Jump to content
Българският форум за музиканти

Сиромашки Les Paul


ThrasherDge

Recommended Posts

Тони, Бонамаса има 100 китари и може да ги сменя когато си иска.

И Епифони има някакви със сигурност. Той е guitar-addict и си го признава.

Обаче китарата с която обикаля света и й взима самолетен билет и я слага на седалката до себе си

е Гибсън за 160 хиляди долара.

Редактирано от jabs
  • Like 4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам на потенциометрите различните врътки, сигурно е епи-версия на сигначър

модела му. Значи трябва да свири на него, за да има продажби. Проста сметка ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)))

 

човекът е кеф да го гледаш какъв маниак е - подобно нещо няма предпоставки да се случи по нашите ширини. Но пък поне за обща култура е приятно да се гледа.

  • Like 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

За мен, мача на наш терен, рибари с епи срещу рибари с гиби е ТРИ на Нула.

По-евтините такъми, не те правят по-слаб рибар.

 

Към днешна дата, отбора на Епифон ползвателите бие (по моите виждания) убедително Гибсъновите.

Поименно - Джими Собара, Валентин Моновски, Венци (Рефлекс).

За гибсън китаристи - двамата от Аналгин - Стефан и Камен, Петър (който свиреше с Камен)(групата е с ново име)

добри са нещата, за други много не се сещам. Не, дето да притежават Гибсън (и с това да ме впечатляват), а да ме впечатляват ( с музиката си). Вярно, погледа ми е предимно от софийската сцена.

 

 

 

 

Това, че ти слушаш рок'н'рол, не значи, че няма други хора които свирят на Гибсън в София и не правят качествена музика ;) Не съм чувал никой от хората, които си споменал, така че за мен мача е друг :D

Редактирано от chris_barnes
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не нося вина за пропуските в музикалната култура на хора, с които нямам общо.

Обаче пък съм чувал доста неща. Вкл и харкор група Кът Оф.

Ами Крис Барнс, ти спокойно можеше да минеш с един Епифон

Спешъл, от 300 кинта, ентри модел.

Дядо казваше - Имал - дал. Щом си преценил, че обезателно си за Гибсън, свири си.

 

Джабс, защо ми обясняваш неща, които са ми ясни.

Аз на Вас , Ви казвам, че Бонамаса е музикант - блусар,

е не бг гиби снобар.

Има 5 епифон сигничъра, има гибсъни, както казваш поне 100 китари.

Това е правилното отношение. Човека ги ползва, като въдици, да си лови риба.

С какво ме у кеф на момента, с това си цъка.

Той е рибар, а не въдичар, ако ме разбираш какво казвам.

 

Jey Jey French - последните години на ТС , свири само със сигнатурният си епифон.

http://mages.epiphone.com.s3.amazonaws.com/News/2004/N_JayJayTop.jpg

 

Джеф Уотърс, с който си пиша редовно, и знам личното му мнение и защо заряза 3000 евровите Ран.

Вече има втори сигнатурен Епи, епи който не съм пробвал.Първият е супер.

http://cdn.mos.cms.futurecdn.net/a45032a9ec71de10f126cdc7cd0e2abe.jpg

 

Ако някой си мисли, че тези сигничър модели, отстъпват на Гибсън студио е в голяма грешка!

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тони, Гибсън студио се намира на старо за 900- 1500 лв. в зависимост от състояние, година и т. н. Аз не бих го нарекъл снобария, тъй като е що годе достъпно в настоящия момент. Иначе е въпрос на предпочитания, но би било тъжно те да се формират на база финансови възможности, а не на реални изисквания. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен работата е ясна,ако с китара за 1000 лева и амп за още толкова не успееш да звукнеш както ти се иска проблемът не е в китарата а в дървото зад нея.

  • Like 4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оф, аман, то е ясно:

"The tone is 62.5% the player, 33.456% the amp, 3.88699% engineering skill and 2.48827789749% down to whether venus is in capricorn and a dwarven-goblin-fish-monster walks counter clockwise around a mandrake root at midnight..."

даже китарата не се и споменава

:)

  • Like 6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.