Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем със Focusrite Scarlett 2i2 (1st gen)


dean_dime

Recommended Posts

Здравейте! Днес сутринта, 5 минути след включване на компютъра, започнаха да се чуват пукания от мониторите и звуковата карта (Scarlett 2i2 - 1st gen.) спря да работи. При включване светват за секунда (както по принцип) peak индикаторите и usb диода но последния престава да свети мигновено. От друга страна ми изписва, че има проблем с включеното устройство и същото не бива разпознато. Бутона за phantom power свети при включване ( не знам ако е изгоряла дали ще всети нещо въобще). Пробвал съм да рестартирам компютъра няколко пъти, да преинсталирам драйверите, както и всички USB с оригиналния ( и с друг кабел) и за капак с друг компютър ... резултат няма. Видях, че един колега е имал същия проблем със Скарлет от по-големите модели (същия дилър) но явно е имал още гаранция и я е занесъл та причината за проблема не разбрах от темата. Моята гаранция за беда е приключила вчера  :bravo: (откриването на този факт беше прекрасно преживяване). Въпросът ми е дали има решение за проблема (дали в сервиз би могло да се отремонтира или да си търся друга карта). Повечето подобни проблеми в нета са свързани с оптимизация на windows-a (8/10) Аз съм със Windows 7. 

 

П.С. Това е първата ми външна саунд карта и не съм запознат до колко проблемите при този тип техника подлежат на отстраняване или поне ако се стигне до покупка на нова дали аз не съм предизвикал по някакъв начин този проблем.

Редактирано от dean_dime
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам такава и съм забелязал , че не работи добре с usb2.0 . Ако не си пробвал с 3.0 все още - опитай , може да се окаже разковниче ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм проблем заради зацапан ЮСБ кабел. Звучи малко смешно, но... Фъснах с контактен спрей, почистих малко и тръгна пак без грижи. Не ти пречи да опиташ. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Здравейте, аз имам твърде подобен проблем със същата карта.
И аз си я купих набързо, защото ми трябваше за проект...спешно...
Компютъра ми не възприема драйвера, а на сайта им има само един драйвер за един модел.
От близо 20тки опитвания на различни USB картата е била припозната 2-3 пъти, когато е работела...
Драйверът се инсталира спокойно.
После зелената лампа, индексираща, че през usb-то устройството е било разпознато и инсталирано - не светва...
Опитите на друг компютър да тръгне не дадоха резултат.
Там не опитвах 20 пъти...,
а 2 пъти съм преинсталирала драйвера и опитала почти всички usb портове.
Устройството не бе разпознато.
Когато работеше... един от трите пъти, в които компютъра го бе разпознал...
изпращя няколко пъти; присветна...- не беше надеждно като поведение...
Откакто вмъкнах в нея китара за да опитам дали върви, картата спря да работи.
Пиша това, с цел да дам личен опит по въпроса.
Може това да улесни някого в избора си на карта, или да донесе някакъв експериментален опит с тази карта.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.