Jump to content
Българският форум за музиканти

Kaчествени струни за акустична китара


sStanleyRoys

Recommended Posts

Здравейте =]  от три месеца се занимавам с китара (още се броя за начинаещ) та имам LAGT66D aкустична китара...като цяло се разрових и се оказа ,че тя не е никак лоша като за първа. Решил съм да свяря метъл...Вдъхнових се от някой мой любими групи като Three Days Grace ,Linkin Park ,My Darkest Days ,Skillet и т.н. Иии въпроса ми е бихте ли ми препоръчали качествени струни за тази цел =] :virtuoz:  :virtuoz:  :virtuoz:  Благодаря на всички отговорили :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако съм разбрал правилно, въпроса ти е "какви струни да сложа на акустичната китара, за да свиря метъл". Щом си решил да свириш метъл, най-добре е да си вземеш ел. китара.

Иначе китарата ти не изглежда никак лошо.

Редактирано от Rezachka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ И подходящ усилвател, няма да е лоша добавка. Или поне добра външна звукова карта с ниска латенция и малко шум, че да може в началото да си свириш със симулации като Revalver 3.5 / 4, Guitar Rig5 и т.н.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще имам всичко казано в предвид =]...също искам да попитам каква е разликата между бронзовите и стоманените струни?И за какво се използват двата вида струни... :metalist:  :metalist: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай пример с конкретни струни? В най-общия случая бронзови за акустична/уестърн китара, стоманени (макар и да не са съвсем от стомана) за електрическа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има класически акустични китари и акустични със стоманени струни.

Класическите китари са за найлонови струни, ако им сложиш стоманени може да ги повредиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aмиии целта ми беше вие да препоръчате някои марка струни (без значение от цената)...китарата ми е акустична.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Cleartone, Dean Markley, DR Strings, Dunlop, D´Addario, Elixir, Ernie Ball, Fender, Gibson, Martin, Rotosound....

наредени са по азбучен ред, а не по качество.... всеки сам си избира размер/марка/модел

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бронзовите струни звучат съвсем мъничко по-добре като че ли, но фосфор-бронз за малко по-устойчиви на корозия.

Ако си вземеш удобен размер фосфор-бронзови струни от някои популярна марка и ги сменяш веднъж на месец, месец и нещо, всичко ще е ОК (стига да не се опитваш да слагаш метални струни на класическа китара, което в твоя случай, не правиш).

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте видях че коментирате струни за акустична китара,искам да попитам тъй като ръцете ми се потят много докато свиря кои струни като марка и модел най-много издържат при такова свирене при изпотени ръце?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте видях че коментирате струни за акустична китара,искам да попитам тъй като ръцете ми се потят много докато свиря кои струни като марка и модел най-много издържат при такова свирене при изпотени ръце?

Цитираните над твоя коментар - nanoweb имат специално покритие, което предпазва от ръжда и губене на звънливостта, в следствие на потта.

Естествено при дясната ръка се люпи по-бързо (заради перото), но пък лявата част си остава ТОП доста дълго време (дълго разбирай година и половина). Освен ако не свириш по цял ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз използвах само Elixir в продължение на около 4 години. Издържат повече, но зависи и къде и как се съхранява китарата, и колко се свири. Аз забелязвам че като си държа китарата в куфар, вътре с пакетчета силика гел за да няма влага, и струните без покритие издържат повече. Осезаемо повече от друга китара която стои на стойка в стаята... Еликсира са 2 пъти по-скъпи, и може би издържат 2 пъти повече, вие си преценяйте.

Редактирано от Rezachka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.