Jump to content
Българският форум за музиканти

RaverWild

Кой ползва онлайн музикални/видео услуги на телефона/компа/ТВто?

Recommended Posts

Привет,

Някой ползва ли някакви музикални или видео услуги на телефона/компа/телевизора? Говоря за тия на които им плащаш някакъв месечен абонамент и те ти дават достъп до целия каталог, примерно Netflix, Spotify итн?

Аз съм на:

- Netflix (на таблета и телевизора)

- Google Play Music (на телефона) (преди ползвах Sony Music Unlimited на Плейстейшъна, докато не го закриха)

Искам да разбера в България това колко е популярно. Аз преди бях твърдо против и случайно се зарибих но откъм 2г и половина ползвам и за видео и за музика. Знам че много хора са на мнение че могат да спестят някой лев и да дръпнат от фрийтата, правили сме го всички, но истината е че тия неща ми спестяват ужасно много време при търсене на нова музика, а каталозите са огромни и специално тук това е ужасно достъпно - $8/мес Нетфликс, към 10$/мес за Гугъла. Плюс ей на сега гледам - ходя в местния музикален магазин и дисковете който са пуснати като току-що излезнали, аз ги имам достъпни в каталога и мога веднага да ги преслушам.

Нямам представа как са другите услуги, никога не съм ползвал, но и от Сони и от Гугъла не съм недоволен. И в двете открих дори стари и по-съвременни Български неща, примерно Бисер Киров, Паша Христова, Васко Кръпката, Контрол, Ъпсурт. Световен метъл има в изобилие, най-ценно ми е достъпа до старите трудно-намираеми неща (аз примерно имам огромна колекция от Soul музика, както и определени хорови изпълнения на тела), плюс достъпа до новите, щото няма да дам пари за Бритни Спиърс 2016, но понеже го има в каталога още като излезе го дръпнах да го чуя. Вече и двете предлагат да си свалиш, с цел да спестиш трафик от стрийминга, така че отпада извинението за трафика.

И така. Гледам сега Apple Music се промотира при нас. Едно време някой казваше че един ден всичко ще е като услуга и няма да държим нищо на паметта на устройствата. Тогава го мислех за голям майтап.

Та кой какво ползва, или какво е мислил да ползва но се е отказал и по каква причина?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам Apple Music от 2 години, а преди това ползвах услугата на предишния ми интернет доставчик - беше включено в цената. Все още имам каталога си от албуми в iTunes, но обикновено слушам само нещата, които ги няма никъде и без това. Иначе 99% от време слушам streaming.

Иначе за нещо, което съм мислел да ползвам и съм се отказал - Spotify. Ползвах го 1 месец безплатно пълна версия и беше супер. След това продължих с безплатното ползване с ограничени възможности и това беше моментът, в който се отказах от услугата им. При положение, че си бях направил труда да дефинирам каква музика слушам, и че те знаят моите предпочитания, базирайки се на стиловете, които слушам, не се спряха да ми рекламират Бийбър и подобни неща, но нито веднъж нещо, което бих желал да слушам и да си купя. При положение, че ме заливат с безсмислена реклама, но знаят на 100% какво предпочитам и слушам, е абсолютно нагло и неуважително и към мен като потребител, и към изпълнителите. Защото се въртят едни пари под претекст, че еди-коя си реклама е завъртяна еди-колко си пъти. Ама това, че не е таргетирана правилно, никой не го отчита. Не случайно доста артисти повдигнаха въпроса за възнагражденията от Spotify.

Трябва да отбележа, че не става въпрос за България. Повечето ми приятели ползват Spotify - платената версия.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам нерви да им казвам какво харесвам. А и Гугъл вече знае пре-достатъчно за мен. Правя си плейлисти и там си слагам каквото искам. Обикновено са с имената на изпълнител или жанр. И да ти кажа май не съм единствен, щото тука гледам масово вече се говори че тенденциите се въртят в плейлистите а не програмирана музика. 

Сподели мнение за Apple Music. Щото Гугъла с нищо не блести.

Да, опитва да ми дава препоръки, базирани на какво съм слушал последно, но почти никога не ги гледам. Гледам само какво е новото и чат-пат класацията и ако нещо изглежда интересно го преслушвам. Иначе той трудно ще ми препоръча нещо, щото на телефона ми има какво ли не. Иначе новите неща се появяват навреме, но сигурно при Епъл има доста повече.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам Спотифай от близо 3 години на епъл устройство. Едва наскоро го инсталирах и на андроид и установих, че има разлика. На айпад никога и за нищо не са ми налагали ограничения, въпреки че не плащам. Докато на андроида още в началото започнаха да ми се показват съобщения, че ако искам това или онова, трябвало да ъпгрейдна до платен акаунт. Познайте от два пъти дали съм ъпгрейднал.

