Jump to content
Българският форум за музиканти

Sign in to follow this  
Sharpirate

Избор на китарно кубе (комбо) до 300лв.

Recommended Posts

Здравейте!

Аз съм начинаещ китарист и ми трябва помощ при избора на китарно комбо до 300лв. Смятам да свиря Gary Moore, Santana, общо взето търся пищящи високи тонове и състейн. Ще свиря предимно в апартамент, та усилвателят мисля да е около 15W - 30W. Аз самият съм си избрал Marshall MG15CFX, защото там където ходя на уроци има подобен маршал и ми харесва как звучи. Какво бихте ми предложили?

Съветвам те задължително да си вземеш лампово кубе ! Наистина си струва. Иначе аз си купих вчера усилвател 18w  правен от Владо Балев  от mmg-music и съм много доволен. Имаха още едно мисля можеш да го чуеш на място в магазина. Мисля че за парите си си струват тези усилватели. 

Пробвал съм маршалско кубенце на един приятел. Не е точно този модел, беше MG15... нещо си, но веднага ми направи впечатление че звучи някак си... маршалски... има си характерен звук, на мен ми хареса. Ако бях на твое място, аз бих дал 20лв повече за 30 ватовия модел, главно защото говорителя е по-голям.

• Like 1

+1 за 30 ватовия модел.

+1 за VMB 18w combo на Балев. Амповете му имат хубав клийн, поволяват ползване в къщи, репетиционна и в клуб. Възможен е и ъпгреѝт с по-добри лампи, говорител и т.н, при желание. Разликата с транзисторите е осезателна.

• Like 2

Предполагам човекът при,когото ходиш на уроци ти е обяснил какво ти трябва,като начинаещ,какво може да се купи за 300лева.Каква сума ще си върнеш,ако решиш да го продаваш.

В общи линии за тези пари единственото читаво лампово кубе, което може да вземеш е на Владо Балев. Тези кубета много приятно, но нямат много гейн, така че ще ти трябва и педалче...

• Like 1

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

• Similar Content

• By Sandalcheto
      Здравейте, харесах си кубето marshall code 25. Рових из нета и видях, че има някаква нова технология в цялата серия code, че работят с пресетове, ама изглежда много сложно, та като един млад и неопитен китарист реших да попитам ако някой знае нещо или има опит нека сподели. Като всички нови в рока(по-скоро метъла) харесвам звученето на Metallica (знам, че са комерсиални) и видях, че има пресетове за тяхни албуми и звучат много прилично, та да питам всичките тея електроники и работи струват ли си? Ако не ще се радвам да ми препоръчате друг усилвател до около 450лв? Мерси предварително     ето и линкове за пресетите да чуете:

(игнорирайте, че пича не свири много добре )
    • By gnarf655
      Здравейте колеги!
      От скоро имам
      бас комбо Peavy TNT 115 black widow,още не съм го пробвал на сцена.
      Интересуват ме мнения на хора,които са го използвали на сцена.
      Благодаря предварително,поздрави!
    • By Бицев
      Преди години имаше един 'тематичен' модел с Фендер и Клептън, сега Маршъл са пуснали свой телефон:

- с доста спеиализирани функции (копчета, жакове,софтуер) като за музиканти:
      http://www.androidauthority.com/marshall-london-hands-on-639585/
    • By Ibrahim
      Здравейте.
      Някой може ли да изкаже мнение за този усилвател, имайки предвид продуктите произведени...там... дали заслужава 700 лева (разбира се втора ръка)?
      Темата за новите продукти и "винтидж" такива е дъвкана многократно и знаем, че разликата между едните и другите в качеството на вложените материали, изработка, звук и инженерна мисъл ако щете е сериозна, но въпреки всичко нещо ме гложди да му се не види. Притежавам чудесен усилвател, но тежи колкото мен и е почти толкова голям.
      Този няма да имам възможност да го чуя преди да го взема, все пак ще го погледне приятел преди това,  той не е музикант, но поне се занимава с ремонт на аудио техника, та имa вероятност, ако го взема да е в добро състояниe.

Поздрави на всички!

• By irrealizable
      Здравейте,

Днес взех един Marshall AVT50 от един "колега". Има външни забележки, оказа се и че ривърбът е за ремонт. Беше изключително зле поддържано - мръсно и с наранявания по толекса. Не разбирам хора, които се отнасят към техниката си по този начин. Както и да е де, потенциометрите също са наранени, а един липсва. Те са от тип Push On D Shaft, които доколкото разбирам са трудни за намиране. Въпросът ми е някой знае ли магазин в София, където евентуално може и да се намират такива части? Разглеждах в един UK сайт: ЛИНК, но там са в комплект по 8, а на мен ми трябват 10, също и не съм уточнил въпроса с доставката.
      Ривърбът го оставих в JAM Music Shop. От там ми казаха, че ще попитат човек, който може и да го ремонтира, ако му се занимава. В случай, че не се получат нещата, как ще ме посъветвате да постъпя? Едната бобина е извън строя и е за пренавиване.

Поздрави!

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.