Jump to content
Българският форум за музиканти

• ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By hegemarth
      Здравейте! Наскоро се сетих за едни струни, които един приятел си беше купил. Попитах го, но той не помни какви са били, защото беше отдавна.
      Та, въпросните струни бяха с оплетка, а не намотка, както обикновените. Решил съм да си взема и аз едни, да ги пробвам, обаче не знам нито какъв модел се водят, нито марка. Ако някой знае и може да ме насочи, ще съм благодарен! :)
    • By viki_kitara
      Заповядайте на нашия китарен фестивал в гр. Силистра!
      Разгледайте сайта ни! 
      Гости ще бъдат Иван Лечев, Цветан Недялков, Веселин Койчев, Боян Дойчев, Николай Михайлов.
      Освен 4 концерта за 3 вечери, ще се проведат и 2 конкурса за електрическа и класическа китара!

http://dunavski-struni.com/bg/

Фестивал на китарата “Дунавски струни“ Силистра 2018 ще се проведе от 22-ри до 25-ти юни 2018 г. Организатори на събитието са Сдружение “Дунавски струни“ и Община Силистра.
      Фестивалът включва четири концерта, конкурс в две категории разделени на възрастови групи и майсторски класове.

• By merkurial
      Здравейте! С електрическа китара съм, която по принцип е с 10-ки струни, но сега ми се ще да опитам с 11-ки. Китарата е set neck и ме е страх, че ако сложа по-дебели струни ще създават по-голямо дърпане и може да се изкриви или напука грифа.
      Безопасно ли е да сложа по-дебели или да си остана на 10-ки?
    • By vasilena0901
      Здравейте!
      Имам класическа китара. Вчера й се скъса първа струна. Вкъщи намерих метални струни, но съм чувала, че изкривявали грифа на класическата китара.
      Живея в малък град, където няма музикални магазини. Сложила съм само първа струна /металната/ и останалите са си найлонови. Усеща се разликата, но съм само любител и не ми пречи толкова. Скоро няма да пътувам до голям град.
      Просто искам да питам дали нещо ще стане на китарата ако свиря с една метална струна.

• By rudibass
      Колеги, напоследък в Бг са се появили фалшиви струни Еlixir Nanoweb. Кпуват ги от така небезизвестния световен сайт за продажба на боклуци и ментета Aliexpress. Струват 10 долара.

Всъщност ме светна един колега Razboinik. Ако не беше той да ми ги покаже, сега щях да съм щастлив притежател на 5 комплекта ментета. Тъпото е ,че кутиите са почти неразличими от оригиналните... Но струните се различават коренно..
      Фалшивите стоят грапави - няма го мазния ефект на покритието на Еликсир. По -тъмни са  и за тренираното око начина на навиване в краищата е различен.
      Защо пускам тази тема всъщност. Хубаво, в Алиекспрес са 10 долара - каквото плащаш това и взимаш , но в XXX се продават по 50 лева .. Един пич от Велинград супер учтив и т.н твърди, че са внесени от Чикаго .

Реално тука врътката е на лице.
      Имайте в предвид че 4 струнен комплект в Щатите струва 35-40 долара..С доставка стават 45$.

С уважение Гого

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.