Jump to content
Българският форум за музиканти

Тема за слушалки


CyberGene

Recommended Posts

Голямо 40% намаление на плъгин/слушалки/двете от Sonarworks. Доста време си играя вече с него и много кефи, чак се замислям дали да не си го купя, в момента цената е 59 евро...

Пуснах инфо за промоцийката ТУК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Да дам и още малко ъпдейти, явно си се вманиачих на тема слушалки, защото попълних колекцията си с още два чифта :slap:

 

Първо исках някакви затворени и добре изолиращи слушалки, които да са ми за навън, докато разхождам кучето. Важно беше да свирят достатъчно силно от телефона ми, т.е. да са чувствителни. Ходих да тествам много слушалки наред в Динакорд и безапелационно победиха

 

Focal Listen

casques-listen-listen.jpg

Много удобни, супер добре изолират (дано не ме блъсне някоя кола), но най-вече имат прекрасен звук. Не са неутрални, но ми е много трудно да кажа към какво клонят, не са нито дарк, нито брайт. Просто Фокал са направили магия, защото аз не съм фен на оцветения звук, но на тези не мога да им намеря кусури в звука. Разбира се са затворени слушалки и това се отразява малко на ширината на сцената, но няма как. Също така след два часа носене почват да спарват много около ушите и да натискат в горната част на главата, но все пак са мобилни слушалки и няма опасност да ги пренося, имам си други за офиса и вкъщи. Цял месец ги ползвам ежедневно и ги обожавам!

 

По-горе бях писал за хибридния усилвател с модерната лампа на Korg, който си спретнах. Имах проблеми с това, че доста шуми, защото не е монтиран в метална кутия, но нямам много време да се занимавам с това, така че засега ъпгрейднах захранването от импулсно на линейно с тороид и от там между другото спадна шумът наполовина. След това осъзнах, че няма да е зле да имам някакви не много чувствителни и по-високоомни слушалки, за да елиминирам още малко от шума, затова си взех на старо

 

Beyerdynamic DT-880 600 Ohm

71Jog--JXRL._SL1500_.jpg

Нямах големи очаквания, не ми се даваха пари, имам вече доста други слушалки, бяха ми по-скоро да си поиграя с някакви високоомни слушалки и може би затова съм приятно шокиран от това колко са добри, а особено с хибридния усилвател са си като дупе и гащи. Изчезнаха всички шумове, а звукът е просто маслено-кадифен! Както е известно са по-скоро брайт и нямат много бас, но за класическа музика просто са се утепа̀ли! Мисля дори, че са по-добри за класическа музика от HD-650. Но все пак малко изморяват с тези високи, така че в по-общ план HD-650 са по-универсалните слушалки с малко по-благороден звук :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да ти кажа, тамън щех да напиша МАНЯК ТАКЪФ и си погледнах двата шкафа с китарите :) ха чистито

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Опалянка :D

 

Beyerdynamic DT770 Pro 250Ω са сигурно най-популярните слушалки сред музикантските среди и в студията. Според търсенето, което направих тук във форума, това са най-често препоръчваните слушалки за мониторинг и тракинг, но някои си ги ползват и за слушане на музика. Сънчу колко ги хвалеше... ;)

 
Това са слушалки No.1 по продажби в thomann.de, както и в топ 5 на Amazon.de. Някак си не може да не му направи впечатление на човек, че тези слушалки в Амазон имат почти максимална оценка, изградена от 1000+ мнения, което не е същото като да имат 5 звезди от три мнения.
 
Като включим в уравнението това, че DT880 660Ω ме впечатлиха невероятно много, реших да рискувам и да си поръчам DT770 Pro 250Ω.
 
beyerdynamic-dt-770-pro-250-ohm-closed-s
 
Това са затворените слушалки, които търсех, без да трябва да се изхвърлям с парите! Не ме интересува, че са пластмасаряк и изглеждат грозно и че са модел на десетки години. Не знам защо досега съм ги избягвал. Бях пробвал преди време 80Ω, но не звучаха по същия начин.
 
Много приятен и плътен суб-бас, който обаче е детайлен и чувам височината на тона, а не просто да е някакъв тътен. Не е прекален, защото от друга страна много мразя негърски бас. И най-важното - не прелива с ниските среди, за да ги омаже. Скоро писах, че SRH840 са идеалните слушалки за класическа музика, но може би им липсва плътен суб-бас. Ето го и желания ъпгрейд. Освен това стават и за електронна музика с този суб-бас.
 
Средни - някои разправят, че били леко намалени. Не е вярно, поне за моя вкус. Точно толкова са колкото трябва.
 
