Към съдържанието

Снимка

За джемовете и хората...

• Please log in to reply
56 отговора на тази тема

#31 kolio_k

kolio_k

Неспасяем

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4022 Мнения:

Публикувано 25 февруари 2017 - 09:45

Единствения джем, на който съм свирил наскоро. В Делта блус бара атмосферата е супер за целта!

Николай Карагеоргиев http://nikolaik.ch

#32 PlamenM

PlamenM

Steppenwolf

• Members
  • PipPipPipPip
  • 823 Мнения:
  • Инструмент:kitara

Публикувано 25 февруари 2017 - 10:57

Значи, Кольо, Емо и Еко директно ги дискфалицираме от джема , щото това означава после никой да се не качи на сцената :).

Делтата си е яко, има и служебна китара ( моя бивша :)))

#33 synchu

synchu

Sandman The Dreamcatcher

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6903 Мнения:
  • Инструмент:Не свиря-само зяпам тук:D

Публикувано 25 февруари 2017 - 14:26

Може след джема да го включим, че да поцъкаме опулено с език, да помахаме с уши и да пийнем по още едно за разтуха и успокоение :)
"Guitar is the easiest instrument in the World to play badly" - Andres Segovia
"Если долго смотреть на луну, можно стать идиотом" - Ген.Иволгин, Михалыч
Patience, n. A minor form of despair, disguised as a virtue...it's kind of ironic that good health is merely the slowest possible rate at which one can die
Most(not all, with the advent of CMI's) musical instruments, and the poor bastards cursed with playing them, are integrated human controlled sound pressure transduction systems...
The tone is 62.5% the player, 33.456% the amp, 3.88699% engineering skill and 2.48827789749% down to whether venus is in capricorn and a dwarven-goblin-fish-monster walks counter clockwise around a mandrake root at midnight...
"The misinformation on this site is really approaching legendary proportions."
http://soundcloud.com/synchu май беше

#34 PlamenM

PlamenM

Steppenwolf

• Members
  • PipPipPipPip
  • 823 Мнения:

Публикувано 25 февруари 2017 - 23:41

както се казваше в един брадат виц, Дайте да се организираме...от мен един  фендер вибролукс ривърб,,, а може и акустично с леко озвучаване...

#35 Бицев

Бицев

Тежко пристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1218 Мнения:
  • Инструмент:Китари 'и други'

Публикувано 26 февруари 2017 - 17:38

Следя темата от началото с голям интерес - сега знам къде ще отида при първо идване в София :)

Джемът ми е особено важен като възможност за колективно музициране, което пък е жизнено важно за всеки музикант. Сам в къщи е едно (дори в колаборация с нечий запис), съвсем друго си е - с други хора на живо. При липса на постоянна формация (по най-различни причини), за много от нас единствената възможност за дружно вдигане на шум са джемовете.

От прочетеното разбирам, че поведението на участниците е навсякъде сходно. И тук на Острова има 'герои', които 'като захванат не пускат'. Има банди, които идват в комплект и свирят само своя репертоар в своята си формация, ползвайки мястото като репетиционна. Има можещи и неможещи, срамежливи и нахакани, помагащи и държащи да унижат новака... Ролята на джем-водача (много важна фигура) не е толкова музикална, колкото да обуздава тези чешити и да ги насърчава към задружно и положително поведение.

А Кольо не е страшен! Страхотен е, да не ме разберете погрешно. Но няма място за страх когато разликата в класите е достатъчно голяма да не излизаш като състезател, а като ученик. Особено когато силният няма за цел да те засрами, а да те окуражи (мисля, че Кольо е
такъв)...

Имал съм късмет да джемя с някои международни звезди (някои случки бях описвал преди години във форума), на които не съм достоен дори да им нося такъмите. Кефът е страхотен - уважават те и ти дават шанс и свобода сам да решиш докъде можеш да участваш (аз например, с такива не поемам сола, свиря само акомпанимент, макар импровизиран). С каквото и да се включиш, тяхното майсторство прави и твоята партия да звучи по-добре...

Жанрово и аз не бих нахалствал да се пробвам в джаз, освен най-традиционен или съвременна поп форма на 'джаз' като фънк или чил-аут. Сантана веднъж каза в интервю, че "Рокът е басейн, блусът - езеро, а джазът - океан."

Проблемът с рок-джемовете е, че най-често се свирят дословни кавъри и при опит за вариация или пази Боже - за импровизация, все някой ще ти каже как 'това не е така в оригинала'. Също в тези води най-често 'джемят' готовите банди...

Блусът не случайно е най-популярен за джемове, защото има най-универсален език и е отворен за всички нива от прохождащ новак до виртуоз като Бонамаса. И да са заедно на сцената без да си пречат, изпитвайки обща радост...

И като пожелание - въпреки, че и форумът, и много от джемовете са доминирани от китаристи, опитайте да доведете и други инструменти: клавири, духови, класически щрайх, перкусии... Голяма забава става!

Завиждам ви, а ако дойда някой ден - от мене шантавите звуци. С музика няма да ви шашна, но поне гарантирам, че вдигам шум в тоналност и в такт

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
.

