Jump to content
Българският форум за музиканти

Rubi

Качествен микрофон?

Recommended Posts

Здр.Наскоро закупих един кондензаторен микрофон Electro-Voice PL84 

намален от 253,48 лв на 152.56лв от MusicWorld http://www.musicworld.bg/bg/m_80000/i_23110/f_1485/Electro_Voice_PL84.html

Много добре се справя както на живо така и за запис.

Пак от там и един нискобюджетен кондензаторен студиен микрофон Superlux E205 Condenser Microphone http://www.musicworld.bg/bg/c_1508/i_53371/Superlux_E205_Condenser_Microphone.html

както се казва ''no comment''за парите си и все пак приятно изненадан от качеството му.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще се включа с това че съм сменял няколко кондензаторни за студиото ми и сега използвам един, който е за мене топ 3 на микрофони за студиен запис, а именно AKG 414 Xlii. Ползвам го с преамп на Focusrite ISA one. Бих казал, че въпреки цената не бих го сменил с друг. ЗАСЛУЖАВА СИ!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здраейте,

От вратата ще кажа, че съм пълен аматьор във вокалната техника. По стечение на обстоятелствата трябва са помогна с оборудването на едно студио. Моля за конкретни предложения за микрофон за студиен запис и такъв за лайв. Знам че зависи от стил и вокал, затова ми трябват по-универсални неща. И двата микрофона ще се използват главно за рок и метъл. Бих питала в магазин, но там просто ще ми дадът нещо скъпо. Не сме цъфнали и вързали с парите, но искам нещата да са на ниво. Ако има по-евтини варианти със същото качество ще е още по-добре. Предварително благодаря за информацията.

СТандартен динамичен е Sure Beta 58A, Аз много харесвам и Sennheiser e865, лично мнение. Важно е, ако искаш наистина гласът да звучи възможно най-добре да си вземеш един процесор TC Helicon 2, брутална машина, можеш да я използваш и за лайф и за записи, оправя звука на вокала и на най-смотаната апаратура да го включиш, препоръчвам горещо

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здраейте,

От вратата ще кажа, че съм пълен аматьор във вокалната техника. По стечение на обстоятелствата трябва са помогна с оборудването на едно студио. Моля за конкретни предложения за микрофон за студиен запис и такъв за лайв. Знам че зависи от стил и вокал, затова ми трябват по-универсални неща. И двата микрофона ще се използват главно за рок и метъл. Бих питала в магазин, но там просто ще ми дадът нещо скъпо. Не сме цъфнали и вързали с парите, но искам нещата да са на ниво. Ако има по-евтини варианти със същото качество ще е още по-добре. Предварително благодаря за информацията.

А иначе евтини варианти за качество няма :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.