И приятно ярки слушалки, което е новото ми откритие в последно време - че съм започнал да харесвам по-ярки слушалки.
 
Толкова широка сцена не съм чувал досега от затворените слушалки, които съм тествал! Може би се дължи на това, че не изолират супер плътно около ушите и са с велурени падове, което доколкото разбирам е търсен ефект, за да могат да дишат ушите, но явно помага за широката сцена. Като недостатък се чуват съвсем леко отстрани, сравнени с други силно изолиращи слушалки, но е достатъчно леко, за да си струва по-добрата сцена.
 
Между другото са едни от малкото затворени слушалки с толкова висок импеданс, не са много чувствителни, защото директно от айфона не стават за нищо и са много тихи, но точно по тая причина се разбират чудесно с транзисторния ми слушалков усилвател (ATL-03mk2) и хибридния ми усилвател (с лампата на KORG, който си сглобих скоро), с които по-чувствителните ми други затворени слушалки имат шум. Но с двата ми байера (250Ω и 600Ω) всичко е перфектно.
 
Това са най-комфортните слушалки, които съм пробвал досега. Знам, че има някакви сонита за по над 1000лв, които са също много комфортни, но не съм ги пробвал. Байерите са супер леки и с много широк отвор, така че не се усещат изобщо, мога да изкарам цял ден.
 
Мисля, че за момента си намерих слушалките, които търсех за офиса и за употреба с ATL-03mk2. Шуровете нищо чудно да ги продавам, защото стават излишни. DT880 остават за вечерите, когато няма да преча на колегите, Focal Listen са ми за докато разхождам кучето, а HD-650 са си божествените слушалки за спокойната домашна вечер с чаша вино.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Темата за мен поне е много интересна, благодарности към CyberGene за това, че споделя опита си. :godbless:

 

От два дни и аз нагазих в дълбокото, макар и само до глезените :D

Взех едни Sennheiser HD600. Наистина са The Real Deal, както казват испанците! По-линейни са от AKG-240 MkII Studio & Beyerdynamic DT770 Pro, което за мен е плюс, тъй като основно ги взех за миксиране. 300 ома са и не знам дали имам с какво да ги храня пълноценно, тъй като никой от производителите на моя гиър не дава достатъчно добра информация за изходен импеданс и мощността на джаджите си. Имам едно МакМини, един 5.1 ресийвър Пайниър (вързан оптично към Мини-то) и Скарлет 18и8 от първата генерация. Предполагам, че ще става хавата. На ухо не знам дали мога да преценя, днес/утре ще тествам чувам ли разлика между трите изхода. Положителното при мен в тази насока е, че аз слушам изключително тихо (заради прецакани уши), така че не ми трябват примерно 110dB SPL при тия 300 ома. CyberGene, на ухо чуваш ли разлика между директния изход на Apple и този на слушалков амп? Доколкото четох Минитата и МакБуците са с еднакъв хардуер за аудиото и уж ставало...

 

Колкото да са добри и лийни обаче, плъгинът на Sonarworks отново дава много добри резултати. С него е по-добре звукопредаването, макар да използвам стандартния Average профил, а не конкретно изработен за тази бройка слушалки и доста по-прецизен такъв. Оправя малко липсата на бас под 80-100 херца, коригира типичната гадост с напомпването между 100 и 500 херца (където АКГ-то определено са по-зле) и окастря малко разни прекалено остри височини, така че да не бъркат в мозъка. Резултатът е по-мек и балансиран звук. Иначе и с него и без него има чудесна детайлост на звуковата картина! :hooray:

 

Другото, от което съм потресен, е какви глупости предлагат хората по разни форуми като изпълнители/албуми за тестване на слушалки. Май повече казват кой какво го кефи да си слуша. Имаше ушевадни недоразумения като например RHCP 1991, който аз да го смеся може би по-добре ще се получи. Хиляди уважения към RHCP, голям фен съм, но албумът звучи откровено зле (други не пробвах, защото този беше сред препоръчаните). Металика 1991/1996 също. И Дрийм Тиътър 1992 (по-става, ама пак ялов ми звучи). Отделно от това факта, че една камара миксове са пренапомпени яката, особено пък разни ремастър версии от 2000+ година, чак е тъжно! :crying:

От нещата, които пробвах и ми харесаха мога да посоча Dire Straits 1993 - On The Night, Eric Clapton Unplugged, Alice In Chains - MTV Unplugged, RATM 1992 (макар че последните два са малко понапомпени, въпреки че избирах и отбягвах новите релийзи). "Напомпеността" на албумите може да се проверява на тоя САЙТ или с едно яко приложенийце TT DR Offline Meter, налично пак там, в секцията Линкс. За foobar под Уин също видях, че има някакъв плъгин, който мери и дава инфо, но не съм го пробвал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, HD-600 са прекрасни слушалки! Те са по-линейни от HD-650, перфектни са за мастеринг. HD-650 са малко повече за слушане на музика, защото имат леко повдигнат бас.

 

Иначе чуваема разлика между изходите от епълските ми устройства и хубав слушалков амп с отделен DAC е толкова трудно да се чуе, че е напълно възможно да е въпрос и на внушение. Конкретните разлики, ако ги има, са предимно в детайлността на баса, но така или иначе е нещо, за което трябва доста сериозно да се вслушваш, за да го чуеш. За мир на душата си струва :) Но иначе влизаш в едни финални десети от процента разлика, които идват на цената на хиляди левове. Това е мое мнение, не всеки би бил съгласен.

 

От всичките епъл устройства, които имам, Мак Мини е с най-силен изход за HD-650, наистина може да ме оглуши и съм на около 50% от силата на звука. Следва изненадващо айпад про 9.7”, при който съм на около 90-95% сила от звука. Следват двата ми лаптопа - Макбук 12” и служебния ми Макбук Про 15” тъчбар - тези двата съм на 100% и ми стига, но все пак е можело да има още малко запас. И накрая е айфонът ми, който не може да ги захрани. ТУк говоря за класическа музика, при която няма компресия. За модерни хави, дето са яко компресирани всички от устройствата става, дори айфонът.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

sennheiser hd 224 https://www.google.bg/search?q=sennheiser+hd+224&client=ubuntu&hs=3ZM&channel=fs&dcr=0&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiBor3OtoLXAhWmYJoKHXbJDBEQ_AUICigB&biw=1366&bih=648

 

Купих ги преди няколко години на смешна цена през продавалника - прекрасни мониторни слушалки, детайлини и сурови и хирургически точни. Имах два чифта но някакъв гаден кондензатор на звуковата ми крта явно сваба багажа и ми прецака единия драйвер на едната... Толкова ме е яд че отдавна вече не се произвеждат тия слушалки, някой неща не могат да бъдат купени с пари а и парите не са гаранция за качество. Имам и чехословашки мониторни слушалки на TESLA, също много добри, но нищо общо с този хирургически точен детайл. Имам и akg k512 но тях няма да ги коментирам защото са много светлинни години от другите ми слушалки, с тия брутално силни високи честоти, привсе че средите и басите им са прилични.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Привет бандата,

 

Както се казва, човек и добре да живее, идва време за нови слушалки и тогава нещата стават

дебели, а въпросите - повече от отговорите. Или поне повече от лесните отговори.

 

Моята ситуация е следната: 

Така се случи, че напоследък ми се налага да миксирам все повече на слушалки.

Не че ми е жизнено необходимо, но все пак добре би било да подходя към проблема нАучно и да си

осигуря един нов, качествен чифт. Отново, музика на слушалки не слушам, търся ги само за миксиране и 

работа с DAW.

 

След като изчетох отново цялата тема с кориците (Евгени, няколко благодарята едно след друго), после

съответно се отнесох към Гугъл и четох, пак четох, сравнявах и прочие, сведох избора до три модела:

 

1) AKG K 701

2) Sennheiser HD 600 (не 650)

3) Beyerdynamic DT 880 (евентуално 770)

 

Евгени, през теб май са минали всичките. Какъв би бил твоя избор предвид целта за която

ми трябват? Ще съм благодарен на всички останали мнения и препоръки, разбира се...

 

Ако трябва да съм честен, по приказки на комшии засега ме влече сякаш към Сенхайзерите.

Все пак не искам да правя колекция от слушалки а да взема едни и да съм спокоен че ми вършат работа...

Та предпочитам да чуя мнения, да поумувам още малко и чак после да паля фитила :)

 

Отново, търся линеен звук, не аудиофилски.

 

Благодарско :)

 

Edit: простете за нуубския въпрос, но предполагам че никой от горните

три модела няма да има проблем да се чува пълноценно на Universal Audio Apollo... ?

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

880 не съм чувал, но 770 са по-"слаби" от HD600. И са и V-образни. Струва ми се и че е по-тегаво за продължителна работа със затворените (Beyerdynamic). Като удобство на главата да речем, че са на кантар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едни 880-ци ми се навират в ръцете, 250 омови, за 200 лева и съм ама много силно изкушен :)

Ама чакам тежката дума и на Евгени :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за тези пари са подарък - взимай! Мойте ги плащах 620 лева....

Много по-линейни са от 770, но пък са и отворени. :)

Редактирано от presly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.