Иначе ползвам HBO GO и съм предоволен. Ползвах и Нетфликс, но го зарязах, след като установих, че контентът им е ограничен за бг достъп. Не знам сега как е, но миналата година доста неща, които се предлагаха за Америка, в бг Нетфликса не се намираха за гледане. Едва ли са пуснали и бг субтитри, докато в HBO GO всичко има български букви. Лично за мен не е проблем, но го отбелязвам, защото за много хора би било от голямо значение.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Apple Music също, преди това ползвах Spotify, но те нямаха определени артисти като Taylor Swift, което беше проблем за мен, защото трябваше да отварям Youtube от телефона всеки път, когато някой ученик искаше да научи нейно парче. 

$14.99 за Family Plan (до 6 човека) е едно нищо за кажи-речи всичката музика на света. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не е имало нещо, което да съм търсил и да го няма. Тези албуми, които ги няма и ги слушам от моята колекция, са на локални изпълнители, които трудно ще намериш където и да било.

Стриймингът им е с много добро качество, нямам забележки към начина, по който работи.

Принципно не съм фен на плейлисти и радиа, така че не мога да кажа колко добре са в това отношение. Знам, че ги има, но не съм тествал.

Препоръките им са много добри - благодарение на тях съм открил безброй качествени и супер интересни албуми. Дори в стилове, които не слушам масово.

Принципно не мисля да сменям услугата.

Бях пробвал Rdio и Deezer, но не ги харесах достатъчно. Deezer имаше нещо, което ме накара веднага да се откажа, но не се сещам какво беше. Rdio имаше добра услуга, но плеърът им беше под всякаква критика. Нямаше достатъчно буферинг и дори и за малко да ти спадне скоростта на обхвата, спираше да свири. Най-лошото е, че трябваше да го стартирам отново ръчно. Такъв проблем не съм имал с никоя друга услуга - на същите места, със същата мобилна връзка, нито един не е прекъсвал. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време бях решил да пробвам Нетфликс, за да не пиратствам филми и сапунки от тракерите. Оказа се, че няма нищо едва ли не, трагедия. Пробвах и още 2-3-4 алтернативи, някои от които бяха просто мета торент търсачка сваляща 5 пъти по-бавно, а другаде излизаха нещата с огромно закъснение. Вее не ги и помня кои са. Така че за видео - kat.cr (преди да го закрият, де) и пиратския залив. Сори, ама...

За музика само локално складираната в компа музика през Plex server. Няколко пъти си харесвах безрекламни онлайн радиа, но за 3-4 дни установявах, че имат супер малка библиотека и нещата се повтарят постоянно! Тия там Спотифай и от сорта пробвах 1-2 неща, ама нямаха "жизненоважни" изпълнители/албуми и ги зарязах и тях. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за въпроса :)

От няколко седмици искам да направя тема и да споделя тоталното си разочарование от Apple Music.

Аз от скоро се открехнах, че по-далавера е да плащам на онлайн стрийминг, от колкото да купувам дискове, които после не слушам. Дето се вика цената е колкото един диск на старо.

Реших да го пробвам преди няколко седмици и нали има три месеца безплатен тест, активирах го, прибрах се в къщи, синхронизирах с iTunes и всичко си е.. мамата...

Така омаза цяката ми библиотека, че направо не знам колко талант се изисква да свършиш подобно нещо. Първо хвана и качи абсолютно каквото имам като музика в iTunes, без да съм отбелязвал да прави така + някакви други албуми и плейлисти, които ги нямам. Да кажем, че това бих го преживял, обаче като отворя албум или плейлист виждам, че не качва всичко ами само отделни парчета, другите са сиви. Така и не разбрах на какъв принцип решава кое да е сиво и кое не.  Естествено веднага потърсих подобни проблеми в мрежата и се оказа, че не съм единствен и познайте - решение няма. Нямате си представа какъв хаос и плява е като си отвориш музиката през телефона. Пълно е с някакви неща, които не искам, при това не пълни ами по избор на Apple. Толкова безсилен и потресен не съм бил никога и е последното нещо, което съм очаквал от Apple. Като изключа Apple Music се оправя но нямам Apple Music :). Имаше някакъв хак, дето първо синхронизираш твоята библиотека, после активираш Apple music и повече никога не синкваш :) - пълно малоумие!!!. И другото, което беше събрало най-много лайкове да се пробва Гугъл или Спотифай. Така и направих. Теглих една майна на Apple преди да ми завърши и първия месец и реших да тествам Google и Spotify.

В крайна сметка се спрях на Google. Кефи ме, че мога да си го слушам на работата през браузъра, щото съм на Линукс :) Мога да си свалям албуми и плейлисти на телефона за офлайн слушане. Намерих едно сравнение в нета и се оказа,че Гугъл има най-много музика и ти маха рекламите на youtube. Плейлистите им са уникално добри!

За филми ползвам Netflix и HBO Go в тестов режим.

