Jump to content
Българският форум за музиканти

Сиромашки Les Paul


ThrasherDge

Recommended Posts

Здравейте!

Искам да си взема финансово достъпен Les Paul, Бюджета ми е до към 800-900 лева, което покрива следните варианти:

  • Vintage V100 сериите, за които чета и чувам добри мнения в интернет.
  • Epiphone Les Paul Standard

Моля споделете мнение относно вариантите, както и ако има и други добри възможности (примерно ако търся втора ръка нещо - по-висок клас). Класическа Les Paul визия, звук, до колкото е възможно второто.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ако трябваше днес да избера класически лес пол до толкова пари, щях да грабна един plustop pro веднага. Нови са между 800 и 900лв. Имаше даже един червен втора ръка в olx-a, гледах оябвата вчера.

Има и от Standard серията, за по-малко пари. За тях съм чел, че адапторите са по-мътни, но не съм пробвал лично.

Имал съм доста време V100, чийто адаптори също са доста мътни. От тогава обаче са пуснали второ издание на модела, не знам там вече как стоян нещата.

Редактирано от Rezachka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора. Видях го wine red Epiphone-a в OLX-а, но продавача държеше да продава всичко в комплект (в обявата има Roland Microcube и кейс за китарата).
А и предпочитам да взема някакъв faded honey burst. Като ще е магаре, да е рошаво, хаха! :)

Ще търся Plus Top Pro, гледах в Икономов има, но е 1080 лв. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледай японските копия втора ръка. Малко над бюджета ти са, но със сигурност по добри от китайското производство.

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде мога да разгледам такива? И кои марки визираш? В MMG има Tokai Love Rock, но е 1800 лева.. 1700 лв е новия Faded на Gibson. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като друга алтернатива , виж и Ибанец Артист, макар че новите издания отстъпват на старите , примерно http://bazar.muzikant.org/1980-aria-les-paul-standard-%D0%BA%D0%B5%D0%B9%D1%81,236281.html

Махагон, бубинга, хъмбъкери , има си лес полския тон, но вади и по  сингъл койл звуци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко над 1000лв. и студия изпадат от време на време

Това видя ли го? http://mmg-music.com/bg/node/6869

Иначе Японските копия, след това Епифон и Винтидж.Друго свястно няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+ 1 за на старо.

+ още 1 за японски сет нек > епифон > други

Между LPJ и Epiphone Pro може и да има двоумене, зависи от бройката, честно казано. За пореден път да кажа, че Hagstrom също са добър избор в този диапазон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш възможност да пазаруваш от ebay UK, наскоро разглеждах доста добри на външен вид Токай втора употеба в ценовия диапазон, който си упоменал. Още ме е яд, че мой приятел наскоро продаде един такъв за 250 паунда, а беше с фолиото по адаптерите още.

Редактирано от edgecrusher
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не искам да правя реклама, но примерно - http://bazar.muzikant.org/1980-aria-les-paul-standard-%D0%BA%D0%B5%D0%B9%D1%81,236281.html

човека, който продава тази китара има и една за 800лв с лес пол форма и идея. Пробвай никога не знае човек от къде ще изскочи заека. Ако не те кефят адаптерите като се опаричиш обади се да ти подшушна идея за такива.

 

Айде и дано си намриш твоя инструмент!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TONY, някак забрави да споменеш, че продаваш две такива китари в момента в базара на форума. Просто те подсещам - би могъл да го кажеш и директно, м?  

ThrasherDge, потърси японско копие, няма да съжаляваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продавам и Епифон и Ибанец и какво ли не.

Майкъл Кили е един от моите избори за китара.

Притежавам два негови Лес Пола и именно те са причината, да не

се набутвам с няколко хилядарки за Гибсънски такъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.