Бяхме. Видяхме. Купихме си и тениската за спомен.
Сега какво?

#36 Лими

Лими

Heavy безПристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2103 Мнения:
  • Инструмент:Акуст. и ел китари, вокал

Публикувано 31 март 2017 - 07:33

Какво ви е мнението за ползване на лупери или други подобни машини при джем? За и против?

:cheers2:

Времето се постопли и аз предлагам джем на открито в някой парк или градинка. Случвало ми се е по цяла нощ да си свирим през топлите нощи стига да не пречим на спящите и да има достатъчно пиво. Имам кубе та дори и две с батерии, но може и само акустично. Аз от две три седмици вече свиря на открито, та който желае може да се присъедини с квото може!

:drummer: :band1:  :cheers:

Няма по-красива музика от изсвирената и изпята с талантлива човешка ръка и уста, с минимум компютърни подправки(преебавки)
Мои Видео уроци с Ак. китара , Yakety Axe, Без начало и без край, Есенна импресия,, The Cry

#37 PlamenM

PlamenM

Steppenwolf

• Members
  • PipPipPipPip
  • 823 Мнения:

Публикувано 31 март 2017 - 09:30

Луупери използвам с удоволствие, даже имах два мини концерта с по 5 различни китари, който наслагвах в лупове и стана доста интересно. Сега пак готвя подобно, само че с повече звучи , бас, китарен синт, електронни перкусии.

Не бих го използвал в джем , поради фактът, че джемът е колаборация между музикантите а не просто хармонична подложка...отделно бих се обидил ако някой пусне луупер и един вид аз да свиря до него с лууп-а му, ами не.

За парковото свирене, съм много за, и винаги откликвам

#38 musicman

musicman

мракобесник

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6716 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 01 април 2017 - 12:29

^^ Твърдо против в джем. В такъв тип джем, който описва Пламен. Иначе определено ДА!!! Сега ако се съберат двама китариста - пускаш един Digitech Trio и се размазвате, обаче ако има басист и барабанист -  няма сми.

Това за лууперите трябва да го отделим в отделна тема :) Аз съм фен и ще се радвам да обменим опит с други ;)

People who complain about problems don't change the world. People who fix problems do!

#39 Лими

Лими

Heavy безПристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2103 Мнения:
  • Инструмент:Акуст. и ел китари, вокал

Публикувано 02 април 2017 - 10:30

:ok: Да, и аз мисля като двама ви, т.е. ако има налице барабанист/перкусионист и басист/тубофонист предпочитам пред машини всякакви и ако липсват такива хора би могло(не задължително) да се ползват всякакви електронни сурогати.

А за джем на открито предлагам някои "проверени и просвирени" места в късен пролетен следобед или топла лятна вечер.

Борисова градина, Южен парк, Заимов парк, Кристал градинка, Иван Вазов градина, Докторска градина и др. Предложете ваши места! :rockon:

Този пост е редактиран от Лими: 02 април 2017 - 10:30

Няма по-красива музика от изсвирената и изпята с талантлива човешка ръка и уста, с минимум компютърни подправки(преебавки)
Мои Видео уроци с Ак. китара , Yakety Axe, Без начало и без край, Есенна импресия,, The Cry

#40 PlamenM

PlamenM

Steppenwolf

• Members
  • PipPipPipPip
  • 823 Мнения:

Публикувано 02 април 2017 - 14:32

Ако времето е хубаво, аз съм много за един неделен китарен джем в Борисова..

Бтв, форума има ли страница във ФБ, би било лесно за организиране на събития..

#41 musicman

musicman

мракобесник

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6716 Мнения:

Публикувано 02 април 2017 - 16:01

Има, ама дайте поне седмица преди това за да може да има време човек да отреагира :)
People who complain about problems don't change the world. People who fix problems do!

#42 PlamenM

PlamenM

Steppenwolf

• Members
  • PipPipPipPip
  • 823 Мнения:

Публикувано 02 април 2017 - 16:05

Готово. Е от днеска до другата неделя, точно една седмица :)

#43 musicman

musicman

мракобесник

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6716 Мнения:

Публикувано 04 април 2017 - 06:12

Ама къде, кога?
Напиши ако искаш текста тук, аз ще се погрижа за другите неща.

#44 sa6tiat

sa6tiat

Victim of love; tribute to D. Coverdale. Девиантен урунгел

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4192 Мнения:
  • Инструмент:месершмит&уесън

Публикувано 04 април 2017 - 18:00

Доживех...

Da be6e pjala, Agnetke le...
Цитат
Победителят от баража Малеш (Микрево)- Зебра-98 (Курило) срещу Черноморец (Бургас)
Цитат
dimitarl
Коментар #146
Не ми се говори за Лечев... понеже не съм на такива като Лечев на местото...само за информация на тези които не се сещат че прахът на някой се диша когато той е ПРЕД теб а не ЗАД-във всяко отношение)

#45 PlamenM

PlamenM

Steppenwolf

• Members
  • PipPipPipPip
  • 823 Мнения:

Публикувано 18 април 2017 - 22:29

Говорейки си за джемове, май май ще оДжемим  и още едно място :) Tap 12 blues bar :)

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни