Към съдържанието

Снимка

Amp Vs Processor?!?!

• Please log in to reply
129 отговора на тази тема

#1 DeathZone

DeathZone

Тежко пристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1172 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 02 март 2005 - 13:50

Имал съм досега околу 5-6 процесора , тоя е най якия ... ама вече не искам да свиря с процесори .... искам да свиря само с амп Marshall .... тва е .... забелязъл съм че доста по трудно отколкото с процесор ..... може звука да не бъде 100% перфектен и да не мога да го променям кой знае колко , но от няколко месеца се опитвам да свиря така.Прекалено изпипания звук не ме прави по добър .. а напротив по слаб китарист ...... вместо да суча пръсти по грифа върта копчета .......... тва да имаш такава играчка те кара да следиш само дали звука ти е перфектен и свиренето нещо остава назад .... та за тва

Този пост е редактиран от DeathZone: 02 март 2005 - 13:56

#2 Shagrath

Shagrath

Редовно навъртащ се

• newbies
  • PipPipPip
  • 215 Мнения:
  • Инструмент:Jackson Kelly & гърло

Публикувано 02 март 2005 - 14:16

Имал съм досега околу 5-6 процесора , тоя е най якия ... ама вече не искам да свиря с процесори .... искам да свиря само с амп Marshall .... тва е .... забелязъл съм че доста по трудно отколкото с процесор ..... може звука да не бъде 100% перфектен и да не мога да го променям кой знае колко , но от няколко месеца се опитвам да свиря така.Прекалено изпипания звук не ме прави по добър .. а напротив по слаб китарист ...... вместо да суча пръсти по грифа върта копчета .......... тва да имаш такава играчка те кара да следиш само дали звука ти е перфектен и свиренето нещо остава назад .... та за тва

:D :D :D
абсолютно те подкрепям за това ти изказване ...

сори за офтопика

#3 AXE

AXE

Dream Chaser

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3565 Мнения:
  • Инструмент:Брадва

Публикувано 02 март 2005 - 14:32

Аз на моя със зор съм си нагласил 2 яки бленди и почти изцяло с тях свиря. Но това е за упражнение - като свириш на живо или записаш - тонът е много важен.
"Just plug in and rock like Slash.......if you're Slash!"

#4 stratocaster

stratocaster

Саблезъба Катерица

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2903 Мнения:

Публикувано 02 март 2005 - 16:19

това преминаване от процесор на кубе го направих и аз и съм крайно доволен. :D

#5 Slinky

Slinky

Пристрастен

• Members
  • PipPipPipPip
  • 548 Мнения:
  • Инструмент:guitar, voice

Публикувано 02 март 2005 - 17:07

По принцип сте прави за китарните усилватели. Най-важното е китарата, все пак това е инструмента. След това е усилвателя и най-накрая са глезотийките като процесор, ефекти и т.н. Аз пък съм сменил няколко кубета и сега се замислям за процесор. Ама не ми се ще да купувам някаква тояга. Тоя Podxt си заслужава, ама нямам толкова пари за жалост. Всъщност имам, но сега ми трябват за други неща.

#6 synchu

synchu

Sandman The Dreamcatcher

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6916 Мнения:
  • Инструмент:Не свиря-само зяпам тук:D

Публикувано 02 март 2005 - 17:11

Аз съм пък на обратното мнение :D
Добър усилвател, може да "направи" и калпава китара да звучи добре (същото важи и за добър китарист бтв :D хехехе ). Обратното не е валидно обаче.
"Guitar is the easiest instrument in the World to play badly" - Andres Segovia
"Если долго смотреть на луну, можно стать идиотом" - Ген.Иволгин, Михалыч
Patience, n. A minor form of despair, disguised as a virtue...it's kind of ironic that good health is merely the slowest possible rate at which one can die
Most(not all, with the advent of CMI's) musical instruments, and the poor bastards cursed with playing them, are integrated human controlled sound pressure transduction systems...
The tone is 62.5% the player, 33.456% the amp, 3.88699% engineering skill and 2.48827789749% down to whether venus is in capricorn and a dwarven-goblin-fish-monster walks counter clockwise around a mandrake root at midnight...
"The misinformation on this site is really approaching legendary proportions."
http://soundcloud.com/synchu май беше

#7 Slinky

Slinky

Пристрастен

• Members
  • PipPipPipPip
  • 548 Мнения:

Публикувано 02 март 2005 - 17:14

Така е, ма ако свириш на някое дърво, на което ти е неудобно да свириш? Имах пред вид не толкова звука. Все пак инструмента е най-важен. А звука му може да се пооправи - да се смени туй онуй.

#8 synchu

synchu

Sandman The Dreamcatcher

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6916 Мнения:
  • Инструмент:Не свиря-само зяпам тук:D

Публикувано 02 март 2005 - 17:28

Така е, ма ако свириш на някое дърво, на което ти е неудобно да свириш? Имах пред вид не толкова звука. Все пак инструмента е най-важен. А звука му може да се пооправи - да се смени туй онуй.

