Jump to content
Българският форум за музиканти

Les Paul модел


Steve Vai

Recommended Posts

  • Отговори 36
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

^ Абсалютно същата имах, и я купих от магазин в София за 545лв, чисто нова. Но това беше през 2007г, ако си спомням правилно. Не знам от тогава дали нещо са променили по модела, и защо има толкова голяма разлика в цената. Някой колега, ако е по-запознат, нека каже.

По-горе изразих мнение за тези киари.

 

BweAHyE.jpg

 

n8pLWaD.jpg

Редактирано от Rezachka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ММГ не дава на изплащане.

 

Дават! Няма нормален търговец, който да не дава на изплащане.

http://www.mmg-music.com/bg/node/993

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На картинка може и да са ти еднакви, ама Гибсън и Винтидж нямат никакви допирни точки, така да се каже. ;)

 

Gibson  LP2016 Studio Faded Series T е доста добра тояжка, както вече казаха. Единствен лек недостатък за мен е липсата на койл сплит, а наличието на платка за електрониката допълнително затруднява модификациите.

 

Според мен първо прецени какъв ти е бюджета и тогава се оглеждай за подходящи в тоя диапазон марки/модели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

плюс към това гибсъни съвсем нормално могат да се пазарят на втора ръка - рядко ги виждам в лошо състояние (тъй като повече не ги свирят, а само гледат :-) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 1000 лева може да си вземеш еклипс 401,хилядарката е двойно.Най ефтиния гибсън не е разумна покупка,освен ако не държиш да е гибсън.Най добре пробвай и ще си наясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 глас за ЛТД Еклипс 401 ;) Доста дълго време инвестициите в нея ще са ти само струни и батерия. Адски добре направени китари са ЛТДтата (поне моето което е Корейско).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Аз наскоро за 1082лв от Thomann си взех Epiphone Les Paul Custom Prophecy Plus GX (тук са по около 1400-500лв). Върви си комплект с твърд куфар, адаптерите са Gibson, тунерите са Grover и според мен е добро попадение. Хвърли им един поглед ако ти се дават толкова пари :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Gibson Studio Faded или Satin различни имена през годините или пък 50's tribute , може да се намери  под 1000 лв на старо.
Аз точно  такава си купих  и наистина си е запазена  без никакви   козметични или механични дефекти.
Но е добре да се информираш за конкретния модел ,на който си попаднал, защото всяка година са различни параметрите - weight relief, някой са със, други без maple top, различни адаптери и т.н.

Но при всички положения на  тази  цена безсмислено да се занимаваш с Vintage  или други подобия при положение че има достъпна опция.

Освен това Gibson 2017  моделите имат   един лес пол за 400$  , но там  вече не знам струва ли си :)

715oTufO7zL._SL1500_.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.