Jump to content
Българският форум за музиканти

Сиромашки Les Paul


ThrasherDge

Recommended Posts

ESP едва ли може да си позволи.LTD са супер зле поне евтините.Добре изглеждащ ламинат, обаче ужасен за свирене и много фалшив.Имах такава лес пол форма.PRS дори евтините са доста скъпи и въобще нямат нищо общо с LES PAUL форма и звук.

 

LTD най-вероятно ниските серии, EC50, EC100 са зле (И вече ги правят в Китай). Сериите 400 и 1000 са друга бира (особено по-старите които се правеха в Корея). Тези китари са модерният вариант на класически модели, като не мисля, че целят да наподобят звука на оригинала (особено като се има предвид, че повечето излизат с ЕМГ адаптри). Важно е да се вземе предвид, че тези китари нямат олекотяване и си тежат (имам LTD Viper което е осезаемо по-тежко от ЛП Студиото ми).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички евтини и среден клас китари вече се правят в едни и същи заводи от едни и същи хора с едни и същи машини и материали.Така че да не гледа надписа на главата,а да отиде и да хване няколко китари и която му харсва най-много на пипане и усещане(не непременно звук,защото винаги може да смени адапторите с по-читави такива) и да я мята....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички евтини и среден клас китари вече се правят в едни и същи заводи от едни и същи хора с едни и същи машини и материали.Така че да не гледа надписа на главата,а да отиде и да хване няколко китари и която му харсва най-много на пипане и усещане(не непременно звук,защото винаги може да смени адапторите с по-читави такива) и да я мята....

Обаче читавите адаптери не винаги компенсират ламината... :) Да не стане после "на гол гъз - чифте пищови"...

Редактирано от soundcraft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^

За "всички евтини" китари съм съгласен. Поради особеностите на пазара разликите, които могат да се наблюдават в относително широкото пинятие "евтини и среден клас", обобщението може би е твърде голямо. Китара винаги се избира, дори и "от скъпите" да е.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не те е страх да поръчваш от китай може да прегледаш тези китайските гибсън имитации от али експрес (т.н. chibson), но не взимай от местните търговци в olx, цените им са надути.
Задължително трябва да смениш адаптерите, пластмасовото магаре и да я сетъпнеш добре, Изработката им е калпава, но изглежда и звучи много добре за парите си.
Имам 2006-та Gibson LP Studio, мисля че се води Plus с AAA кленов топ, имам и китайското менте с адаптери Gibson 500T и 496R и звучат различно, но наравно. Дори китайското менте ми харесва повече за по-тежка музика, вероятно заради по-силните адаптери. За чисти китари и лек крънч Гибсъна звучи по-добре.
Имал съм и Vintage V100 и VS6, според мен китайчето е по-добър избор след ъпгрейд на адаптерите. 

Епифон не съм имал, не мога да ги сравня.

Другия вариант е от Uk, скоро купих за приятел Gibson LP Studio 2015-та, с доставката излезна 1020 лв. Японските копия на Yamaha, Burney, Tokai, Greco и др. от 80-те също имат репотация на хубави инструменти. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Поради особеностите на пазара разликите, които могат да се наблюдават в относително широкото пинятие "евтини и среден клас", обобщението може би е твърде голямо. 

 

Колко да е голямо? Ето едно видео,където уважаваният г-н Чапман с греещо от гордост и себореен дерматит лице показва как и къде се правят "неговите" китари.За 5 мин. без да се напъвам видях

LTD(няколко вида),PRS SE,Schecter,Dean,Chapman,мисля че мернах BC Rich,ама не бих заложил пари на това.И всичките китари се правят в един цех една през друга и една връз друга.Няма да коментирам поне 50-те шаблони на китарни глави на всички възможни марки в случай че пристигне съответната поръчка.Въпросната компания се казва World Music Instruments и прави определено качествени инструменти.Дали китарите имат въобще някаква идентичност и нещо общо с надписа на хедстока е друго.И разбира се голямите компании си мълчат само Роб Чапман с гордост показва,че китарите му се правят на същото място,от същите хора като "батковците" .

https://www.youtube.com/watch?v=OZhAzVo6mX8

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем не отричам това, което казваш. Но сам знаеш, че дори китари от една поточна линия и една партида, често имат различни достойнства (Една е добре, друга не звучи, трета има изметнат гриф, четвърта има гърбица около сглобката с тялото). Това също не е за пренебрегване. Като започнат да ги правят роботи от синтетичен материал, вече ще станат съвсем еднакви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за LTD от най-ниските серии (10, 50, 100), но изглежда от 200 на горе вече ги правят в индонезия. И от 1000 на горе в Корея... Даже вчера ми дойде една нова EC-256 и се учудих че пише Indonesia от зад на главата на грифа. Очаквах да е направена във Виетнам, както бях видял из интернета. И на една M-200 която имам също пише Индонезия.

Само че LTD-то не е "класически" лес пол, както ThrasherDge каза че търси.

Редактирано от Rezachka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тоя ред има много световно известни музиканти,които свирят с китайски инструменти,не вярвам да нямат пари.Работата е като златото няма значение къде се добива,все си е злато.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като казваме висок клас, за какъв ценови диапазон говорим? 
Защото това , че за нас 1000 единици са цифра , далеч не означава , че тази сума е   гарант за висока класа ;)

  • Like 5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.