Jump to content
Българският форум за музиканти

PlamenM

За джемовете и хората...

Recommended Posts

Пиши ги. Даже може да ги сложим в календара да са видими.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ооок

Значи пиша регулярните за които знам..

Вторник - Делта блус бар блус джем. Не е казано, че освен блус друго не може да се свири, но като цяло такава е насочеността. Има една китара,бас,  барабани , два китарни усилвателя и едно бас стъпало, микрофони и централно.Като цяло е хубаво да си носите инструмент, но има и служебни такива :). Джем лидер няма, макар че има редовни участници които неформално взимат тази роля.

Сряда - редовен джем в Мазе. Инструменти и усилвател няма, добро централно, прави се саундчек. Имаше джем лидер, който си вършеше добре работата, сега май няма. Стил - разнообразен, фънк, блус,че и джазец :).

Също  в сряда често има джем в Суингинг Хол, но нещо напоследък замира

Четвъртък - джем в Бар Дак, няма усилватели , има джем лидер, фънк блус и кой квото мое :)

От другата седмица ще има и джем в Грамофон, кое и как ще се види

Четвъртък често става джем и в Бар Безкрай, прави се от същите хора като в Бар Дак, та си е горе долу същото :)

Всяка втора неделя - акустичен джем в Делта Блус Бара - нема ток  и мик, само китари и глас :). А да видим кой как може и без жица..

Спокойно една неделя може да напълним Делтата....

• Like 4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Тонката ще ни се израдва, нали е бивш форумец ;)

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност няма да ни върне :)))). А на последния джем се запознах с един съфорумник, Кирил, мисля, ама забравих как беше ника у форума..

Та, като нищо може да се отдадем на любими музикантски занимания някой неделя - посвирване на баяти акордчета, пиене на хубава бира ( ох, наливен Приматор ейл....) и опипване на чужди китари :))))).

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега остава да напишеш и кое къде се намира и нямаш грешка.

Мисля да се включа в акустичния джем при първа възможност. Въпросът е само да уточним неделята :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заповедайте :)

https://www.facebook.com/bardeltablues/

https://www.facebook.com/profile.php?id=100009720916000&lst=745978537%3A100009720916000%3A1486729650&sk=about

https://www.facebook.com/BarDakMinus2/?fref=ts

https://www.facebook.com/barbezkrai/?fref=ts

a за акустичния джем, ще пиша тука, ама то не е имало миналата седмица, та тази неделя май му е време...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ъп на темата..Утре джем https://www.facebook.com/events/250364028753944/

Ако някой му стиска да излезе на джем с уникалния джаз акордеонист ( и пианист) Илко Биров да заповяда. Аз ще се пробвам и понеже съм го минал това вече , съм си взела една непълнолетна бутилка малцов сироп за успокоение.

• Like 3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз, като цяло, харесвам джемовете. В Пловдив не вървят много за съжаление, по мои наблюдения

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе в София...позатръгнаха...сега, всяко нещо следва да почне от някъде и да се развие....

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе в София...позатръгнаха...сега, всяко нещо следва да почне от някъде и да се развие....

Дано е в положителна посока. :thumbup:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми засега да. Жесток отворен джем ( ма ако ти стиска де) вчера в Monkey  Temple. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже това е тема във форума, не е лошо, ако тя има и някаква учебна/организационна стойност, по-голяма от просто покана за джем.

Аз самият често ходя в Делта Блус Бар, и (понякога) с удоволствие слушам изпълненията. От отдавна искам да се науча и да джемя по-добре,

но досега съм бил доволен от себе си само веднъж. Разбира се, причината е недостатъчно свирене и подготовка, но именно такива джемове

могат да бъдат "краста" която да кара хората да свирят повече. Не на последно място добрият джем изисква всички участници да са подготвени

и да знаят какво свирят (върху коя популярна песен или стандарт се импровизира и, върху каква хармония и т.н.).

Сега идват месеци с приятно време, биричка, излизания и цъфтеж на всякакви зеленини, което предполага по-усмихнати и творчески настроени хора.

Аз отдавна искам да си намеря компания, с която да джемим (не само ние си, но като цяло, всяка една инициатива изисква подготвени музиканти).

Да се качиш при много добрите музиканти, не е предизвикателство за всеки, докато ако се качиш с хора, с които не сте сработени, когато още не познаваш

добре и стандартите, често си е излагация.

Та, ако има желаещи за съвместно музициране, не само по организираните джемове в баровете, а и самоорганизирано, по репетиционни, градинки и домове,

аз съм много желаещ, като засега се осмелявам да стъпвам само на блус територия (джаза все още е висш пилотаж за мен). Та, ако има желаещи съмишленици,

може да предложите песни, които да поподготвим. Може разбира се, и аз да предложа.

Вие сте на ход.

ПС:

Малко помагалце: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_blues_standards

Редактирано от Evtim Djerekarov

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер. Аз ,майтапа настрана, предлагам да обявим тази или след 3ти март неделята за Джем Музикант.Орг. Стъпваме на блус територия ....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блазе на софиянци за идеята.В Търново само в Мелон може да се случи и то доста рядко,ако бандата която гостува реши.Иначе няма организиран джем.Ще трябва да помислим по въпроса, но то и колко музиканти са останали че да се случи нещо.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.