Jump to content
Българският форум за музиканти

Kой ви е любимият български басист


bejazz

Recommended Posts

"Kой ви е любимият български басист, контрабас/бас китара" Въпросът е малко неточен... Аз си мисля, че във всеки стил си има добри "басисти". "Любимият" на всеки е този, който свири неговият стил... А стилове много... Ако говорим за Джаз, в класацията влизат-Еко, Пепи Славов (младши) и много други които свирят този стил музика... Ако става дума за "Фънк" вече излизат други басисти и т.н. Не можеш да сравняваш Маркус Милър и Рей Браун - примерно... Даже не е уместно да се сравняват и Маркус Милър и Надан Ист (Съжалявам,че пиша имената на български език), А още колко други басисти има, прекрасни музиканти...Много... "Любимият български басист" за мен това е относително определение. Ако се определи стилът на музиката при "надпреварата" мисля, че ще е по-коректно. Пожелавам на всички музиканти, успехи , високи хонорари и достатъчно бира... :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Харесвам Къртицата от LaSmuchekure - мнооого е freak!; Радо от High Time(и още дузина групи) е машина, а и Юри Жеков от Samayra щот' е пич, много го умее контра/баса, има сума дърти китари, които искам да открадна, а и ми направи страхотна услуга миналата година ;) И аз съм си любим, ама много нарцистично идва и ще пропусна... пък и свиря откровено зле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.С. Номинирам басиста на група I.T.S.I. Ивайло Венциславов!

 

Още един глас за Иво Ръката!!! Нечовек е!!!!

 

Иначе Жорката(rudibass)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Най-добрият бг басист:

От известните за мен има само един: Басо Гюров :godbless: Не заради друго, а заради стила му, просто пълни чушки този човек!

От неизвестните най-добрият ми приятел :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.