Netflix-a мислех, че ще го изключа защото няма нищо на български и е 20 конта месечно, обаче се оказа, че никой в къщи няма проблем с английския и го оставих. HBO Go е супер, обаче няма приложение за Apple Tv. Но има хак, може да се гледа през AirPlay, който не е много зле, защото се оказа, че Айпада може да стриймва HBO Go, докато си правиш нещо друго на него :) Като цена е 8 лв. на месец и мисля да го оставя, макар че никой не го гледа в къщи :)

В крайна сметка излезе, че гледаме повече Нетфликс.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм Спотифай и Apple Music, почти еднакви са според мен, но предвид, че съм изцяло Apple-оборудван навсякъде, предпочетох епълкското решение като по-добре интегрирано с цялата им екосистема. Но съм чувал за тоя проблем на Рафо, май е доста масов, така че си е излагация от страна на Епъл, в последно време нещо правят доста често глупости и ме ядосват и мен. Даже пробвах един Андроид, но там нещата са толкова малоумни и бъгави, че явно си оставам на Епъл. Явно живеем във времена на "най-малкото зло"... А иначе ние гледаме поравно нетфликс и HBO. Второто реално ми дойде "безплатно", понеже бях на някаква стара и скъпа тарифа на Интернет доставчика си (NET1) и те ми предложиха за същите пари да преподпиша нов договор с включено HBO и по-бърз интернет и нямаше как да не се съглася :) За сериалите и филмите, които не намирам нито в нетфликс, нито в HBO, и които не ги дават по ТВ-то или на кино продължавам да пиратствам, макар че би ми се искало да имаше вариант за тях, който да е приемлив. Но да си купя ДВД или там квото е за 30-40лв, е тва няма как да стане :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Има и такива моменти, в които човек му се иска да му вземат парите, но се налага да пиратства.

Също и филмите в Apple ми се струват скъпи. 26 кинта филма. Айде 10 да беше...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм. Незнаех за тия проблеми с Епъл Мюзик. Един приятел който е Епъл фен обясняваше че айТюнса като ти сканирал какво имаш за слушане и после по свое усмотрение ти го припокривал ако нейде из неговите дебри намери същата песен с по-хубаво качество. Може би оттам става бозата за която говориш, но незнам. Така и нямам нищо на Епъл, просто преди всеки път когато си навивах на пръста да си купя нещо и влизам в магазина и в последствие излизам от мола с нещо на Сони, но то друга тема.

Иначе фамилния план на Гугъл при нас същата цена като цитирания фамилен Епълски план. Само непомня до колко човека беше. А предлага ми и да си споделя фамилно филмите които съм си купил, което вече трябва да е безплатно и не го правя само защото ми иска кредитна карта, пък аз досега щастливо си плащах през ПейПал.

По въпроса за сериали, аз много рядко си купувам. Преди основно гледах на Плейстейшъна и съм купувал от PSN съответно, но отскоро купувам от Гугъл, само каквото липсва в Нетфликс. Гледам и двете подържат еднакви цени - $2 на епизод, което се трае, щото не винаги купувам целия сезон наведнъж, особено ако не ми е познат сериала, купувам само пилотния епизод.

А HBO GO как е?

Това не го бях чувал, но истината е че от видео стрийминг услуги не съм се интересувал. Аз съм ползвал само Нетфликс и Вики (Viki) - това последното ми попадна случайно, оказа се фраш от сериали от целия свят, ядрото е сапунки, но измежду тях има свежи комедии. Проблем е само че се превежда на доброволни начала и не всичко има субтитри на английски, за БГ да не говорим. Бях загледал примерно една венецуелска комедия и оп-средните епизоди се оказаха непреведени.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плащам фамилен пакет на Spotify и съм изключително доволен. Почти няма парче, което да не съм открил. Е, има изпълнители, които съзнателно не си дават музиката, като любимците ми Tool, примерно, но винаги има YouTube, ако е на умирачка. Ползваме го със съпругата и дъщерята. Преди време ми беше писнало да купувам дискове, които после не слушам, защото някой "критик" е обявил албума за уникален. Сега непрекъснато прослушвам нова музика в Spotify и, ако ми хареса, купувам диск или плоча.

Това което ми харесва е, че на един акаунт може да се включат 3 устройства. На моя телефон тегля всичко и после чрез него пускам музика на два стари телефона вкъщи и в офиса, когато ми омръзне да слушам радио. Яко е, когато карам колело във фитнеса, да ми задават Meshuggah ритъма. :rocker: 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-предпочитан като качество сред HI-FI маняците на запад е: https://listen.tidal.com/. За съжаление все още няма опция за България....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ През VPN не са ли му намерили цаката да се слуша? (Мой приятел го слуша в Турция - не знам там дали е официално достъпен...)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Редактирано от Бицев

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Similar Content

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.