Мдам....аз имам предвид само звука - не удобството. :D Това е друга работа...
"Guitar is the easiest instrument in the World to play badly" - Andres Segovia
"Если долго смотреть на луну, можно стать идиотом" - Ген.Иволгин, Михалыч
Patience, n. A minor form of despair, disguised as a virtue...it's kind of ironic that good health is merely the slowest possible rate at which one can die
Most(not all, with the advent of CMI's) musical instruments, and the poor bastards cursed with playing them, are integrated human controlled sound pressure transduction systems...
The tone is 62.5% the player, 33.456% the amp, 3.88699% engineering skill and 2.48827789749% down to whether venus is in capricorn and a dwarven-goblin-fish-monster walks counter clockwise around a mandrake root at midnight...
"The misinformation on this site is really approaching legendary proportions."
http://soundcloud.com/synchu май беше

#9 DeathZone

DeathZone

Тежко пристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1172 Мнения:

Публикувано 02 март 2005 - 17:38

абе не че кой знае колко ще ми помогне да свирия по добре (не че изобщо свиря кой знае как) , но така съм решил просто си продавам процесора и мога да кажа че по як от него не съм слушал ... тва е субективно мнение все пак ....

#10 Slinky

Slinky

Пристрастен

• Members
  • PipPipPipPip
  • 548 Мнения:

Публикувано 02 март 2005 - 18:22

Е, както споменах, ако не бях си купил още една китара, може би щях да го взема. Ма кво да се прави, нема пари :D

#11 edgecrusher

edgecrusher

Ръб

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2265 Мнения:
  • Инструмент:Guitar

Публикувано 03 март 2005 - 08:26

цена за двете в комплект 560лв.

PODxt и който и да е амп са съвсем различни неща.Според мен и двете са еднакво необходими, но предполагам при теб въпроса опира до избор м/у едното от двете поради финансовата страна... :happy:
Аз имам PODxtLive и за домашни записи е неоценим.Докато когато си свиря у дома(или на гиг някога) Ампа (Spider II) е съвсем друго нещо...няма беза за сравнение.
...нещо си там...период.

#12 DeathZone

DeathZone

Тежко пристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1172 Мнения:

Публикувано 04 март 2005 - 14:40

Интересно ми е какво милите по тази тема.За мен лично свиренето само с амп (комбо) е по добро решение от гледна точка съсредоточаване изцяло върху самото свирене , а не върху звука.Наистина с процесор може да намериш най оптималното звучене , но дали това търсене не води до прекалено глезене и изоставяне на свиренето.Според мен да свириш само с амп , без ниакакви ефекти е доста по трудно и се изисква много повече опитност в звукоизвличането.Естествено има стилове ,в които ако се добавят ефекти нещата звукват много по добре, но все пак какво мислие вие?

#13 Rust

Rust

The More Things Change ...

• Members
  • PipPipPip
  • 302 Мнения:
  • Инструмент:Ibanez S370

Публикувано 04 март 2005 - 15:07

Ми те доста от хубавите ампове си имат и ефекти вградени в тях така че :) ... трябва си от всичко ! Колкото повече толкова повече !!! :D
иначе истината си е в яките ампове .... тва е !
Относно маршал .... те са толкова известни заради най-скъпите си модели ... ако си решил да свириш с някой не толкова култов маршал не очаквай кой знае какво повече от всяка друга марка . За мен истината е само Меса/Буги :D
що е джангър - то е меса :D ... ама .... до вкус !

кофтито естествено което никак не трябва да се пренебрегва е че хубавите усилватели (всички) са адски капризни и изискват сериозна поддръжка и знания относно грижата и експлоатацията им.
The Tone Is Gone :)

#14 the_gorer

the_gorer

.

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5072 Мнения:
  • Инструмент:По-скоро малък

Публикувано 04 март 2005 - 15:21

Покойният Чък Шулдинър (RIP) твърдеше, че свири само с амп и нищо друго. Даже в студиото Death записвали само с амплифайър и микрофон и без абсолютно никакви процесори или ефекти (дори без дисторшън). Е да де ама тука нещо май послъгва, щото всеки е чувал характерния хармонайзър на Death (за който Шулдинър твърди, че са дублирали с Мърфи) Ползват и доста Chorus и Flanger.
Така че, изводът е нещо от рода на: за запис - процесор (заради многото ефекти и удобството), за практика - амп (заради живото усещане за китарата).
Аз наскоро си продадох Vermona-та и адски съжалявам за това. Нямате представа какъв дзверски звук вадеше това праисторическо животно... Иначе преди 5-6 години имах някакъв китайски мултиефект процесор без амп симулации - беше пълна скръб.

В момента прекарвам всичко през компютъра и звукът отново е пълна скръб :) :D

#15 AXE

AXE

Dream Chaser

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3565 Мнения:
  • Инструмент:Брадва

Публикувано 04 март 2005 - 15:28

Е ма те може пак да са записвали директно през амп-а и после да са слагали ефектите при обработката :)

А иначе аз си мисля че като си вземеш нов ефект прекарваш около 2 седмици над него и си нагласяш някви стандартни бленди (яко жица, чиста и прочие) и после си разцъкваш само с тях. И само ако излезе нещо - я концерт, я запис, я някоя песен с нестандартна бленда, пак се сещаш да бараш. Поне при мен така се получава. Така или иначе искам да си имам и двете - и хубав процесор и хубав амп.
"Just plug in and rock like Slash.......if you're Slash!"

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни