Jump to content
Българският форум за музиканти

Amp Vs Processor?!?!


DeathZone

Recommended Posts

Имам усещането че колкото веригата мозък-пръсти-китара-амп-слушател е по кратака , толкова е и по искренна и по истинска.Е не мога да пренебгрегна факта че има ефекти , които мога да се нарекат даже допълнителен музикален инструмент и не е лошо да си виртуоз в тази насока..... това помага в изразноста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 129
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

За записи вкъщи, за идейки - процесор може (както спомена и Edge). За записи сериозни (и за свирене на живо) - усилвател или поне сериозен предусилвател. Процесор също става, но никога не можеш да докараш динамиката и звука на "жив" усилвател.

 

Ръст, не съм съгласен за Месата, вероятно повечето метъл & рок е изсвирен най-вече с Маршали :D

Нищо против Меса обаче - много добри усилватели (ммм как искам Mark IV)!! Абе ламповите Маршали почти всички са добри, въпроса е доколко ти вършат работа за това, което свириш.

А тези ампове, които си имат ефекти - блах..... не - мерси :)

 

Накратко - давай DeathZone :D Аз поне съм на абсолютно същото мнение :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ами аз сум имал 2 процесора. един зоом - за 1 година така и не успях да го накарам да звучи. после вамп 2. него го накарах ама.....не свирех а само бъзиках по цял ден. ставаше за записи ама.....

 

сега преди 2 месеца си взех един амп Fender FM65 R :) и просто нямам думи. с един микрофон отпреде стават чудесни записи. (е, моите не ги гледайте че са калпави, още не съм си извадил ръцете от гъзъ :D ). наистина - при тази комбинация китара > кабел > амп е доста по трудно свиренето. няма ефекти - делай, ала бала.....трудно е но кат свинкеш се влюбваш. звука е точно такъв какъвто гo исках и не съжалявам че замених нулите и единиците с ампченце. то моито е ампище по скоро де ама :D и все пак - лично мнение :D да не се засегнат любителите на процесори :D:D

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си Сънчо , съгласен съм до голяма степен с теб ... дет се вика всеки знае що е маршал , ако ще само щото е виждал "стени" по телевизията ...

но пък има и някои дето са открили че и меса-та не е за боклука :

A Perfect Circle James Iha

Adema Mike Ransom

Adema Tim Fluckey

Aerosmith Joe Perry

Al Dimeola Al Dimeola

Alan Holdsworth Alan Holdsworth

Alice In Chains Jerry Cantrell

Andy Timmons Andy Timmons

Audioslave Tim Commerford

Bad Religion

Biohazard Evan Seinfeld

Blink 182

Bon Jovi

Bush

Cradle of Filth Paul Ryan

Dave Matthews Band Tim Reynolds

Dream Theater John Petrucci

Exodus Gary Holt

Faith No More Jim Martin

Godsmack Sully Erna

Green Day

Joe Satriani - е свириел ! вече не

John Scofield

Korn

Limp Bizkit

Metallica - James Hetfield ,Jason Newsted ,Kirk Hammett ,Rob Trujillo

Motley Crue Mick Mars

Neil Zaza

NickelBack

Nine Inch Nails Trent Reznor

Offspring

P.O.D.

Papa Roach

Paul McCartney

David Rhodes

Phil Collins Daryl Stuermer

Puddle of Mudd

Pulse Ultra

Queensryche Michael Wilton

Radiohead Ed O'Brien

REM Peter Buck

Rob Zombie Blasko

Rolling Stones

Carlos Santana

Sepultura Andreas Kisser

SoulFly Max Cavalera

Steve Lukather

Steve Vai (и той сега не дрънка на туй)

оффф писна ми :) ... това е много кратък списък

тука го има целия списък :D

http://www.mesaboogie.com/US/Artists/artist_roster.htm

 

Иначе точно лампови Маршали има с ефекти към тях :D ... най-пресен пример - в купувам-продавам :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Hahaha е ти майтап си правиш сигурно :D Нали споменах, че Меса също ми харесват много като усилватели, но всеки си има предпочитания. То и Маршал съвсем не са ми любимите усилватели. Може да си изреждаме групи и китаристи с Маршал и Меса сигурно в следващата една седмица. :)

 

Къде видя такъв лампов (имам предвид изцяло лампов) Маршал (или Меса също) с ефекти??? Различни от ривърб??? :D)

 

п.с. А и точно Joe Perry в този списък, сори, ама всички китаристи от този клас имат поне по 5 от повечето известни марки, и доста повече неизвестни :D

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро гледах един концерт на Дейв Матюс бенд и излезе като гост музикант някакъв китарист с един Гибсън Лес Поул и едно ампче също Гибсън концерта бе в Центръл Парк ..... еййййй как звучеше само мнооог истински Гибсън китара и амп.Някой слушал ли е такава комбинация на живо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Наскоро гледах един концерт на Дейв Матюс бенд и излезе като гост музикант някакъв китарист с един Гибсън Лес Поул и едно ампче също Гибсън концерта бе в Центръл Парк ..... еййййй как звучеше само мнооог истински Гибсън китара и амп.Някой слушал ли е такава комбинация на живо?

Ааа тези Gibson Goldtone (предполагам само че е бил такъв) са уникални просто. Много тон има в тях. Съвсем обаче не стават за метъл (или по-твърд драйв в този смисъл, което на мен ми трябва де :D ).

