Jump to content
Българският форум за музиканти

Запис на телефонен разговор


[tie]

Recommended Posts

Здравейте ще ми се наложи в скоро време да провеждам кратички интервюта, та се питам как може да стане културно записа на телефонен разговор. Като принцип :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко не те разбрах но ще се опитам да ти помогна!Ако става въпрос да запишеш разговора на самия телефон от който говориш...тва е опция на повечето нови и не толкова нови телефони!Ако имаш друго в предвид, не мога да ти помогна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да може да стане но трябва да кажеш какво точно искаш.да запишеш определен разговор докато си там или да се записва всичко и да го прослушаш.Като начало в никакъв случай не закачай линията директно към звуковата карта.Ще изгори !!

Като се конкретизараш ще ти кажа как точно става!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

правил съм го отдавна - отваряш слушалката и връзваш един кабел от говорителя и от микрофона към саунд картата :lol:

друг начин не знам....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това става с едни хибридни модули. -културен начин ... но са скъпи тия неща.

другото е така наречените "Telephone Recording Adapter"

и на последно място ползването на 2 микрофона

единият за теб другият на слушалката.

може и по метода на stratocaster..

 

но това знам аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Включи телефонната линия към Line In-а на звуковата карта през два кондензатора по 1uF. Кондензаторите трябва да са поставени последователно на всяка от двете жици за да постигнеш пълно галванично разделяне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно!!! Другия вариант е да се сложи разделителен траф.Така са направени професионалните хибриди.Качественните трафове по принцип са скъпи,но за телефон ще ти свърширабота съвсем обикновен.

Ако искаш да се записва всичко можеш да позваш специялизиран за това софтуер като например VRS Recording System

Professional Audio and Telephone Recording Software.Многоканален е , компресира фаиловете и различни формати, подрежда ги по дни , часове и други критерии и разбира се се включва само при разговори -)

Ако става въпрос само за една линия може да ти свърши работа и Wavelab.Той също има подобни настройки !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а не ви ли е хрумвало, че ако се закачи телефона към модем ще може много лесно да се запише разговора! ;-)

Да, стига на модема да му работи voice. Зная че всички модеми се водят DATA, FAX & VOICE но от години никой не пише нови драйвери за voice и съответно модемите не стават за телефон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Бях гледал в някакъв магазин се продаваха малки миксерчета PHONIC мисля че бяха.Не съм си гурен дали това е марката.Та...те имаха вход за телефонен кабел и предполагам че от изхода за запис ще могат да извадят подходящ сигнал за директно записване в саунд карта.Но ...това ще струва повече парички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свързването на каквито и да е самоделни устройства към директно към телефонната линия е забранено от закона за далекосъобщенията!

Решението намираш 2-ри телефон и към слушалката връзваш линейния вход на компютъра. Във слушалката на 2-рия телефон се чува както това което се говори от първия телефон така и на отсрещния пост. Изпитано!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.