Jump to content
Българският форум за музиканти

Yamaha psr 453 и начинаещ


gdd55

Recommended Posts

Здравейте. От доста години имам мерак да се науча да свирят на йоника. Не съм свирил никога на никакъв инструмент. От обща култура знам нотите и кой клавиш на коя нота отговаря това е всичко.

Искам да се науча да свирят хора и някой друг кючек.

Спрял съм се на yamaha psr 453. Не съм сигурен дали има български аранжименти в нея или трябва да качвам или каквото се прави. Ако може някой да ми даде малко съвет или насока много ще съм благодарен.

Знам че psr 453 не е най-доброто но нямам намерение да се занимавам професионално никога с музика. Идеята е да се забавляваме българите далеч от родината

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. От доста години имам мерак да се науча да свирят на йоника. Не съм свирил никога на никакъв инструмент. От обща култура знам нотите и кой клавиш на коя нота отговаря това е всичко.

Искам да се науча да свирят хора и някой друг кючек.

Спрял съм се на yamaha psr 453. Не съм сигурен дали има български аранжименти в нея или трябва да качвам или каквото се прави. Ако може някой да ми даде малко съвет или насока много ще съм благодарен.

Знам че psr 453 не е най-доброто но нямам намерение да се занимавам професионално никога с музика. Идеята е да се забавляваме българите далеч от родината

Искам да се науча да свиря хора и някой друг кючек..... Забрави я тази YAMAHA щом това искаш да се научиш! :yes::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ще изсвири българско хоро или ръченица, или още повече кючек... като НЯМА как да и ги заредиш! За поп музика, БГ естрада ще ти свърши работа  :)

Редактирано от Lorimar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lorimar направо ма отказа преди да съм почнал :)

Ако взема pa300 дали ще получа помощ от този форум с ритми и насоки.

Искам да взема нещо съвременно па50 с тия дискети е от на баба ми времето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той целия клавир е от времето на Баба, без значение с дискети или с карта памет SD .

Кога беше то - охоооо от зората на Ивана 2000-та година , актуалното звучене на " Шампанско и сълзи" .

 

Пич не се занимавай с тази антика, нито тъч има, нито дисплей като хората, нито организацията на управление на клавира като цяло е ок, да не говориме че към днешна дата звученето на този клавир е Ретро-Хит-Парад...

 

А цената му е като на Pa300 , 20-пъти е над pa50 (ако ще и със CD да е)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.