Jump to content
Българският форум за музиканти

Amp Vs Processor?!?!


DeathZone

Recommended Posts

друга алтернатива (както е направил един познат) е и двете. пича си е ръгнал процесора в лууп-а а кубето, дал му е амповете на байпас и ползва процесора само за ефекти - ревърб, делай, компресор....така си е спестил много пари за камиончета. а всъщност си ползва драйва на кубето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 129
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

друга алтернатива (както е направил един познат) е и двете. пича си е ръгнал процесора в лууп-а а кубето, дал му е амповете на байпас и ползва процесора само за ефекти - ревърб, делай, компресор....така си е спестил много пари за камиончета. а всъщност си ползва драйва на кубето.

И това е решение май :D

На аз съм заклет фен на Процесорите Айм а диджи ман.Макар че в положението в което съм имам впредвид площ и начин на живот процесора ми е решението за сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

друга алтернатива (както е направил един познат) е и двете. пича си е ръгнал процесора в лууп-а а кубето, дал му е амповете на байпас и ползва процесора само за ефекти - ревърб, делай, компресор....така си е спестил много пари за камиончета. а всъщност си ползва драйва на кубето.

Хитрата сврака - с двата крака... :D

 

Но хрумването е интересно. Защо ли ми се струва, че някой от Големите вече е правил това?... :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мога да ви кажа Бате Кристиян от Фиър Фекчъри какжо прави: ръга китарата в преамп Marshall JMP-1, което не е точно процесор, ами е преамп с истинска лампа, но има и реверби, дилей и няколко типа дист. След това го включва в 100вата стъпало (лампово) на Маршал - няма значение кой модел, базирано е на Ел34. И това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мдам... и така става....ръчкаш процесора в луупа...

А има и други варианти на връзка за Бос (ГТ серията) специално, които позволяват да използваш драйва на усилвателя, пред него да пъхнеш компресор/уа от процесора и въобще да използваш всичко от процесора.

Но и в двата случая пак 'и'де от тона и динамиката. Просто А/Д/А конверторите не са твърде добри и няма и как да бъдат на тази цена за съжаление.

А и въпрос на лууп и въпрос на процесор в интерес на истината де. Те съвсем вманиачените по тематиката производители на усилватели (и съответно купувачи) въобще не правят (купуват) усилватели с лууп, защото се смята, че яде от тона, колкото и да е буфериран с лампи...та секви ги има....:D

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубава тема. Напоследък доста често медитирам върху нея :)

 

В момента ги виждам така нещата - за всеки влак си има пътници.

 

На моят влак не дават да се свири силно, а един усилвател ако не се усили прилично, в общи линии звукът му за нищо не става.

 

Следва и другият момент - един хубав усилвател струва обикновенно 4 цифрена сума, която малко хора могат да си позволят. При което си купуват някакво транзисторно или хибридно усилвателче и си мислят, че имат хубав звук.

 

Идва ред и на процесорите - нещата не стоят много по различно - малко хора имат пари за добър процесор и за това си купуват разни пластмасови сапунерки от типа на зуум и дават повод на пичовете с амповете да ги замерят с домати :)

 

За мен лично истината е някъде по средата - амп симулация-та е готина, стига да не е цифрова.

 

С амп симулация мога свиря с готин звук, без да инвестирам големи суми и без да си създавам дискомфорт чрез чести срещи с полицията.

 

В интерес на истината амп симулцаиите не са нищо ново - това не се прави от вчера. Просто напоследък има бум на цифровите амп симулации, иначе аналогови има от доста години - примерно продуктите на Tech21.

 

Не съм имал възможност да свиря с оригиналните, но съм пробвал имитации от АМТ и NAudio и определено е приятно да се свири с тях. Имайки в предвид, че имат прилични аналогови спийкър симулации, нещата стават много поносими - няма тежки и скъпи усилватели, микрофони, чудеса ... просто се плъгваш в пулта/саунд картата/хай-фи уредбата и си в играта :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аааами ако ми се прииска да променя някаква настройка в реално време :) примерно по средата на песента искам да си намаля гейна наполовина :)

Връткаш волюма на китарата и работата спи. Поне с истински усилвател, а не със Зуум 505 :P

 

От всиички изказали се съм най-съгласен с другаря synchu. Мисля, че той е най-близо до истината!

 

Аз лично съм имал от най-увахналия Зуум в Хай-Фай, през РС-та, софт симулации на АМР или ефекти, правен РА с купен спийкър и какви ли не комбинации между всичките тия. В момента се раздвам на най-истинския звук:

лампов преамп, 20/24-бит процесор за дилей и/или ревърб (друго пускам мноооооого рядко) и транзисторен РА + спийкър от кубе 30вата. (по реда си: Mesa V-Twin -> Behringer 1000P -> Laney mXd 30)

 

Надявам се някой ден да се сдобия с all-tube усилвател, ама нещо не знам дали си струва при моите отрицателни китарни скиллс :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Връткаш волюма на китарата и работата спи. Поне с истински усилвател, а не със Зуум 505 

 

Да, ама аз мога да искам да променя и някой друг от примерно 20те параметъра на блендата - за тях с волюма не става :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аре и аз да се изкажа.

Истината е че нищо не може да се сравни с един хубав процесор.

Лично аз мразя процесори. Просто защото под 1000-1500 лева не можеш да си вземеш хубав процесор.

Line 6 PODxt Live - $400 @ musiciansfriend.com :)

(ако не е Live е дори по евтин)

Иначе не знам ти кои процесори визираш за над 1500 кинта :)

Line 6 PODxtLive не е процесор.

Само уточнение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Баси! никой себеуважаващ се музикант не ползва процесор( удря на пластмаса бе ) свирил съм с кви ли не процесори амм аналога е друго нещо Кво се излагате!!!!

 

колегии!

 

 

:cheers:

 

Да кажем не на силиконовата долина тя се опитва да развали муизката !

Тва е конспирация изработена от Бил Гейтс сто процента просто ... м не ми говорете

Дружно НЕ !

Редактирано от DaftFunk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.