Jump to content
Българският форум за музиканти

Yamaha psr 453 и начинаещ


gdd55

Recommended Posts

Да това с недостатъчното място се знае че е така,зводските стилове и звуци не могат да се трият.

Много е важно също преди да се зареди нов сет да се одарят фабрични настройки и да се форматира вътрешната юзър памет,кудето е бил зареден предишният юзър-стил.

 

А относно малкото RAM памет за юзър, варианта ти е да си зглобиш един сет от няколко като си направиш селекция от най-хубавите стилове и звуци,които да се съберат върху обема от рам-паметта с която разполага в случая KORG PA300 , тя наистина е недостатъчна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами програмата е много-качественна и стойностна абсолютно професионална - всичко може, но лошата новина е че в пълната си версия е с платен лиценз и струва 90Euro, и няма друг алтернативен и безплатен софтуер за целта.

 

KORG PA Manager, ето:

 

https://www.korgpamanager.com/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да това с недостатъчното място се знае че е така,зводските стилове и звуци не могат да се трият.

Много е важно също преди да се зареди нов сет да се одарят фабрични настройки и да се форматира вътрешната юзър памет,кудето е бил зареден предишният юзър-стил.

 

А относно малкото RAM памет за юзър, варианта ти е да си зглобиш един сет от няколко като си направиш селекция от най-хубавите стилове и звуци,които да се съберат върху обема от рам-паметта с която разполага в случая KORG PA300 , тя наистина е недостатъчна.

За па 300 ли се отнася писаното  колего Губерков?Аз знам че моделите па 800 и тези след него могат да записват върху заводските -саундове,барабани и стилове дори съм го правил със моя  па  800 преди и до последно имах такива неща поради недостиг на позиции за барабани най-вече.Но за па 300 не мога да бъда категоричен понеже всеки модел си има нещо  уникално .За целта се отключват едни отметки във медиа а при па  4 в глобал.

Редактирано от asan79onbashi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При новата серия 300,600,900 не може да се барат вградените стилове във фирмуеъра - винаги са си стоковите и не могат да се трият или редактират, ползва се само свободната памет в Юзър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При новата серия 300,600,900 не може да се барат вградените стилове във фирмуеъра - винаги са си стоковите и не могат да се трият или редактират, ползва се само свободната памет в Юзър.

Губерков не е така, нали имаш ПА 600, а не знаеш че може  -  GLOBAL MODE - MODE PREFERЕNCES - MEDIA  Factory Style and Pad Protect и Factory Sound Protect /и за ПА 900/ махнеш ли отметката може да зареждаш Стилове и Звуци на мястото на фабричните! Разликата е само при ПА 300 който няма  Factory Sound Protect ! За това са тези ръководства /User"s Manual/ просто отворих и прочетох!  :yes:  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е минималния бюджет (втора ръка, вероятно от ибей, ако тук не намеря), който е необходим за покупка на 5-октавен "синтезатор", за начинаещ (с динамична клавиатура) и евентуално опция за добавяне на определени звуци (MIDI/USB - това вдига ли много цената)?

Порт за педал също, тук вече и бюджетните гледам го имат като опция. :thumbs_up:

PSR-E453 го гледах в Дайнакорд в Дружба, но консултанта беше китарист и нищо повече не ми обясни от това което аз знам, но така или иначе е извън бюджета.
Към кои марки/модели да се насоча?
Не разбрах, със стандартна ширина ли са им клавишите на по-новите модели? В някои обяви на Касио се среща такъв текст (пълноразмерни 61 клавиша...)

Редактирано от Deep Purple
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

При новата серия 300,600,900 не може да се барат вградените стилове във фирмуеъра - винаги са си стоковите и не могат да се трият или редактират, ползва се само свободната памет в Юзър.

Губерков не е така, нали имаш ПА 600, а не знаеш че може  -  GLOBAL MODE - MODE PREFERЕNCES - MEDIA  Factory Style and Pad Protect и Factory Sound Protect /и за ПА 900/ махнеш ли отметката може да зареждаш Стилове и Звуци на мястото на фабричните! Разликата е само при ПА 300 който няма  Factory Sound Protect ! За това са тези ръководства /User"s Manual/ просто отворих и прочетох!  :yes:  :)

 

Да точно така е и при па 800 и  други модели нагоре,разлика има при па 4 на които отметките са някаде в глобал може и па 3 да е подобно не съм сигурен каде са неговите отметки.Но се радвам че все пак може да ти покажем и ние нещо за твоя инструмент и да се убедиш ,че все има какво да научиш и от нас.Аз съшо се  усъмних в написаното от тебе.Може години наред да работиш  с някои инструмент и винаги да се намери някои човек който да те научи на нещо или да ти покаже някой трик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Здравейте.

Много скоро си купих Yamaha psr e453 начинаещ съм и се чудех дали някой от тук присъстващите може да ми помогне да се сдобия с ръководство на български език?Търсих в интернет открих на всички други езици само не и на Бг.

Благодаря предварително :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.