Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарата или Усилвателят


ThrasherDge

Recommended Posts

Здравейте,

Наскоро открих ютюб канала на този човечец - силно го препоръчвам. Във видеото долу можете да видите сравнение между най-евтиния Епипфон и Един от най-скъпите Гибсъни. Страхотно видео - показва колко важен всъщност е добрият усилвател. Разликата в звука определено не е 9500 лв!

Ако вече има подобна тема - да ме прощавате. :) 


Редактирано от ThrasherDge
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

" този човечец - силно го препоръчвам"

Аз също, номер едно е! Много ме кефи акцента му,

отделно демострациите са полезни и смислени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен повече като на 2.63 лв. ми звучи разликата. Може и 9.80 да е. Не съм сигурен.

 

Сериозно - сравнение на китари, в ръцете на друг китарист, през усилвател с толкова драйв, свирещ квинти на видео в Youtube. Я пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето още едно видео с малко повече вариации. :) 

 

Не се опитвам да защитавам една или друга китара, просто е интересно да се види.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм се изумявал от способностите на някои хора да забодат две различни китари в един усилвател и да изкарат еднакъв звук.

 

Сериозно, преди време си бях взел една доста добра китара и много се възбуждах от нея така да се каже.

Направихме едно рандеву с господинът Сънчу в Икономов и я закачихме към един много, ама много добър амп. Имаше умерен ентусиазъм, защото китарата никак не е лоша. После от магазина благосклонно ни дадоха за проба едно Custom Shop намкво си Reissue от същия модел. Не, не звучаха еднакво, и на пипане не бяха еднакви.

 

С това,TrasherDge, искам да ти кажа че всички сме минали по тая пътека - да искаме да вярваме че 300=6000. За някои металургични отрасли със сигурност уравнението важи, както и в някои редки случаи на скрити лимонки. После, като ти минат през ръцете едно определено количество инструменти си променяш представите. Това е естествен процес, трябва сам за себе си да го минеш. Част от процеса е да изгледаш няколко такива wannabe откриватели на топлата вода :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не вярвам и не искам да вярвам. Споделих интересен (по мое мнение) клип. Въпросният пич - личните му китари са Gibson, не Epiphone.

Както казваш - разликата не е само в звука - а и в начина, по който са изработени инструментите и още куп неща. Но когато става дума само до звук - то разликата не е ЧАК толкова голяма. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То тубата е пълна със сравнения имам такава и такава и са еднакви,що я платих.Само,че никога не е имах скъпата и добавих евтината а обратното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах първото клипче. Разликата в звука между двете китари е моментално осезаема, дори през говорителчетата на лаптопа ми.

И все пак разликата между евтините и скъпите китари не е само в звука, с ръцете се усеща най-добре разликата.

Редактирано от Rezachka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата между звука и усещането никога няма да е в пропорциите на ценовата разлика :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата между звука и усещането никога няма да е в пропорциите на ценовата разлика :)

Да, това е най-точно казано. :) Целта на клипа е да се види разликата в звука. Целия комплект от по-добри неща, който получаваш, за доста по-голямата цена - не се обсъжда. :)

 

И също показва колко е важен добрият усилвател. Един добър усилвател може да направи и не толкова добра китара, да звучи прилично. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема ще се обсъжда винаги от новаците които се чудят защо 300 не е равно на 6000,ква е разликата м/у китарите,добрият китарист може да извлече онези 5700 от китарата,а новака дори и 300 не може.

Мда,в качествения усилвател и евтините китари звучат прилично.Практически съм пробвал тези разлики,не от клипове на Ютуб.

Та извода е,скъпите си заслужават парите,с една уговорка ако правилно е поставена цената!

Далеч съм от мисълта,че новак ще брои такава огромна сума, без да знае дали мерака за дрънчене на китара няма да се изпари яко дим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хилбили,има и китариски,прав си трябва да се казва задкитарно устройство,само се опасявам дали ще загреят новаците.

А теб специално съм те обявил за царя на блуса.Ама тва е друга бира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.