Към съдържанието

Снимка

Сиромашки Les Paul

• Заключена тема Тази тема е заключена
69 отговора на тази тема

#16 ThrasherDge

ThrasherDge

Ослушващ се

• Members
  • Pip
  • 45 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 15 февруари 2017 - 11:48

След кратко проучване в нета (и пресушване) - мисля, че Ibanez AR-420 също да влезе като опция. Знаете ли в коя държава се произвеждат и дали top-a е veneer?

#17 ThrasherDge

ThrasherDge

Ослушващ се

• Members
  • Pip
  • 45 Мнения:

Публикувано 15 февруари 2017 - 11:56

Произвеждат се в Китай, звучи доста добре.

#18 TONY

TONY

Metal Messiah

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8462 Мнения:
  • Инструмент:китара, бас

Публикувано 15 февруари 2017 - 13:31

Имам ARX300 - но това си е Айбаниз артист, не е Лес Пол.

Не казвам, че не е алтернатива де.

Интересното покрай нея е , че и бях слагал едни Гибсън бърстбъкери.

Кое е интересното, свирих малко време с тях, вкл и на един(ственият ми) концерт с Паралакс.

След което, реших да върна оригиналните адаптери и реших, че с тях ми харесва повече.

Вероятно са войснати точно за тази китара.

Така че, не предвиждай ъпдейт- тези новите артисти си звучат добре по техен си начин.

А след това бърстбъкерите ги купи от мен един съфорумник, като преди това ги пробва на

неговият си стар японски Артист. Там гибсънските адаптери просто светнаха, на инглиш му казват shine.

ПС - разбойника, за да не се обажда на слабо време, продавам и Гибсън бърстбъкери про, които са малко по-различни от

стандартните бърстбъкери. и не е необходимо да им правя реклама, щото си има достатъчно интерес.

Човек не открива музиката, а открива себе си в музиката. А.Вайсенберг
РОДЕНИЯТ ДА ПЪЛЗИ, НЯМА КАК ДА ПОЛЕТИ!!!
IRON MAIDEN ,METALLICA,Judas Priest, Manowar, Deep purple,Mercyfull Fate,King Diamond, Whitesnake,Tarja, Kamelot, Angra ,Slayer,Satch,YJM,Tony MacAlpine,GaryMoore,Thin Lizzy,Ac/Dc,Rainbow, Cacophony,EVH,Aerosmith,Extreme,Scorpions,SymphonyX,Annihilator
Stop stealing and committing fraud, the Government hates competition.

#19 Baby Thomas

Baby Thomas

Professional Hater

• Mods
  • 10342 Мнения:
  • Инструмент:AllTube AppleMac

Публикувано 15 февруари 2017 - 16:17

...

Притежавам два негови Лес Пола...

Твоето и на Джим "притежаването" ги знаем много добре. :yes:

Пък слабото време е голяма работа, особено ако знаеш кога и как да го използваш (както разбойника в случая). :thumbup:

#20 Hillbilly

Hillbilly

The Lord of the Flies

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5768 Мнения:
  • Инструмент:guitar

Публикувано 15 февруари 2017 - 16:41

Ибанец Арт  си е нещо като Леспол дабъл-кют модел,не са много известни,как да е,Винтидж ,пак копие ,имах по едно време такава и звучеше добре,но трябва да се сменят адаптерите- мътнеят,поне за моя слух,аз я продадох,защото ме дразнеше тънкия гриф,та ходи разгледай в някой магазин и си избери..

Цитат(Mark Avrelii @ Nov 7 2007, 10:25 PM)
Нищо не става колеги не разбрахте ли тук рок не вирее събрали сме се шепа ентусиасти и копаме на място.Правете си музиката за кеф и си намерете дохона работа не си късайте нервите.

#21 PlamenM

PlamenM

Steppenwolf

• Members
  • PipPipPipPip
  • 828 Мнения:
  • Инструмент:kitara

Публикувано 15 февруари 2017 - 17:33

Аз съм пристрастен към Ибанеца, защото имам такъв, вярно 35 годишен..

Но свирих и на новите, за мен това е много интересна китара, която си вади типичния тежък махагонов звук, но заради интересната електроника вади доста интересна палитра от звуци. На мен доста ми харесва  и външния вид, но то си е въпрос на вкус...

#22 Jim-ph

Jim-ph

Пристрастен

• Members
  • PipPipPipPip
  • 607 Мнения:
  • Инструмент:устна хармоника, китара

Публикувано 15 февруари 2017 - 18:09

Ако имаш възможност да пазаруваш от ebay UK, наскоро разглеждах доста добри на външен вид Токай втора употеба в ценовия диапазон, който си упоменал. Още ме е яд, че мой приятел наскоро продаде един такъв за 250 паунда, а беше с фолиото по адаптерите още.

