Jump to content
Българският форум за музиканти

Amp Vs Processor?!?!


DeathZone

Recommended Posts

Викам някои хора да се въздържат от крайни изказвания. Както каза DeathZone - отиди на сайта на Line 6 и виж списъка от несебеуважаващи се музиканти :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 129
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Ако казваш че хора като Gambale i Steve Vai са себеНЕуважаващи музиканти само защото ползват машинки като G-Force например ....сори ама не съм съгласен ...... ооопппс и само да добавя имам достоверна информация че дори и ПАЙНЕР-Димитровград позват POD на Line6 :green: :green: :green: :green: :green: :green: :green: не ме питайте кой ми е казал щото пише във форума и ше умре от срам ако се разбере че толкова добре запознат с Димитровградския ЛЕЙБЪЛ :green: :green: :green:

Редактирано от DeathZone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е те не са музиканти а извънземни :cheers::beer::);)

 

 

Сори за керайното изказване .. амм в кръга на шегата все пак AXE!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм и за едното и за другото. :)

 

Не мога да кажа че имам хубав усливател, но за цената си от 240 лв с ДДС малкото ми 30w комбо на Behringer (GM110) е направо идеално. Пък и е напълно аналоговo, и макар и не лампово успешно имитира the real thing.

 

Имал съм и истинско изцяло лампово кубе с 2х12'' говорители и 2хEL34 крайни лампи, другите не се сещам какви бяха - определено не е удачно решение за вкъщи, колкото и да е хубав звукът. Пък и гори ток като змей, да не говорим колко трябва да го набузиш, за да звучи добре. ;) За мястото, което заема, парите за поддръжка и това, че като свириш те чува цялата махала няма да говорим сега.

 

Ето тук идват процесорите. За свирене сам няма по-хубаво нещо. За записи - да не съм луд да си озвучавам кубето, та то струва по-малко от един Sure SM57! :green: А пари за по-добро откъде? И кой има вкъщи звукоизолирана стая за записи? :beer: А и процесорите стават все по-добри. Ще видите. Един ден ще има и добри заместители на лампата. :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Така е да .. всичко си има гледните точки... процесорите са идеални за развинтване на фантазията. Аз лично не бих отказъл... НО! съм сигурен че ако имам достатъчно финансий .. няма да пипна процесор .. ами ще си направя един готин чейн... към свястно кубе. Факта е че един процесор който струва 500 лева ти дава адски много възможности....което е абсурдно да постигнеш с аналогови ефекти поради простата причина че физически дори ще ти заемат доста място .. ток и кво ли не.

Това е избора ми ако наистина имам да избирам. Може би всеки с нагласата си за свирене харесва различен хардуер.

 

П.С. Все пак само един Dunlop-ски Wah педал струва 1/3 а може и 1/2 даже ( зависи отпроцесора ) от процесора..Тва е само един ефект!

Няма да коментирам... цифрите говорят вместо мен.

 

:cheers:

Редактирано от DaftFunk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не винаги "по-скъпо" означава "по-добро". Що се отнася до процесори и ампове - за домашна употреба си е много на далавера процесорът. За извън домашна - зависи. Всъщност зависи и от търсения звук и от стил на свирене и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Процесора е евтин,има много ефекти,има няколко силулации и винаги може да му се подобри звука :beer:

Нямал съм честа да бъзикам нещо лампово ,освен радиограмофони два броя които изпуших един с бас и един с китарата, но продължавам да мисля че един проесор от 100 евро е много по добра инвестиция от колкото каквото и да е друга.

КОйто може го може, сигуирен съм че има хора дету с най кирливия процесор могат да заковат звука който искат.Аз съм келеш и незнам,но един ден може и да се науча.Като стана голям и богат ще си направя къща от Маршали до тогава с хикс Вампа ще си баеме един на друг :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ползвам и процесори и усилватели - зависи от моментното ми настроение

или според ситуацията

разликите виждам, че добре сте ги избистрили - и няма нужда да се включвам

мисля си че е задължително един китарист обаче да може да свири с комбинацията - китара - усилвател - радвам се 4е друтият китарист с който свирим най сетне и той си взе амп - фендер фм212

а иначе като ходим по репетиционни си носим процесори - хем са по леки хем става дума за репетиция

пъ може и китара - процесор - усилвател

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бахти, а аз немога да събера пари и за един шибан процесор :( те ми разпраят че били гадни

мчи като са гадни спирам да събирам пари и утре кот съм събрал ще го изпия в някоя кръчма :godbless::godbless::godbless:

 

 

п. с. сори за крайното изказване, ама живеем в шибана държава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе много по-добре си е да си наредиш педалчетата вместо да си вземеш какъвто и да е процесор. Никога един процесор не може да изкара такъв "жив" звък както едно педалче.

Процесора имал много ефекти, епа вие колко ефекти използвате ебати?! волюм педалче ,wah-wah, reverb, pitch,delay, 94 вида диста..леля ми ,е кво е тва!! 50% от ефектите в процесора не ги използвате само си знаете че ги имате и се кефите. +т'ва няма толкова време да отнеме нагласянето на звука при едни педалчета :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе. Педалите са истината! (да не ме разберете погрешно сега... :green:)

 

Въпреки че мисля, че тази тема по-скоро визира свиренето САМО с драйва на кубето, а не с много ефекти накуп.

 

Иначе аз съм тръгнал към свиренето с камиончета, ама ще иска много пари и време докато събера всичко, което ми трябва, начи:

 

- компресор - минимум CS-3 на Boss

- overdrive - SD-1 - тва поне го имам

- distortion - имам 2 различни вида, но нито един не ме удовлетворява :think:

- EQ - поне 7-band, задължително за добрия звук

- wah pedal - Dimebag модела на Dunlop става

- reverb - ако няма на кубето - RV-5

- delay - може и вместо reverb, но си трябва определено - DD-3 или DD-6

- noise reduction - при толкова педали няма начин!

 

Те ти тука 8 педала, средно по 150-200лв единия, а някои са и по-скъпи. И това е най-необходимото. :godbless: Моят В-амп струваше 200 кинта на старо и върши почти същата работа. Почти казвам. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки, че и други преди мен са го споменали аз също държа да си кажа: много зависи, какво, кога и къде ще се свири.

Най-добре е човек да може да си позволи и двата варианта.

Как биха звучали Кинг Кримсън без двата гардероба с ефекти на Робърт Фрип примерно? !?!?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.