Jump to content
Българският форум за музиканти

Amp Vs Processor?!?!


DeathZone

Recommended Posts

Аре и аз да се изкажа.

Истината е че нищо не може да се сравни с един хубав процесор.

Лично аз мразя процесори. Просто защото под 1000-1500 лева не можеш да си вземеш хубав процесор.

Line 6 PODxt Live - $400 @ musiciansfriend.com :D

(ако не е Live е дори по евтин)

Иначе не знам ти кои процесори визираш за над 1500 кинта :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 129
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Иначе не знам ти кои процесори визираш за над 1500 кинта :D

Визирам всякакви pedal boards.

Забелязал съм много голям част от големите музиканти свирили от повече от 10-15 години имат поне по един як pedal board, който използват само в студиото с който вадят ВСЯКАКВИ звуци. На живо могат и да излизат с Крайбейбита и Нойз Гейтове на бос, но в студиото е съвсем друго

Примерi - James Hetfield, Joe Satriani..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе не знам ти кои процесори визираш за над 1500 кинта :D

Визирам всякакви pedal boards.

Забелязал съм много голям част от големите музиканти свирили от повече от 10-15 години имат поне по един як pedal board, който използват само в студиото с който вадят ВСЯКАКВИ звуци. На живо могат и да излизат с Крайбейбита и Нойз Гейтове на бос, но в студиото е съвсем друго

Примерi - James Hetfield, Joe Satriani..

:D Само мен ли ми се струва адски нелогично :D

А педал борд ми е доста смътно - всичко с 10-20 педала за мен си е педал борд, ама ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D Само мен ли ми се струва адски нелогично :D

ами.... сигурно :D:D:D

 

А педал борд ми е доста смътно - всичко с 10-20 педала за мен си е педал борд, ама ...

Точно така. И обикновено нямат много копчета по тях.

На Хетфилд педал борда му примерно е с към 20-30 и сичко му е "пре-" направено. Щото педал борда е къстъм мейд. За нещо от рода на 2000$ беше май, или поне толкова бяха обявили някъде, трябва да потърся...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Иначе не знам ти кои процесори визираш за над 1500 кинта :D

Визирам всякакви pedal boards.

Забелязал съм много голям част от големите музиканти свирили от повече от 10-15 години имат поне по един як pedal board, който използват само в студиото с който вадят ВСЯКАКВИ звуци. На живо могат и да излизат с Крайбейбита и Нойз Гейтове на бос, но в студиото е съвсем друго

Примерi - James Hetfield, Joe Satriani..

Дюд :D не си прав сигур щото си седнал...:D

 

Този pedal board, който визираш се използва за суитчинг на усилватели, ефекти (педали, рак-процесори, пачове и т.н. и по-същество представляват МИДИ контролери с педалиера и рак-юнит). Тези които правят такива са GCX, Rocktron, Bob Bradshaw.

 

ТАка че съвсем не са това, което вероятно предполагаш - а именно процесори за звук.

Студийния саунд на тези, които цитираш си е чист лампов усилвател. Поне в основната си част. Вече обработката с - ривърби, дилеи, коруси е друга работа. Тя се прави и цифрово. Но на финала в премастер стейдж повечето го прехвърлят на лента отново, за да се смекчи "дигиталния" ефект :D

 

п.с. ако грешно съм те разбрал и си имал точно това предвид, което пиша - извинявай предварително :D

пп.с. и тези pedal boards се използват предимно на сцена и в повечето случаи има поне по още един, който го превключва техник. В студио нема сми от това...

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Този pedal board, който визираш се използва за суитчинг на усилватели, ефекти (педали, рак-процесори, пачове и т.н. и по-същество представляват МИДИ контролери с педалиера и рак-юнит). Тези които правят такива са GCX, Rocktron, Bob Bradshaw.

Хмм, да но все пак те не трябва ли да са свързани с нещо? Примерно с педалите за който става дума? А не да са просто - китара - таквоз - пулт.

 

Дюд  не си прав сигур щото си седнал...

Така е, не мога да споря изобщо

 

 

П.п. а и единствения път като ходих в Германия (аз тогава не свирех) и един тип имаше некъв Бос - педал борд (ма с повечко педали и повечко копчета) и каза че го е зел за 2500 Евро. А до него имаше некъв Зуум. Нищо не разбирах тогава, но зуума го д**** отвсякъде...

 

едит: глупости говоря и аз 2500 ДМ

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

101% съм съгласен със synchu

 

Хмм, да но все пак те не трябва ли да са свързани с нещо? Примерно с педалите за който става дума? А не да са просто - китара - таквоз - пулт.

:arrow:

Този pedal board, който визираш се използва за суитчинг на усилватели, ефекти (педали, рак-процесори, пачове и т.н
:D

 

Т.е. тва са си просто едни педалчета с които си превключва разни усилватели, камиончета, процесори и квот ти дойде наум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Т.е. тва са си просто едни педалчета с които си превключва разни усилватели, камиончета, процесори и квот ти дойде наум.

Да бе, особено като гледаш пред тебе един китарист с една китара, с т'ва и с един усилвател... или те са скрити :D

 

хмм, относно Сатриани сигурно е така, но това тръгна от скъпите процесори. Има ги. И са хубави!