има и китайски модели при Токай

#23 iliev.p

iliev.p

неспасяем

• Members
  • PipPipPipPip
  • 942 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 16 февруари 2017 - 12:25

Трашър,не се прави на Явор,а отивай в магазина и пробвай,стига тия избори по картинка,дори и гадже е опасно да харесаш по снимка.
Никой няма да ти каже коя китара е за теб,виждаш всеки споделя опита си с тези китари които притежава.
Художниците рисуват върху платна,
музикантите рисуват своите картини върху тишината.

#24 edgecrusher

edgecrusher

Ръб

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2265 Мнения:
  • Инструмент:Guitar

Публикувано 16 февруари 2017 - 20:05

Ако имаш възможност да пазаруваш от ebay UK, наскоро разглеждах доста добри на външен вид Токай втора употеба в ценовия диапазон, който си упоменал. Още ме е яд, че мой приятел наскоро продаде един такъв за 250 паунда, а беше с фолиото по адаптерите още.

има и китайски модели при Токай

Точно за китайските говорим, японските са друга бира.

...нещо си там...период.

#25 Jim-ph

Jim-ph

Пристрастен

• Members
  • PipPipPipPip
  • 607 Мнения:

Публикувано 16 февруари 2017 - 20:44

еми не съм пробвал точно китайски Токай, ама по КОРЕЙСКА версия на Греко (бюджетен аналог на японска серия), китайски токай трябва да е 10 пъти по-добре от Епифони.

#26 ikonomec

ikonomec

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 90 Мнения:
  • Инструмент:китара/пиано

Публикувано 19 февруари 2017 - 14:01

А ESP LTD и PRS къде ги забравихте? Пич, както Евстати каза, отивай в магазина, кажи си бюджета и ще ти дадат няколко марки да си пробваш на спокойствие. Аз лично бих ти препоръчал Епи стандарт и после да си купиш адаптери за 4-500 лв. (с потенциалометрите де). Ама това съм аз. Друг ще каже, че PRS SE 245 е по-добрия вариант. Затова отдели си един уикенд и посети 2-3 магазина в София (и без това си оттам) - никой няма да ти откаже съдействие.

#27 Heartman

Heartman

Първий Пентатончо

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2367 Мнения:
  • Инструмент:Guitar & Flute

Публикувано 19 февруари 2017 - 16:24

ESP едва ли може да си позволи.LTD са супер зле поне евтините.Добре изглеждащ ламинат, обаче ужасен за свирене и много фалшив.Имах такава лес пол форма.PRS дори евтините са доста скъпи и въобще нямат нищо общо с LES PAUL форма и звук.

''Until you learn to play what you want to hear, you're barking up the wrong tree'' - Billy Gibbons
"When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace" - Jimi Hendrix

http://www.facebook....om/heartman69  

http://www.soundclou...m/jimistevens 

https://www.youtube....ser/Heartman666

https://www.facebook...123908717642260

https://www.facebook...030908/?fref=ts

https://www.facebook...061506/?fref=ts

#28 Jim-ph

Jim-ph

Пристрастен

• Members
  • PipPipPipPip
  • 607 Мнения:

Публикувано 19 февруари 2017 - 16:58

а и Epiphone LP също нямат нищо общо с лес пол в звук...

#29 ThrasherDge

ThrasherDge

Ослушващ се

• Members
  • Pip
  • 45 Мнения:

Публикувано 19 февруари 2017 - 17:09

А ESP LTD и PRS къде ги забравихте? Пич, както Евстати каза, отивай в магазина, кажи си бюджета и ще ти дадат няколко марки да си пробваш на спокойствие. Аз лично бих ти препоръчал Епи стандарт и после да си купиш адаптери за 4-500 лв. (с потенциалометрите де). Ама това съм аз. Друг ще каже, че PRS SE 245 е по-добрия вариант. Затова отдели си един уикенд и посети 2-3 магазина в София (и без това си оттам) - никой няма да ти откаже съдействие.

Така и ще направя, писах тук, за да чуя мнението на по-опитните. :)

#30 ikonomec

ikonomec

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 90 Мнения:
  • Инструмент:китара/пиано

Публикувано 19 февруари 2017 - 17:57

ESP едва ли може да си позволи.LTD са супер зле поне евтините.Добре изглеждащ ламинат, обаче ужасен за свирене и много фалшив.Имах такава лес пол форма.PRS дори евтините са доста скъпи и въобще нямат нищо общо с LES PAUL форма и звук.

Това не значи, че не могат да му харесат, а и мисля, че SE серията има доста повече общо по форма и звук, отколкото Ибанеца по-нагоре. и е под 900 лв., което е напълно в рамките на бюджета на колегата.

https://www.youtube....h?v=rfipPVe0Cxo

Поздрави!

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни