Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на китарно кубе (комбо) до 300лв.


Sharpirate

Recommended Posts

Здравейте!

Аз съм начинаещ китарист и ми трябва помощ при избора на китарно комбо до 300лв. Смятам да свиря Gary Moore, Santana, общо взето търся пищящи високи тонове и състейн. Ще свиря предимно в апартамент, та усилвателят мисля да е около 15W - 30W. Аз самият съм си избрал Marshall MG15CFX, защото там където ходя на уроци има подобен маршал и ми харесва как звучи. Какво бихте ми предложили?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съветвам те задължително да си вземеш лампово кубе ! Наистина си струва. Иначе аз си купих вчера усилвател 18w  правен от Владо Балев  от mmg-music и съм много доволен. Имаха още едно мисля можеш да го чуеш на място в магазина. Мисля че за парите си си струват тези усилватели. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм маршалско кубенце на един приятел. Не е точно този модел, беше MG15... нещо си, но веднага ми направи впечатление че звучи някак си... маршалски... има си характерен звук, на мен ми хареса. Ако бях на твое място, аз бих дал 20лв повече за 30 ватовия модел, главно защото говорителя е по-голям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за VMB 18w combo на Балев. Амповете му имат хубав клийн, поволяват ползване в къщи, репетиционна и в клуб. Възможен е и ъпгреѝт с по-добри лампи, говорител и т.н, при желание. Разликата с транзисторите е осезателна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам човекът при,когото ходиш на уроци ти е обяснил какво ти трябва,като начинаещ,какво може да се купи за 300лева.Каква сума ще си върнеш,ако решиш да го продаваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В общи линии за тези пари единственото читаво лампово кубе, което може да вземеш е на Владо Балев. Тези кубета много приятно, но нямат много гейн, така че ще ти трябва и педалче...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.