Jump to content
Българският форум за музиканти

китарни синтезатори имат ли почва у нас


panko

Recommended Posts

Ползвам Roland-GR 55 и повечето аналогови проблеми (шумове и т.н.) ги няма. Машинката е яка и може да се загубиш в нея. Преди 5 години като сия купих не спах близо 1месец. Ако някой друг ползва и китарни ситове споделете.

Мога да кажа, че не ползвам пияно, бас и барабани от синта, но другите настройки са яки. Направих си страт, леспол, телекастер, 12 струнна електрическа, акустична с метални струни, акустична с наелонови струни, ситар и темпура, а и един син подобен на Браян Мей.  Така с една китара само мога да свиря всички модели китари.

 

 

а това е още по як синт за китара

 

 Сега ще пробвам да си настроя и звук на Pat Metheny

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм хвърлил око на ей това:

 

 

Кефи ме че не трабва да си слагаш нищо по китарата, демек можеш лесно да го ползваш с всичките си китари :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам нещо с прост МИДИ изход, така че да можеш да го включиш в Мотиф рак например и да си използваш всички звуци оттам. Пиана и т.н.

 

Притежанието на Roland-GR 55 или друга сходна джаджа е чудесно извинение за покупката на някоя Godin китарка. Имат един модел с пиезо, МИДИ и нормален звук... :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста съм си играл с подобни по магазините. Моето впечатление е , че нито една от симулациите не звучи дори близко до оригинала, но синт падовете определено ме заинтригуват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Godin китарите са мечта на всеки, който се докосне до тях.

 

Преди 1-2годинки с китарния синт записах 6 различни китари за една песен  на един приятел и ги занесох в студио. Звучаха си убийствено.

Моя скромен опит за звука е, че е  хубаво ако човек има възможност да озвучава концерти това би му помогнало и да извади максимума от дадената джаджа в случея с миди синт. Може да си направиш много добър звук на китарата но да не влиза в микс и без значенеи дали е миди или аналогова системата.

 

Успях да си направя един миди синт в стил Пат Матини, но той ползва и два стрео дилея да повтарят на ралично време и така получава много интересен хорус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, но незнам как се качват тук семпли.

Май трябв да ги поставя в нета и тогава препратка ли. Обаче не съм ползвал много тази система ако може да ми кажете как се правеше. :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре си се справил.

До миналата година имах Roland-GR 33. Но може да се каже, че за малкото време, през което го

разцъквах, не го бях усвоил както трябва. Като не свириш супер прецизно и откача. Който се е занимавал, знае какъв е проблема.

Проблема е,че трябва да свириш супер прецизно, иначе те наказва.

Направил си достатъчно бленди и на абсолютно всички си личи кое какво е, да кажем на 80 % оригинала го докарват,

това не е никак зле, но има една изкуствена съставка в звука, която издава, поне аз я чувам ясно при заглъхване на семплите. Може би съм тип Sharpener,  едва ли съм Leveler . Това са типове слушатели, например в аудифилските среди.

Първия тип казва леле каква голяма разлика чувам, а другият - разликата се чува, ама е пренебрежимо малка....

Та така, дори и синта на Браян Мей е доста успешно докаран, макар че , разлика има, защото 2-3 години съм разцъквал оригинала.

Иначе за заместители на китари - примерно ЛП, страт, теле, 12 стр, цитра и тн, спокойно може да си вземеш LINE 6 - 600,700,  800 - май такива бяха по-високият им клас серии. Те докарват идеално симулираните типове китари. Идеално, идеално, бе да кажем достатъчно добре за клубно свирене, че и за запис. Така че , по скоро бих избрал китара на Лайн 6 за такава цел.

Ако примерно искам да бръкна по миди път и да свиря от китарата примерно с любимите ми звуци от Ямаха синт ДХ7, тогава вече миди адаптер и конвертор и готово.

Мисля, че бъдещето е на симулациите без този миди адатер и тракикнг хорър-а покрай преобразуването. Сега ще видя Boss Sy 300 какво прави.

 

ПС - вече почти изгледах клипа с новият Бос. Тъй ще да е тя, бъдещето ще е без миди адаптери.

Между другото пича, дето демонстрира, е сложил боса на български килим. Имам абсолютно същия.

Едно време може да не сме били кой знае какво, ама все нещо сме произвеждали. Ето хората ползват български килим. А сега освен тикви, какво друго до изнасяме....

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, дайте да не смесваме китарните синтове с китарните симулации и да пишем в темата само за синтове. За симулации си имаме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смесването вече е направено от фирмите, в случая роланд - бос.

и в роланд гр55 и в boss sy 300 има симулации на китари.

самите синтове също симулират други инструменти.....

Така че, са оплетени нещата. Не говорим за симулации на китарни усилватели.

variax-овете на лайн 6 не са синтезаторни китари, но имаме припокриване

в симулирането на различни типове китари със споменатите китарни синтове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tony благодаря, че споделяш твоя опит за тези джаджаи. Аз точно за това написах и тази тем за да може всеки да сподели своя опит относно китарните синтове. Мился че най-много в България ми липсва откритото споделяне на опит. Винаги трябва да влизам Ютуба за да видя как хората от "цивилизованите" страни споделят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

^ Ама това не е китарен синт, ами преходник. И не съм сигурен до колко са ефективни.

Аз си взех едно английско, от Томана- Sonuus. Работи си през синтове, но монофонично. Справя се, дори нотирам в кюбейса с него

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.