озвучаването на парти на политици и бизнесмени във Военния клуб поради незаконно използване на музика?!

В.

 

п.п.п.

Аз написах моето име. А как е Вашето, уважаема тъпа патко?

Редактирано от Vlad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@Тъпа патка

 

Ох, недей така - скоро говорих с един от вас и ми разказа как ви протичат събранията и как си правите планове за след две седмици - я, банкетче, я некое лесничко резултатче, но нищо съществено. Разказа ми и как чичковците правили всичко възможно да не допуснат свежа кръв в организацията, та да не им обърка спокойствието и "работата". Разказа ми и колко пари би трябвало да се въртят в цялата индустрия, ако си вършехте работата и как тогава, ние, хората, които се занимаваме с музика, не би трябвало да се чудим от къде и как да си платим скъпото хоби, а бихме могли да Живеем само от свирене! ... и други неща ми разказа...

 

Все съм черноглед, ме обвиняват у тоя форум, даже разбрах, че "България е на такова дередже, заради такива като менЕ", но хайде, кажете, какво да направя, за да ви помогна и "заедно ще успеем", нали?

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Наистина ли не знаете, че Музикаутор е член на CISAC (международната организация на авторските дружества). Че има договори за взаимно представителство с повече от 50 дружества от целия свят. Че по силата на тези договори, тъй като представляваме не само българските, но и чуждите автори на територията на България, ние трябва да уеднаквяваме тарифите си, ако не в размера (нашите са едни от най-ниските), то поне в принципите. Че събираме възнаграждения от рингтоновете. От дисковете (музика и филми), които се разпространяват чрез пресата. Че започнахме да сключваме договори за интернет-използването. Че от години се борим с "кръчмите" (вж. по-горе). С кабелните оператори. С частните телевизии. С организаторите на концерти. С пиратските дискове. С празните носители. С непълните отчети. С нерегистрираните произведения. С незаконните кавъри. С институциите. С Вашата незаинтересованост. С нашата безпомощност.

 

И?!

След като имате законно основание за санкции срещу "кръчми", които не плащат авторски права, какво сте постигнали в борбата с тях? Какво значи "вятърни мелници" - нали има ясни международни закони?! Не зависи ли от вас като организация до колко те се спазват? Ако не успявате за толкова години - не е ли по-добре "Мюзикаутор" да се саморазпусне?

 

Патетичния тон в случая буди в мен лека насмешка! Предполагам и в други.

Като наложите законното наказание поне на една дискотека, която привлича клиентите си използвайки мп3-ки - пишете пак! Аз ли трябва да ви казвам, че диджей с един лаптоп мп3-ки изяжда хляба на няколко души , учили години да свирят? И това се случва на всяко дипломатическо парти, на всяко светско събиране, на всеки коктейл?!

 

Ако наистина "Мюзикаутор" си вършеше работата - това нямаше да е така!

 

Оправданията не са ни нужни - просто наистина вършете работата, за която музикантите ви плащат!

 

Влади Михайлов

 

п.п.

Какъв ли скандал ще стане, ако ваши представители заедно с представители на Икономическа полиция /да речем/ прекратят озвучаването на парти на политици и бизнесмени във Военния клуб поради незаконно използване на музика?!

В.

 

п.п.п.

Аз написах моето име. А как е Вашето, уважаема тъпа патко?

 

дет се вика- спести ми писането:):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@Тъпа патка - така описано положението изглежда много епично. Все едно с кански мъки се прави нещо по въпроса. А на мен ми изглежда като една много проста и счупена система - има закони, наредби и разпоредби. Глобени няма. Всеки пуска и свири каквато музика иска. Тоест има неспазване на законите. Много ми е интересно едно нещо - според вашите регистри съществува ли заведение в България, което използва музика, за да привлече клиентела (тоест пуска последният диск на Мадона, примерно) или по-скоро се оказва, че нямаме нито едно заведение с музика, тъй като никой не плаща авторски права...Защо не се започнат проверки и глоби?

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Katsko, тази "патетика" е резултат от безсилието и умората. Уморихме се 15 години непрекъснато да се доказваме кои сме, защо сме, за какво се борим. Не само на чуждите. А и на своите. Прочетохте ли днешния брой на в. "Стандарт"? Поредицата от писма на Митко Щерев? Писмото на Найден Андреев преди месец в същия вестник? Изпълнители като Орлин Горанов, които не правят разлика между авторски и изпълнителски права, се оплакват, че 30 години не са били потърсени? Слушахте ли сутринта "Тройка на разсъмване" по радио "Витоша"? Упрекнаха ни за това, че сме купили офис (за нас е дом на българския автор) с ехидния коментар "Ето къде отиват парите на на българските автори!". На никой ли не идва на ум, че хората от администрацията днес сме тук, утре ни няма, но авторите остават при своето дружество, в своя офис (Музикаутор е сдружение на автори, а не частно дружество на г-жа Ефтимова).

