Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Е те са със пластмасови топ4ета и не виждам как ще цапат кожите, ма по 4инелите и фуса остаат следи:lol: ше треа полиране по некое време:) А ина4е мноо ми мърляха ръцете в на4алото;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 54
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

трябва да направим една статистика кой използва най-много марки в комплекта си... в моя са доста, но пък заедно това не пречи да вършат добра работа :)

 

Барабани - Pearl + + барабанче Амати

Предал - DW

Чинели - Zildjian, Rodjian, Paiste, Wuhan

Стойки - Tama, Амати,

Столче - NewSound

Фус-машина - Stagg

Като екстри - дайре Stagg и cowbell неизвестна марка

Кожи - Remo

Палки - най-различни видове в зависимост от целта

Brushes - Regal Тip

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е те са със пластмасови топ4ета и не виждам как ще цапат кожите, ма по 4инелите и фуса остаат следиB) ше треа полиране по некое време;) А ина4е мноо ми мърляха ръцете в на4алото;)

 

Пич,аз ти говоря за ей тез SDB5BWB_01z.jpg с дървените топчета :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе какви са тея чинели Redjian д**ба...Никога не съм ги срещал ! :drummer:

Ми да ти кажа ,честно не знам.Но вади много як звук.Аз в интернет не можах да открия нищо.Нещо ме кара да си мисля ,че е някакъв турски.Трябва да снимам буквите за да видите има и други издълбани надписи ,но не мога да ги прочета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ай сори за инглиша, ма така е по-"научно", с ударение на "у"-то, разбира се

 

drums: Yamaha Stage Custom Advantage Noveau- 22,12,16 & Stage Custom 16 floor tom

 

snare drum: World Max 14x6 metal

 

double pedal: Tama Iron Cobra

 

drum stool: Tama

 

snare stands: Tama & Yamaha

 

hi-hat: Yamaha & Pearl drop clutch

 

cymbal stands: Yamaha, Pearl & Gibraltar

 

cymbals:

 

rides: Sabian Pro 20" % Zildjian K 20"

hi-hat: Zildjian Z

crashes: Paiste 2002 16" & 18" 404, Sabian Pro Sonix 16", Meinl Byzance 14", Istanbul Mehmet 16"

 

cowbell & cowbell holder: Meinl

 

heads:

snare: Remo Emperor-X batter & Aquarian resonant

toms: Remo Pinstripe batter & Evans Glass resonant

bass drum: Evans EQ3 batter & Yamaha resonant

 

sticks: тука вече стана сложно-Нова, Промарк,Стаг, Нента Тояга(най-добрите):drummer:, безмарковите палки без върхове от Цецо Русиновския магазин, предпочитам дълги и тежки без върхове или с дебели върхове, мразя найлонови върхове(3B, 2B и подобни)

 

да не забравя и най-къстъм бонгосите по света и нас, скъп подарък от бате ИтсеДжамко, за които за жалост още не съм измислил свястна стойка:)

 

запланувал съм и някои скорошни покупки от сорта на барабанче Тама Старкласик и сет модул и падове DM5 на Алесис, както и евентуално едни барабани Стаг като втори комклект за репетиции.

 

а са кой ше каже, че не държа рекорда по най-голям збирщайн:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе какви са тея чинели Redjian д**ба...Никога не съм ги срещал ! :)

 

Хахаха и аз не бях чувал преди да го купя

RODJIAN се казват, пише го на самия чинел релефно както надписите на ZILDJIAN... аз лично се учудих като видях че и други хора имат такива чинели, явно моя не е единствен :)

Доколкото знам ги прави някакъв турчин в Истанбул в някакъв гараж или малко цехче. моя е 18'' Crash и мога да кажа че е много стабилен чинел, вади хубав дълбок звук с доста ниски, бавен е малко но пък има невероятен състейн. Взех го за 40-50 лева преди години и се оказа много як и в първия ми комплект беше единствен краш. По тази причина след 3 години употреба се получи една пукнатина няколко милиметра по ръба. Понеже нямах пари за нов взех на баща ми ъглошлайфа и отрязах около 7-8 милиметра от ръба там където беше пукнат с мисълта че и да го прецакам няма какво да губя така или иначе е пукнат. Обаче невероятно, тоя чинел след като го отрязах зазвуча още по-яко, не си изгуби състейна, а започна да вади едни специфични обертонове като китайски. Абе лудница от тогава много си ме кефи тоя чинел и си го пазя. Един път си бях дал под наем барабаните на Владо Захариев от Сигнал и той много му се изкефи хахаха а аз му го сложих защото не ми се даваха Зилджианите :drummer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така :

 

Барабани - Pearl Export, със стойки и hardware на Pearl, Stagg, Yamaha и Амати разбира се !