Аз съм пробвал GA5 (5 ватов) много як усилвател - за съжалени доста скъпички, като всичко с марката Гибсън...:) И много сложен за употреба също - имаше само 1 (един!) Волюм контрол и нишо друго. Култ! :D

 

бтв. Джо Пери, като стана въпрос също използва Gibson Goldtone серията.

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата амп вс процесор Твърдо заставам - само Амп изцяло аналогов по възможност да е и изцяло лампов.

Процесорите са шит всеки стига до този извод накрая обаче хората които имат такива просто не си признават че са шит - били универсални имало мноо ефекти и тн .

Мразя 01 10 00 1 010 100 !!!

Цифровия звук е отврат .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък харесвам процесорите. Това което имам в процесора са поне 10-15 камиончета. Добре - да кажем че ползвам реално 2-3 ефекта (другите за гъзария). Ами като свиря на живо и искам да превключа от една бленда на друга как да стане :think: Или трябва да стана много изкусен брейк танцьор за да натисна 2-3 педалчета едновременно или не знам как...аааами ако ми се прииска да променя някаква настройка в реално време :D примерно по средата на песента искам да си намаля гейна наполовина :) Да си имаш експрешън педал не е като да се наведеш и да връкаш някое копченце :D

А по отношение на звука - АЗ лично имам мноооого още хляб да ям докато почна да изкарвам толкова хубав звук, че звука на процесора да ме дразни и да ми разваля хубавото свирене :D

Не мога да кажа че съм правил сравнение между цифров и аналогов звук (щото не съм) и ще се въздържа от коментар. Но според мен моделиращите процесори са супер решение, понеже е малко трудно да имаш 30 усилватела от реномирани марки и да си експериментираш със звука.

 

Пърсънъл ъпиниън :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Хора моя процесор вади убийствен звук и то за всякакъв стил.Не съм слушал по добра емулация.Ако иска някой нека се разрови и да направи сравнение с реално звучащ амп записан през микрофон и моя процесор.Мога да кажа че трудно ще го различи.Искам да кажа че има много добри цифрови решения.Но е много по трудно и изисква повече вниквване в самото свирене , когато си с амп.Процесора супер изнежва и те кара във всеки амп да търсиш супер звук , който те кефи , а свиренето къде остава ...??!!??!Аз съм далече от мисълта че като съм имал сума си процесори и вече съм стигнал ниво на свирене при което да кажа :Ок стига вече съм много добър и ще свиря само с комбо!НЕ НЕ НЕ толкова съм си зле колкото съм бил винаги , но съм сигурен че използването само на амп кара човек да мисли за други неща а не за тва дали има достатъчно сустейн тона му например.Въпрос на вкус де.Но който иска може да отиде на сайта на Line6 и да погледне какви колоси ползват продукти на тая фирма.Например Greg Howe.И все пак предпочитам един обикновен Маршал.Проблема е че не стигат пари и за двете .....

Редактирано от DeathZone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък харесвам процесорите. Това което имам в процесора са поне 10-15 камиончета. Добре - да кажем че ползвам реално 2-3 ефекта (другите за гъзария). Ами като свиря на живо и искам да превключа от една бленда на друга как да стане :think: Или трябва да стана много изкусен брейк танцьор за да натисна 2-3 педалчета едновременно или не знам как...аааами ако ми се прииска

Пърсънъл ъпиниън :)

Относно "брейка" си има решение :D Нарича се FX switcher/router... soon to be available by N-Audio. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аре и аз да се изкажа.

Истината е че нищо не може да се сравни с един хубав процесор.

Лично аз мразя процесори. Просто защото под 1000-1500 лева не можеш да си вземеш хубав процесор.

 

Един як амп. Един хубав дист. Едно Крайбейби (няма смисъл да казвам добър вах педал нали :) ). Е и Морли става :D . И една яка китарка.

К'во му плащаш? за всичко друго си има мастъркард...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hahaha е ти майтап си правиш сигурно :D Нали споменах, че Меса също ми харесват много като усилватели, но всеки си има предпочитания. То и Маршал съвсем не са ми любимите усилватели. Може да си изреждаме групи и китаристи с Маршал и Меса сигурно в следващата една седмица. :)

 

Къде видя такъв лампов (имам предвид изцяло лампов) Маршал (или Меса също) с ефекти??? Различни от ривърб??? ;))

 

п.с. А и точно Joe Perry в този списък, сори, ама всички китаристи от този клас имат поне по 5 от повечето известни марки, и доста повече неизвестни ;)

Не си правя майтап бе :D .. просто ми е кеф да си препрочитам списъка :D

нещо много съм зарибен с тая меса ... не искам да правим тука кой е по-по-най ...

 

еми освен ревърб има и хорус :D (добре де , ясно ми стана че визираш тия дето са амп+процесор в 1 , няма смисъл повече тва да обсъждаме :green: )

 

ако можех и имах къде да го държа щях и маршал да си купя :D

на първа писта обаче -> dual rectifier :D ... после марк 4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аре и аз да се изкажа.

Истината е че нищо не може да се сравни с един хубав процесор.

Лично аз мразя процесори. Просто защото под 1000-1500 лева не можеш да си вземеш хубав процесор.

 

Един як амп. Един хубав дист. Едно Крайбейби (няма смисъл да казвам добър вах педал нали :D ). Е и Морли става :P . И една яка китарка.

К'во му плащаш? за всичко друго си има мастъркард...

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.