Jump to content
Българският форум за музиканти

Нещо хубаво до 500-600 лв


Manolev

Recommended Posts

Пичове,

 

Какво мислите, че е най-добре от страна на оношението цена:качество за около 500-600 лв. Знам, че алтернативи много, но ми трябва красив и топъл звук, настърган с доста пиезо.

 

Харесал съм си ей тва: Ето го!

 

Но аз съм леко пристрастен. :) С китарата ще свиря Алис ин Чейнс, Нирвана и други подобни.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самото изрязване на китарата за по-високите позиции малко разваля звученето. :rolleyes: Иначе е добра китарката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бихте ли ми предложили нещо друго, в смисъл друга марка? Сигурен съм, че тук не са само хора, които твърдят : "Другото освен жицата е боклук".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами от марките в БГ, които могат да се пробват ти остават - Washburn, Fender & Yamaha, освен ако не съм пропуснал някоя, за което се надявам, че някой ще ме поправи :metalist:

 

На мен лично Ямахите ми харесват много и бих ти ги препоръчал. За мен лично те са с относително най-добро съотношение цена/качество, но това съм само аз. Уошбърн NV серията, която я няма в БГ в момента също е доста добра. Най-добрията начин е - отделяш си известно време за целта обикаляш съответно Фактор, xxxx, Динакорд - пробваш каквото има налично и ти е в бюджета или малко над него и си избираш :rolleyes: Иначе не бих ти препоръчал китара, която не си пробвал. Това си е голям риск и в крайна сметка чиста глупост...

 

 

п.п. Това отгоре с "изрязването", което разваля звука е култово просто .... :/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Съвсем точно.

 

В кръга на шегата вече - искам някой да ми даде "разваления" си Taylor 814 или 914 или 614 в краен случай ...пък аз да му бера гайлето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да съм негативен,но за 500-600лв едва ли ще се намери китарата с плътен топъл силен и тн. саунд и с добър приамп.Тези свойства са присъщи на много по скъпи модели.Мисля, че за тази цена най-доброто би било да се търси удобна китара с прилична елктроника и прдполагам че Yamaha би бил добър избор.

 

Няколко пъти съм свирил с подобни Ибанци и не бях особено очарован(това си е лично мнение)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.