Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся накой да направи 20W китарен усилвател (solid state - TDA 2040)


Recommended Posts

Търся някой да направи 20W китарен усилвател (solid state - TDA 2040)

След като смених

Маршал 40W

Фендър 15W

Безименен 25W

Laney 120W

 

Реших че бих искал кубе, мой модел, и понеже ще е за домашно и репетиционна и ще го размъквам напред - назад, нагоре - надолу се ориентирах в следните параметри:

Jenson MOD 8-20, 4 ома, 8 инча

усилвател TDA 2040 (използва се в бая заводски кубета)

TDA-то ще включвам Диджитеч RPx400, така че не ми трябва буфериране и предусилвател.

 

Моля за връзка използвайте лични съобщения във форума, или мога да дам телефон да ми се обадите ако искате!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами преампа... Ти слушаш диджитека дефакто. Намира ми се един зуум 505-2, ако ще и в пулта да го включиш директно - си звучи както си звучи той.

Почти няма разлика. Става горе долу :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://sahhar.bandcamp.com/

Едва ли ми трябва нещо повече от Диджитека да си чувам! Може би Корг-а или Зуум-а... Не ми трябва засега!

Пее се на старо-Сирийски, ако въобще може да се каже пеене! А музиката ако може да се нарече музика си е обикновено чегъртане, колкото да надвикаме барабаниста...

Редактирано от a_panov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да разбера защо за обикновено чегъртане трябва да се събере не обикновеният TDA2040 при това 20 вата присъстващи в едно изречение с репетиционна. :)

1. Ако смяташ да ползваш 20W транзисторен усилвател в репетиционна с барабанист по добре да не ходиш на репетиция, освен ако барабаниста бие върху кашони или е болен от анорексия или не сте го заключили в съседната стая.

2. Как стигна до извода, че някой тук ще накара едно TDA2040 да свири по-добре от Маршал 40W, Фендър 15W, Безименен 25W, Laney 120W,

които си сменил?

3. И какъв е общото със старо-Сирийския и TDA-то.

Въпросче:

Вие тоя старо-Сирийски от де го научихте, или вокала ви е от бежанските лагери? Шегичка  :blush:

 

 Никой тук няма да се захване с тая задача, аз лично мога до го направя но няма да се захвана защото заданието е изключително не сериозно и не виждам ама грам смисъл в цялото упражнение! Захвани се сам, ще ти е интересно не е изобщо трудно да подкараш един "chip amp" да свирне а и ще научиш някои неща. От въпросните "chip amp" що не разгледаш LM3886 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20вата с една 12-ка горе долу трябва да стане нещо. Въпроса е, ако се ползва до дупка, дали няма да криви от крайното, и да е гадно.

В малка репетиционна ни са били достатъчни 15-20 вата, една китара.

 

Ако иска просто да си усили процесора, тр. да е ок. Той звука си му излиза направен от изхода. :).

 

Ама с осмица, не знам. Трябва да е само една китара в групата, и сигурно ще е измъчено с истински барабани.

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15В-20w се тая, крайно недостатъчни са!

При мен преди 15 години за репетиция ми беше напълно достатъчен усилвателя на един стар грамофон с неговата си колона, определено се чуваше нещо въпроса е дали това нещо те устройва!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще е само кутия със стъпало: 

http://www.ebay.com/itm/TDA7293-AC-12v-50V-100W-Digital-Audio-Amplifier-Board-Mono-Single-Channel-/321900259457?hash=item4af2c02881:g:XyMAAOSw5ZBWKK7-

 

Вече зависи трансформатора с който разполагаш, дали е ок. Това е сглобено, ще се оправиш и сам.

 

Също, ако репетициите включват истински барабани, аз не бих се занимавал с говорител 8''. Ще го пържиш яко и ще звучи... като малко нещо.

За фънки акорди, солиране с прозрачен акомпанимент може и да стане евентуално. И пак, ще е напържено, измъчено. За рок и метъл със стабилни ритъм китари..... Не го вярвам :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам пари, до парите не е въпрос! Това е че не ми харесва звука на кубетата! Трябва ми нещо за вкъщи което да не дразня съседите! Със Laney 120W идва полиция и ми писаха предупреждение.

От лаптопа в line-in на процесора, и от там в колонката. Laney-то съм го мъкнал само веднъж на репетиция и им отрязах главите със звук щото помещението е 2.50 на 3.50 а може и по-малко. Отделно че втори път никога не съм го мъкнал с неговите 40 кила и китара на гръб!

Трябва ми нещо за вкъщи, и което евентуално да не ме "прекинва" като го разнасям. Имам кой да ми направи затворен обем колона за говорителя, трябва ми усилвател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Marshall MG10 ползва TDA2030, а Marshall MG30FX - TDA2050. MG50DFX ползва TDA7293.

Освен това имат специфичен current feedback, което им намалява дампинг фактора и малко повече ги доближава до звученето на лампово крайно стъпало, оставяйки малко от бумтенето на говорителя около резонансна честота.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.