Jump to content
Българският форум за музиканти

Качествен микрофон?


Rubi

Recommended Posts

Здраейте,

От вратата ще кажа, че съм пълен аматьор във вокалната техника. По стечение на обстоятелствата трябва са помогна с оборудването на едно студио. Моля за конкретни предложения за микрофон за студиен запис и такъв за лайв. Знам че зависи от стил и вокал, затова ми трябват по-универсални неща. И двата микрофона ще се използват главно за рок и метъл. Бих питала в магазин, но там просто ще ми дадът нещо скъпо. Не сме цъфнали и вързали с парите, но искам нещата да са на ниво. Ако има по-евтини варианти със същото качество ще е още по-добре. Предварително благодаря за информацията.

Редактирано от Rubi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Здравей тук може да чуеш звука на SM58  в сравнение със други скъпи студийни микрофони.

Аз харесвам бетата 58 повече  от SM58

 

Който от двата да вземеш няма да сбъркаш а защо не и SHURE SM86 който е кондензаторен.

Иначе моят любим микрофон е beta 87 на който имам безжична версия а с кабелния съм пял няколко пъти от един приятел невероятен е.

Който и да вземеш няма да сбъркаш но бета 58 е идеален!

Редактирано от merekh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Микрофоните на мен ми са слабост и ще се изкуша да ти дам някои линкове.... 

Mariah Carey и цялата група с Shure Sm 58

 

Марая Кери отново със Shure sm58 както и вокалите

 

Mariah Carey  - Shure beta 87

 

Ariana Grande & Pati Labelle и двете със Shure sm58 / безжична версия UR2 около 7000 лева бройката най- висок клас.

https://www.youtube.com/watch?v=anj1JNk0VIY

 

Mariah Carey  Shure sm58 / безжична версия UR2 около 7000 лева бройката най- висок клас.

 

Във повечето музикални формати ползват SHURE beta 58 i или beta 87 безжични версии.

Това изпълнение е със shure beta 87 безжична и журито не повярва, че пее на живо

https://www.youtube.com/watch?v=8etPN7Or8ZE

 

Дадох ти защото микрофоните ми са  слабост като видя клипче и първото нещо което виждам е модела на микрофона успех

Редактирано от merekh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато аз си купувах микрофона се чудех много, дали да си взема обикновена 58-ца или бетата и реших да дам 100 лв повече и да си взема бетата, за което не съжалявам изобщо :) Лично на мен SM58 не ми допадна много, а колкото до бетата, да, става за записи, при това не отстъпва на доста кондензаторни микрофони :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rubi,тези двата микрофона са подходящи заради цената,но има разлика м/у тях,обикновения Шур не изиква много добра микрофонна техника,но бетата изисква,доста труд трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте,всеки един от вас е посочил една и съща марка  микрофон.Горе-доло фаворитите са два модела :

Shure sm58 и SHURE beta 58.Това ли е най-качественото за тези пари? Все пак за студийна работа кое е за предпочитане,нашите фаворити или кондензаторен микрофон?Понеже съм виждал кондензаторни от сорта на BEHRINGER  за едни 100 лв.Надявам се ме разбирате какво имам предвид и какво питам?

 

Ако все пак ни трябва микрофон само за запис,ще се ползва само със слушалки и се изисква възможно повече качество? 

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Асане,за студийни записи си трябва кондензаторен микрофон,но за 100 лева не търси качество.За Шуровете ,и двата са универсални за живи участия,това че ги ползват и за запис, сигурно защото знаят как звучи гласът им, и са свикнали с тях(евтин кондезаторен е много голям компромис,парите все не стигат).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Беринджъра, не е крайно лош кондензаторен микрофон, но е на последно място за студийни записи.Шуровете са за лайв.Не знам някой да записва с тях в студио.(не че не може)Хубави студийни микрофони правят Neumann, Rode.Имат много модели.Има и много други марки, но не са евтини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Heartman,тенкю явно от проби,мойто е от практиката,требе си кондензаторен за запис,струва пари Асане,но имаш запис.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rubi,нема да се разминете с покупката на кондезаторен за студиен запис,и вложете парички,иначе е компромис.А шуравете за лайв са задължителни,по натам и други могат да допълнят гира.Важното е да сте сериозни и да си заслужат подготовките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Благодаря горе-долу потвърдих впечатленията си със вашите и мисля че ми стана ясно какво е нужно за добър вокал при запис. :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще споделя скромното си мнение за двата микрофона на Шур. Не съм вокалист, но понеже дълго време съм ползвал и двата - SM58 и оригиналният Beta58 (без буквата "A"), наблюденията ми са, че първият е малко по-постничък като звук, но пък много универсален за различни видове гласове, докато вторият е по-сочен и е подходящ за по-бедни на обертонове гласове - това е лично мнение разбира се. Що се отнася до кондензаторните микрофони - от много години работя с такива (Rode, Neumann, MXL  и др.), но ако помещението в което ще се записва не е акустически добре обработено е възможно дори да се получи обратен ефект на този, който се очаква от кондензаторен микрофон. Хубавото е, че напоследък на пазара излезнаха евтини кондезаторни микрофони, които вършат прекрасна работа в едно хоум студио, но не смятам да цитирам модели, че да не ми ги биете по главата после ако случайно не ви харесат. :greenball:...още повече, че не "работя" метъл и нямам никакъв поглед върху изпълненията в този жанр. :singer: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.