Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос относно floyd rose


Rezachka

Recommended Posts

Здравейте! И за много години!

 

До сега съм имал само китара с "обикновено" тремоло, един Squier, преди има-няма 10 години... От тогава насам съм свирил само на китари с фиксиран бридж. Сега се колебая между няколко модела китари от LTD и Jackson които са със заключващо тремоло. LTD-тата са със "Floyd Rose Special" а Jackson-ите са със някакъв техен си флойд по лиценз. (LTD: M-100, M200; Jackson: JS32, JS32Q)

 

Ето няколко въпроса които искам да ви задам:

Този джаксънския флойд читав ли е? Мнение относно двата варианта съпоставени един срещу друг? Има ли въобще добър вариант от тези двата?

При покупка на китара втора ръка, относно флойда, какво конкретно трябва да му проверя / огледам? Чел съм само че нещо им се износвало, но не знам на колко ръчкане издържат.

 

Тъй като намерението ми е да не харча повече от около 500-600лв за китара, с такъв бюджет може ли да се намери нещо с добър флойд?

 

 

Поздрави,

 

Иван

Редактирано от Rezachka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предвид факта, че сериозна тремоло система е на същата цена... как смяташ? :)

 

Един от най-честите проблеми при продължителна употреба и най-вече некадърно "майсторене" са износванията на мястото на контактуване между стъдовете и ножовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При LTD-то е добър, както и при Dean, ето един пример: 

https://www.thomann.de/de/dean_guitars_custom_zone_ii_floyd_classpur.htm
Но по-ниско като цена от това едва ли има, като се има предвид цената само на флойд-а! 
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Edge 3 съм имал, държи до едно време, после прави проблеми, но е поносимо... ако не е ползвано много, си е ок, което е трудно имайки предвид, че повечето китари с такова са на 10-на години.

Edge 2 го плюят повече и от Edge 3 по разни форуми, нямал съм досег, но точно то ме отказа от покупката на JEM 555 (просто е подигравка да сложиш такова тремоло на китара която струва над 2000лв. нова).

В момента съм с Zero Edge 2, който по мое мнение е доста по-добър и от 2-та горни, а и пак по мнение на хора в нета. Но за 500-600 лв. не знам дали ще намериш 2-ра ръка китара с такъв, освен RGD-тата, които пък не ги хвалят откъм изработка. Моята китара е 2011 г. и тремолото държи при пълно изнасилване. Но имайки предвид, колко е запазена китарата, вероятно не е ползвано много.

И все пак всичко е субективно.

 

Успех!

Редактирано от Zlatanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вдигнах малко бюджета, тъй като не можах да намеря нищо наистина добре запазено втора ръка. Взех китара Ibanez S770FM, със ZR тремоло е (този модел който е с лагери, не с ножове).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.