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз па да ви кажа че моя zoom GFX-4 вади по-богат звук като тембър от моя Mashall Valvestate 8080. Единствено му отстъпва по "smooth"-звучене, дистерите на процесора звучат малко по-като ренде. Но това не е от процесора, ами от типа дистер който той емулира. Яките дистери са му малко по-ректифайърски. Има и емулация на Tube Screamer, която звучи много smooth, но пък няма толкова гейн колкото на мен ми трябва.

Теоритично погледнато не е проблем цифрово да се емулира звука на лампов усилвател с точност 99.999%, което е много под това което човешкото ухо може да различи. Това обаче още не е постигнато от съвременните процесори...

А относно динамиката при volume-то на мах на ламповите усилватели: ами вземете един свестен процесор, включете го в една high-end система и съм убеден че резултат ще е същия :D Просто май никой досега не го е правил, а всеки се оплаква че на пръдливото домашно стерео далеч от секви hi-fi стандарти нема динамика...

Относно това че на кубе свири по-трудно: така е, щото има по-малко компресия, като свириш с дистер бленда на процесор не минаваш без компресор преди това, нали...

Освен това за да се изкефиш истински на свиренето с лампов амп ти трябва най-малко репетиционна. За вкъщи не става. А пък ако да правиш записи с него си е 100% pain in the ass

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.с. ако грешно съм те разбрал и си имал точно това предвид, което пиша - извинявай предварително :D

пп.с. и тези pedal boards се използват предимно на сцена и в повечето случаи има поне по още един, който го превключва техник. В студио нема сми от това...

Може и да бъркам за "големите", щото Сатриани последния път като бях в тях и не се загледах много :D:D:D Просто няма откъде да знам :D Но относно студиото, ми точно в студиото си го използва Хетфилд, поне според суматите им там documentary-та :D:D:D

Просто мислех че и тия педал бордове са като на оня тип, пък и си приличат мамка му :D

Но колкото до оня на Бос - мали мали

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пичове,няма по-хубаво от истинския звук,а заместители-бол:Dза мен няма по хубаво нещо от звукът на едно лампово кубе:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@Fenix

Ех ама си упорит :D

Ефектите, процесорите и усилвателите са поставени в ракове (ракли) и педалиерата просто включва една или друга бленда или усилвател. А дали са скрити или не е въпрос на stage setup.

 

К'во разбираш под процесор?

Eventide H8000 e процесор, harmonizer и струва 3-4000$, Lexicon са легенда в ривърбите, T.C. също? Е и? Не симулират усилватели.

Меса Триаксис е предусилвател, миди програмируем, тва значи ли че е процесор?

Скъпите "процесори" правят едно нещо - ривър, дилей, компресор, корус (даже rackmountable wah има :D), но го прaвят много добре. Дигитален емулирани усилватели (т.е. процесори, които го правят) не се използват като основен "носещ" китарен звук ..

 

п.с. Сори ама Босс за 2500ДМ или той те е метнал или некой друг го е метнал или сички са се метнали взаимно... :D

 

@Dylan - теоретично - да :D Ако студийни монитори важат за high-end пак по ме кефи лампата (А че са пайн за запис е абсолютно така :D

). А би трябвало да важат, защото по-принцип процесорите са проектирани за фул-реиндж системи.

 

А че си звучат процесорите достатъчно добре е така, въпроса е че човек винаги се напъва оше по-добре да го докара...:D Абе кой квото го кефи т'ва да си използва :D

 

 

Я се бях зарекъл че повече в такива постове няма да пиша такива подробни излияния ама де да се бях послушал, че по разните форуми с години съм ги зяпал такива флеймове и ефекта е никъв точно...:D Универсалния отговор е "имаш си уши - слушай". т'ва е то. а за инфото по rig-овете на китаристи и кво използват и как и кво какво е има маса инфо из нет-а. Ефектите и последствията от двата въпроса "к'во е GCX GroundControl?" и "Сатриани и Хамет с процесори ли са"....са твърде различни....

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

и още нещо за инфо.

тук:

http://www.guitar.com/Misc/popplay.aspx?ParID=609

http://www.guitar.com/Misc/popplay.aspx?ParID=610

има две филмчета, които показват как се "прави" рига на Петручи от неговия китарен техник.

За суитчинга доста неща могат да станат ясни от там и въобще кое как се използва:D

успех. :D

:D

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Fenix

Ех ама си упорит :D

Ефектите, процесорите и усилвателите са поставени в ракове (ракли) и педалиерата просто включва една или друга бленда или усилвател. А дали са скрити или не е въпрос на stage setup.

 

К'во разбираш под процесор?

Eventide H8000 e процесор, harmonizer и струва 3-4000$, Lexicon са легенда в ривърбите, T.C. също? Е и? Не симулират усилватели.

Меса Триаксис е предусилвател, миди програмируем, тва значи ли че е процесор?

Скъпите "процесори" правят едно нещо - ривър, дилей, компресор, корус (даже rackmountable wah има :D), но го прaвят много добре. Дигитален емулирани усилватели (т.е. процесори, които го правят) не се използват като основен "носещ" китарен звук ..

 

п.с. Сори ама Босс за 2500ДМ или той те е метнал или некой друг го е метнал или сички са се метнали взаимно... :D

Абсолютно си прав че няма смисъл да се продължава.

:D

 

А за боса, ебал ли съм го т'ва беше преди доста години (забележи - марки :D)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.