Jump to content
Българският форум за музиканти

Amp Vs Processor?!?!


DeathZone

Recommended Posts

Имал съм досега околу 5-6 процесора , тоя е най якия ... ама вече не искам да свиря с процесори .... искам да свиря само с амп Marshall .... тва е .... забелязъл съм че доста по трудно отколкото с процесор ..... може звука да не бъде 100% перфектен и да не мога да го променям кой знае колко , но от няколко месеца се опитвам да свиря така.Прекалено изпипания звук не ме прави по добър .. а напротив по слаб китарист ...... вместо да суча пръсти по грифа върта копчета .......... тва да имаш такава играчка те кара да следиш само дали звука ти е перфектен и свиренето нещо остава назад .... та за тва

Редактирано от DeathZone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 129
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Имал съм досега околу 5-6 процесора , тоя е най якия ... ама вече не искам да свиря с процесори .... искам да свиря само с амп Marshall .... тва е .... забелязъл съм че доста по трудно отколкото с процесор ..... може звука да не бъде 100% перфектен и да не мога да го променям кой знае колко , но от няколко месеца се опитвам да свиря така.Прекалено изпипания звук не ме прави по добър .. а напротив по слаб китарист ...... вместо да суча пръсти по грифа върта копчета .......... тва да имаш такава играчка те кара да следиш само дали звука ти е перфектен и свиренето нещо остава назад .... та за тва

:D:D:D

абсолютно те подкрепям за това ти изказване ...

 

сори за офтопика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на моя със зор съм си нагласил 2 яки бленди и почти изцяло с тях свиря. Но това е за упражнение - като свириш на живо или записаш - тонът е много важен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип сте прави за китарните усилватели. Най-важното е китарата, все пак това е инструмента. След това е усилвателя и най-накрая са глезотийките като процесор, ефекти и т.н. Аз пък съм сменил няколко кубета и сега се замислям за процесор. Ама не ми се ще да купувам някаква тояга. Тоя Podxt си заслужава, ама нямам толкова пари за жалост. Всъщност имам, но сега ми трябват за други неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм пък на обратното мнение :D

Добър усилвател, може да "направи" и калпава китара да звучи добре (същото важи и за добър китарист бтв :D хехехе ). Обратното не е валидно обаче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, ма ако свириш на някое дърво, на което ти е неудобно да свириш? Имах пред вид не толкова звука. Все пак инструмента е най-важен. А звука му може да се пооправи - да се смени туй онуй.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, ма ако свириш на някое дърво, на което ти е неудобно да свириш? Имах пред вид не толкова звука. Все пак инструмента е най-важен. А звука му може да се пооправи - да се смени туй онуй.

Мдам....аз имам предвид само звука - не удобството. :D Това е друга работа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе не че кой знае колко ще ми помогне да свирия по добре (не че изобщо свиря кой знае как) , но така съм решил просто си продавам процесора и мога да кажа че по як от него не съм слушал ... тва е субективно мнение все пак ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

цена за двете в комплект 560лв.

PODxt и който и да е амп са съвсем различни неща.Според мен и двете са еднакво необходими, но предполагам при теб въпроса опира до избор м/у едното от двете поради финансовата страна... :happy:

Аз имам PODxtLive и за домашни записи е неоценим.Докато когато си свиря у дома(или на гиг някога) Ампа (Spider II) е съвсем друго нещо...няма беза за сравнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е какво милите по тази тема.За мен лично свиренето само с амп (комбо) е по добро решение от гледна точка съсредоточаване изцяло върху самото свирене , а не върху звука.Наистина с процесор може да намериш най оптималното звучене , но дали това търсене не води до прекалено глезене и изоставяне на свиренето.Според мен да свириш само с амп , без ниакакви ефекти е доста по трудно и се изисква много повече опитност в звукоизвличането.Естествено има стилове ,в които ако се добавят ефекти нещата звукват много по добре, но все пак какво мислие вие?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми те доста от хубавите ампове си имат и ефекти вградени в тях така че :) ... трябва си от всичко ! Колкото повече толкова повече !!! :D

иначе истината си е в яките ампове .... тва е !

Относно маршал .... те са толкова известни заради най-скъпите си модели ... ако си решил да свириш с някой не толкова култов маршал не очаквай кой знае какво повече от всяка друга марка . За мен истината е само Меса/Буги :D

що е джангър - то е меса :D ... ама .... до вкус !

 

кофтито естествено което никак не трябва да се пренебрегва е че хубавите усилватели (всички) са адски капризни и изискват сериозна поддръжка и знания относно грижата и експлоатацията им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Покойният Чък Шулдинър (RIP) твърдеше, че свири само с амп и нищо друго. Даже в студиото Death записвали само с амплифайър и микрофон и без абсолютно никакви процесори или ефекти (дори без дисторшън). Е да де ама тука нещо май послъгва, щото всеки е чувал характерния хармонайзър на Death (за който Шулдинър твърди, че са дублирали с Мърфи) Ползват и доста Chorus и Flanger.

Така че, изводът е нещо от рода на: за запис - процесор (заради многото ефекти и удобството), за практика - амп (заради живото усещане за китарата).

Аз наскоро си продадох Vermona-та и адски съжалявам за това. Нямате представа какъв дзверски звук вадеше това праисторическо животно... Иначе преди 5-6 години имах някакъв китайски мултиефект процесор без амп симулации - беше пълна скръб.

 

В момента прекарвам всичко през компютъра и звукът отново е пълна скръб :):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ма те може пак да са записвали директно през амп-а и после да са слагали ефектите при обработката :)

 

 

А иначе аз си мисля че като си вземеш нов ефект прекарваш около 2 седмици над него и си нагласяш някви стандартни бленди (яко жица, чиста и прочие) и после си разцъкваш само с тях. И само ако излезе нещо - я концерт, я запис, я някоя песен с нестандартна бленда, пак се сещаш да бараш. Поне при мен така се получава. Така или иначе искам да си имам и двете - и хубав процесор и хубав амп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.