Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Такам, предстои ми да записвам собственоръчно китара в домашни условия с микрофон пред кабинета.

Досега многократно съм записвал, но с други пособи и искам да постигна по-добър резулат без да губя много време в проби.

Конкретния ми въпрос е, избора м/у тия два микрофона. Наясно съм, че SM57  е по-добрия в случая. Исках да разбера само от хора, които са си имали работа в студини условия с двата микрофона дали единия е да кажем 2 пъти по-добър от другия (така както е приблизително 2 пъти по-скъп) и специално PGA57 дали се разполага по същия начин при записите както е препоръчително за SM57?

 

 Ще съм признателен, ако някой сподели мнения и препоръчки!

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Позиционирането на микрофон не зависи от марката и модела, а се подбира за всеки конкретен случай, в зависимост от търсеното звучене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И още нещо по темата. Преди няколко месеца гледах едно видео с Пийт Торн и Скот Хендерсън, от което стана ясно, че те никога не използват SM57 с иначе разпространения метод "под 45* ъгъл". Само по оста и вече на различно разстояние от центъра на говорителя. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих заложил на класиката - SM57

Имай в предвид, че си е играчка докато си намериш позицията и това си зависи най-вече от теб и твоите уши :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите!

@presly: Знам. че е така но исках да попитам за тези конкретни 2 микрофона, защото са доста сходни.

@Baby Thomes: Това с 45 гр. е интересна гледна точка, но за сега нямам мнение преди да съм експериментирал.

@Musicman: На хартия двата имат много сходни характеристики, а разликата в цените им е озадъчаваща и се чудех дали не става въпрос за "лежане на стари лаври" както се казваше едно време. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро в домашни условия записвах с PG 57. Резултата беше доста приличен. Право в центъра на десния спийкър на кабинет 2Х12. Ако разполагаш и с двата бих те посъветвал да записваш и с двата едновременно само че на различни тракове. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Shure SM57  е класика, но ако записваш модерна музика, по-ниски строеве,дропнати китари и търсиш по-масивен звук Sennheiser e609,e906 е микрофона.

PG серията на Shure като цяло е евтина.Няма да видиш никой да пее с PG58 и да озвучава с PG57.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На заплата мисля да си взема e906, че отдавна му се каня. Ще сравня пряко със Суперлукс клонинга му и с SM57 и ще докладвам по някое време... SM57 супер ми е писнал, също като Vintage30. Върши си идеална работа, но е време за нещо по-интересно. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Beyerdynamic M160 например :) 

е906 си е готин микрофон тоже.

Разполагам и с двата. Като през последните години, почти всичко, което съм напускал е с Байер-а + един кондензаторен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за Beyer.

Изпадат втора употреба на добри цени, само трябва да се внимава в какво състояние им е панделката, особено на старите модели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PGA57, SM57 и Beta57 са три нива при Shure.
Като цена почти се удвоява при всеки следващ, като качество бих казал с около 30% всеки е по-добър от предходния. Този процент обаче се усеща все по-осезаемо при по-висок клас апаратура.
Според мен не си струва инвестиция за 
PGA57, освен ако няма да се ползва рядко, с по-нисък клас апаратура и за демо записи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Shure SM57  е класика, но ако записваш модерна музика, по-ниски строеве,дропнати китари и търсиш по-масивен звук Sennheiser e609,e906 е микрофона.

PG серията на Shure като цяло е евтина.Няма да видиш никой да пее с PG58 и да озвучава с PG57.

Макар и не насериозно ще ти кажа, че аз пея и записвам с PG58! :) Такаче не е никой - има поне един будала! :)

 

Благодаря за препоръката за Sennheiser e609. Заинтересувах се и попрочетох малко. Мисля, че ще е добро попадение като за мен.

 

@Fashion: Имам PGA57 и го взех предимно за домашни демо записи, но все пак исках да се посъветвам как се класира спрямо SM57  и другите образци.

 

Имам на разположение и още 2 микрофона, които дори пробвах, но май не съм много доволен от резултатите. Става въпрос за SE Electronics 2200a & AKG P100 (Мисля...) От 3те Шура най-ми допадна като звук. Другите два звучат по-богато от към честоти, но и също мътно и дефацирано.

Редактирано от edgecrusher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.