Jump to content
Българският форум за музиканти

Amp Vs Processor?!?!


DeathZone

Recommended Posts

батка, спри да мечтаеш & сейв сам кеш :-)))

...........

не мога да разбера какво сте се хванали за тази линия 6 - ако някога реша да ползвам емулации на усилватели - ще се сдобия с Johnson Millenium. :-)

все добри съвети :D

 

п.с. е и J-Station върши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 129
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

В спора се ражда истината ........ понякога :D)

Но да си призная PODXT-то е много много яка машинка и доста добре си върши работата за записи например .... ама за сега не съм чул такава джаджа дето де звучи, както се казва "живо" естествено както амп... е тва е мое мнение ....... и моите уши не са идеални нито са еталон .... просто идеята е всеки да се самозадоволява .... пък мен ампа ме задоволява на 100% макар и звука да е само един единствен ...... е не става да свириш всякакъв стил с един амп .... ама .... офффффф ... все околу едно и също се въртя ........аре ще спра :D))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... просто идеята е всеки да се самозадоволява...
:D

Аз май си казах де ... За домашни условия едно процесорче си е голяма далавера. Докато си мислиш парчета и такива работи с amp-a ти се понадува главата. С процесор(или нещо със speaker simulation) в този период няма да докараш звука на всички звуци, но ще си дрънчиш спокойно (пък и съседите ще са по-спокойни :D ). Иначе за репетиции с група и подобни неща amp-a май е неизбежен!!!

Редактирано от Delian
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

снощи бях на живо изпълнение

саунда беше шит по принцип обаче:

първата група китариста беше с процесор - ебати насрания звук никав го нямаше добре че басисита е печен той изнесе целия сет

Зарежи ги тея натисках еин бутон бум еди къв саунд - у вас като си си може и да става ама на сцената явно процесора е съкс тва е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не мога да разбера защо някои хора не могат да се примирят с мнението на други :D

Разбирам да кажеш "Мен тва си ме кефи, вие си свирете с квото си искате", ама иначе..... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Генерален ивод (компромисен за мене):

Вкъщи - процесор

Запис - процесор

Лайф - амп

и аз съм съгласен с това !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе доста хора използват процесорите най-вече за свирене на живо, особено ако ти трябва да използваш различен вид звук (различни ефекти и тн).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...стигнах до извода, че най добрия вариант е да ползваш предимно амп, било то за репетиций вкъщи или с група на живо.....Но когато решиш да зпишеш нещо или да постигнеш звук , който със сигурност само с ампа няма да стане (не е толкова гъвкав) , е мога да кажа че процесора е незаменим....

И аз точно това имах предвид някъде по-нагоре то тази тема, ако си спомняш.

Разликата е тази, че аз използвам Line 6 и в двете категории - и като амп за свирене на живо и като ПОД за домашни(или недайси боже и студиини) записи.

Освен това може да прозвучи прекалено като изхвърляне, но честно на ПОД-а най-много ми харесват симулациите на самите Line 6(Lunatic най-вече).Така и никога не можах да харесам достатъчно звука на Marshall!Просто не е за мен...

Свирих няколко пъти на репетиция с AVT Half Stack и не кефи, веднъж като съм опитал от меда... :)

 

п.с.Аз май се бъркам с темата за ламБа срещу ТранЗистор! :think:

Редактирано от edgecrusher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но да си призная PODXT-то е много много яка машинка и доста добре си върши работата за записи например .... ама за сега не съм чул такава джаджа дето де звучи, както се казва "живо" естествено както амп... е тва е мое мнение .......

Аз бях в Истанбул на концерт на Blind Guardian преди 3-4 години ,те свиреха тогава с Малкия Line 6 POD,естествено не само с него, повярвай ми Звука Къртеше!

В Последните Концерти на DVD i DIVX на Evanescence i na Slipknot има доста Line 6 ,така че няма място за съмнение ,че Звука на LINE 6 си е намерил своето място под слънцето! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.