Чинели :

PAISTE 302 14" Hi-Hat

PAISTE 404 16" crash

PAISTE PST3 14" crash

SABIAN B8 PRO 16" crash

PAISTE PST3 10" splash

PAISTE 404 20" ride

STAGG China Brilliant 16"

 

Други :

Pearl DCL300P Drop Clutch

Cowbell - unkwnown ?!

Чанта за чинели - Stagg 12 pcs.

 

Палки :

Valeto, Pro-Mark, Stagg

 

:metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам всички сте писали спецификациите на комплекта си,само аз не съм,така,че:

20"каса,12"и 13"томове,16" флор том,14" снеър(метално).Барабаните са Амати,зелени.

Paiste 302 14" hi-hat

Amati 20" ride

Amati 14 1/2" hi-hat bottom(ползвам го за 1ви краш)

Аmati 14 1/2" hi-hat top(ползвам го за 2ри краш)

Heads:

12",13" Evans Genera G2 Clear

16",22" Remo PinStripe

14" Evans Genera G2 Coated

Sticks:

ProMark Marco Minnemann signature,Mike Portnoy signature,5AN(nylon tip)

Zildjian 7A,5B black

Vic Firth American Classic 5A

!!!!!!!!!!!!!!!

Оффтопик:

Някой може ли да ми каже къде мога да намеря палки ПроМарк Нийл Пърт сигничър,щото звънях в Дръмцентъра,звънях в Ямаха Мюзик Стор,а те ми викат,че понеже били "Трансатлантически" не се знаело кога ще пристигнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tama Swingstar: томове 12",13"; каса 22" метално барабанче 14/5,5; 16" флор Pearl

Кожи:

барабанче: Evans Power Center/Evans Hazy 300

томове: Evans G2 clear/Evans Resonant Black

каса: Evans EMAD/Evans EQ3 Resonant Black

чинели: Paiste - PST3, Alpha

палки: Nova 2B напоследък

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Слингерланд": 24'' каса, 13'', 14'', 15'', 16'' - томове, 18'' флор. Рототоми: 6'', 8'', 10'' - "Пърформанс". Барабанче: метално, "Сонор" 6.5''х14''. Двоен педал "Айрън Кобра" на "Тама", фусмашина "Сонор", столче "Ямаха", стойки за чинели: "Ямаха", "Сонор", "Ню Саунд". Чинели: "Пайст" 2002, райд 20'', краш 20", медиум 20", краш-райд 20", чайна бой 18", чайна бой 3000 14", "Зилджан" Истамбул, ръчна изработка краш 13", краш 22", "Мейл" райд 20", фус капаци 11" "Зилджан" Истамбул, ръчна изработка. Един немски триангел и два от Тайван. Кожи: барабанче "Акуариан" Кармин Епис сигничър, томове: "Акуариан" "Пърформанс II", каса "Евънс" EQ3, която скоро ще бъде заменена с "Акуариан". Палки от Русинов с доработени от мене алуминиеви топчета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

'Ми аз май постнах някакви снимки (с не много добро качество) в някоя от важните теми. Май беше "Нашите тупани". То добре, че беше Калоян да ги качи, че аз съм ляв леген с компютрите... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де точно защото снимките не са с екстра качество,та за това ми се щеше да ги видя,но няма проблем щом и ти като мен ски малко "скаран" с компютрите.Впрочем интерса ми се състоеше в това ,че до преди време марката на която свириш ми се струваше,хм..екзотична,докато не се позаинтересувах,и от това което видях(на снимки,разбира се) и разни мнения установих че съм се лъгал,но както и да стига съм спамел.....

Поздрави

Дидо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.