Jump to content
Българският форум за музиканти

Постановка на свирене...


I=====I

Recommended Posts

Видях тази тема при китаристите, но реших че е задължително да присъства и тук. Поне на мен ми е доста интересна.

За да избегна "пъпа", "оная работа", "корема", "кръста" и всякаквите други ориентири и описания слагам директно снимка.

 

ng3.jpg

 

 

Още от самото начало започнах да свиря по този начин, повлиян точно от този басист. По-нататък съм пробвал абсолютно всички начини да държа баса си, но в крайна сметка нищо по-удобно за мен не открих. А го предпочитам и чисто естетически.

Кажете как е при вас?

Редактирано от I=====I
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

И за мен това(като многоуважавания г-н Воев на снимката) е може би най-удобния начин на свирене, но баса стои малко по-надолу при мен. Това е някакъв среден вариант, който позволява и удобно свирене с пръсти, и slap.

Общо взето на който както му е удобно, но е важно доколкото знам да не се извива китката в неестествено голям ъгъл; ако държа баса хоризонтално при мен се получава точно това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен китката е доста извита, но така съм свикнал и ми е добре. Иначе при slap леко вирвам грифа нагоре, така че да застане малко по-вертикално. Така мога - така свиря, правила не съм проучвал. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Държа баса по-надолу, често десният ми крак е по-напред, така че подпирам с него корпуса а същевременно с това се получава леко завъртане на горе (басът малко "ляга")- просто така съм свикнал.

Това дали постановката дадена на снимката е естествена и дали дава свобода на ръцете е личен въпрос, пробвал съм и това, но много бързо започвам да чувствам схващане в областта на лакътя (става дума за дясната ръка), според нормално - като се има в предвид постоянната свивка на ръката на това място за тази постановка на свирене.

Редактирано от fracture
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз държа баса ниско, грифа обаче го вдигам и застава на 45 градуса, така лявата ми ръка се сгъва в лакътя под прав ъгъл, а дясната е почти изправена надолу. Като настане зор нещо - повдигам тялото и аз с десния крак(с бедро де, не с петата - тя само в краен случай:D )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях тази тема при китаристите, но реших че е задължително да присъства и тук. Поне на мен ми е доста интересна.

За да избегна "пъпа", "оная работа", "корема", "кръста" и всякаквите други ориентири и описания слагам директно снимка.

 

ng3.jpg

Btw. винаги съм се чудил какъв е този бас? Прилича на Spector малко, но май не е :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Wicked Публикувано на Mar 2 2005, 03:22 PM

  И аз държа баса ниско, грифа обаче го вдигам и застава на 45 градуса, така лявата ми ръка се сгъва в лакътя под прав ъгъл, а дясната е почти изправена надолу. Като настане зор нещо - повдигам тялото и аз с десния крак(с бедро де, не с петата - тя само в краен случай ) 

 

Oк, Wicked, нещо такова ли?

 

low_bass.jpeg

 

Как свириш на позициите след 12? Дясната ръка не ти ли е "нестабилна" и като цяло китарата не ти ли се мотляви, когато се движиш? Не че докато свириш ти се налага да изминаваш километри пеша... :D

Редактирано от I=====I
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Btw. винаги съм се чудил какъв е този бас? Прилича на Spector малко, но май не е 

 

pacman, ще попитам Мони Воев и ще постна тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

xexe! :(

 

моя бас си го държа малко по-високо от начина, показан на голямата снимка и честно казано ми е доста удобно! Някак тази постановка ми дава повече възможности

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Малко по-ниско от на снимката,но така че дори и като седна да не се мести от мястото си (спрямо тялото ми),макар почти винаги да репетирам прав.. :angry::(

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо такова, грифа обаче с една идея по-вдигнат. Не ми е проблем, някак съм си свикнал така от самото начало, пък и не се счупвам от люти солажи по високите прагчета, а за нестабилност - тя ми идва от алкохола повече :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен няма правила... даже с различните групи, с които свиря, сменям различна дължина на колана.Само при мен грифа не се е вирнал толкова... малко по-хоризонтално стои.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://info.datacom.bg/distorment/pics/liv...0059_resize.JPG

 

Мисля, тука се вижда почти добре как свиря аз. Така ми е удобно най-вече на лявата ръка... а дясната общо взето никога нямам проблеми...

Мисля, че за стила ми е що годе ок:happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.