Jump to content
Българският форум за музиканти

Постановка на свирене...


I=====I

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)
Btw. винаги съм се чудил какъв е този бас? Прилича на Spector малко, но май не е 

 

Оказва се че китарата на Димитър Воев е "Headway Riverhead Bass".

За съжаление на мен това нищо не ми говори, пък и не се намира лесно инфо по въпроса.

Редактирано от I=====I
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз свиря с пръсти (меазя перца за баса) с леко повдигнат бас, щот ми е по-удобно. Иначе лявата ми ръка (ваша дясна щот съм левичар) като свиря бързи неща гледам да е вдигната във въздуха и единственно да се опира с палеца на адаптера. Като се лигавя и свиря по спокойно обикновенно си отпускам ръката на тялото. За дясната (ваша лява) е държа стил малко на класическа китара (палеца отзад и всеки от 4те пръста държат на 1 позиция).

 

Но това, че не съм си пуснал баса на долу и изглежда малко класически а не метъл или хардкор държене на баса изобщо не значи, че не куфея кат откачен на концерти :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мисля, че за мен това е най-удобната постановка: http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/stefanmar...2d7.jpg&.src=ph

Тук също: http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/stefanmar...33a.jpg&.src=ph

Редактирано от Steff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиренето с перо и аз не го възприемам, но за това май имаше друга тема.

Не съм много съгласен

Не мисля, че можеш с пръсти да извлечеш звук подобен на перото, а и за някои неща просто си трябва перо.

П.П. Не, че аз не свиря с пръсти де :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиренето с перо и аз не го възприемам, но за това май имаше друга тема.

Не съм много съгласен

Не мисля, че можеш с пръсти да извлечеш звук подобен на перото, а и за някои неща просто си трябва перо.

П.П. Не, че аз не свиря с пръсти де :cheers:

Ooo, съвсем не подценявам техниката с перо, изобщо! Просто коментирах собствените си предпочитания. За нещата, които свиря нямам нужда от перо.

То такъв спор перо> <пръсти не може и да съществува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мне... родом от Плевен, но не живея там повече от 6-7 години... От 3 съм в София, живял съм на много места, но не и в Пловдив.Просто поредната грозна мутра :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.