 

...taka li e? - a taka., мога да назова точно името на човека, с който сте разговарял. Той от години пее една и съща песен.

 

Разбойник в началото беше писал за другите гилдии - те наистина действат колективно за да защитят интересите си. Защо музикантската гилдия не може да се обедини?

 

Всъщност, съжалявам че влязох тук и предизвиках Вашата насмешка. Повтарям - направих го с много добро чувство, а Вие се нахвърлихте срещу мен. Имам чувството, че сте от другата страна на барикадата... Спирам дотук. Повече няма да отговарям. Извинете, че се натрапих.

 

Между другото, Музикаутор няма право да налага санкции - това е работа на Министерство на културата. Знаете ли за "кръчмите" колко писма сме изписали - до министри, до общини, до кметове, до Асоциацията на хотелиерите и ресторантьорите... И?

 

Закони ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

...taka li e? - a taka., мога да назова точно името на човека, с който сте разговарял. Той от години пее една и съща песен.

...

Повече няма да отговарям. Извинете, че се натрапих.

...

И?

 

Закони ли?

 

Казвате, че повече няма да отговаряте и завършвате с два въпроса ... :thumbs_up:

"Човекът", с когото съм разговарял "си пее една и съща песен от години", означава, че не се променят нещата при вас - тогава, какво се прави - да ви подскажа ли?

Питах ви, какво да направя, че да успеем - не ми отговорихте, е ми :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля спазвайте добрия тон!

 

@Тъпа патка От поведението Ви тук човек може да съди за това колко струва мюзикаутор. Ако си мислите, че във вашия форум хората няма да ви питат тези меща, които ви питат тук - жестоко се лъжете. След като нямате смелоста да отговорите на един елементарен въпрос от сорта "По какъв начин защитавате правата на вашите клиенти", защото хората, които ви задават този въпрос са точно ваши потенциални клиенти, на мен лично ми падате адски много в очите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Господин Младенов,

 

Не съм се разсърдила, защото съм се обидила от въпросите, а от отношението, което срещнах! Започнах да пиша абсолютно доброжелателно, не с мисълта да убеждавам някого, а да намеря съмишленици! Оказа се, че съм сбъркала. Въпросът, на който считате, че не съм имала смелостта да отговоря, изобщо не е елементарен, а е доста общ и пространен. Все едно аз да Ви задам въпроса: Какво ще кажете за музиката? Ако бъдете така добър да ми зададете конкретен въпрос, бих Ви отговорила или ако не е от моята компетентност - бих накарала някой друг да Ви отговори. Освен това авторите не са ни клиенти, а работодатели.

 

Ако искатe повече информация за дружеството, може да посетите нашия сайт www.musicautor.org.

 

И последно, не съдете по моето "поведение", както го наричате, за всички хора, които работят в Музикаутор. Правим всичко, което е даже извън силите ни, затова никой от нас не заслужава такова отношение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мога ли да попитам @Тъпа патка защо спирате музиката в БНР? Що не спрете музиката в телевизия Планета или радио Сигнал+? Половината поп фолк песни и подобна пумия с която ни заливат са на събски или гръцки изпълнители.Къде сте? Кои сте?Аз знам защо не го правите защото ако го направите ще изравнят жалката ви институциика със земята.Другият вариант е да работите ръка за ръка против останалите.Изобщо не ви пука за авторските права нито на българските нито за чуждите изпълнители сега са ви изтънели джобовете и просто искате да ги напълните.И от цялата работа винаги страдат музикантите а вие си живеете живота.

Редактирано от Mark Avrelii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ Тъпа Патка

След като се обръщате към мен с фамилията ми, бъдете така добра да кажете Вие коя сте? Ако иската да продължим диспута. Относно отношението - не виждам никой да е казал нищо лошо. Бяха ви зададени конкретни въпроси.

 

П.П. Авторите не са ви работодатели. Те са членове на вашето сдружение в частна полза. Вие сте избрани за да защитавате техните интереси. В този ред на мисли не виждам защо се хващате за това? Нима смятате, че тук нямате потенциални нови членове? Или си имате достатъчно?

 

П.П.П. Моля не ми отговаряйте преди да се представите. Най малкото никът с който сте се регистрирали провокира хората, към несериозно отношение към Вас и това, което пишете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.