Jump to content
Българският форум за музиканти

Kой ви е любимият български басист


bejazz

Recommended Posts

^За него даже песни се пеят:

 

http://soundcloud.com/tkzs/kur-za-vaso-giurov :D

Редактирано от Свилен Бас
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Не щат да правят концерти, иначе сме ги канили отдавна да ги подгряваме, даже има идея да организираме специална банда по тоя случай (за съпорт на Твърд К** За 'Сички) - само и само да направят един концерт, но така е при истинския ъндърграунд :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мене за васо гюров ми беше приказката, но отговорът ти ме хвърли в некъв транс. май нема да си намеря място в живота, ще отида да градя комунизма по спътниците на юпитер :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, пили сме и с него веднъж, два пъти - малко е мрачен ;), ама е пич :D

 

П.П.:

За граденето на комунизма мога да те свържа с една агитка, дето все се "караме" с нея :thumbs_up:

 

П.П.П.:

Става въпрос за "анархо-комунизъм" ;)

Редактирано от Свилен Бас
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, че всички изброени "големи" басисти знаят как се държи баса. Накои даже могат и да свирят, някои неща.

Само един от пишещите спомена името на Руслан Купенов - Графа, изключителен музикант, инспириран от покойния Джако Пасториъс. Но Джако го убиха през 1987, а Графа продължи да се развива, жалко, че свири много рядко пред хора. Всеки, който поне веднъж го е слушал може лесно да направи разликата между него и всички гореизброени. Свири с 4-струнен Fender Jazz Bass, fretless, задължително с пасивна електроника (умният музикант никога не е заложник на батерия).

Като съм почнал да пиша за басисти не мога да подмина известния на всички Димитър Ковачев-Фънки, който свири блестящо когато не си губи времето с разни грухтящи траш, дет и пръц-метъл банди. Тук не мога да не спомена и Иван Несторов-Амебата.

А някой от тънките познавачи на басистката общност да е чувал поне за Владо Дишлиев-Дишо и Багера от Варна. Струва си да се поразпита и да не се изказват смешни мнения. Не искам да обидя никого, но в музиката нещата се наричат с точните имена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен са Еко,Иво Звездомиров от Те,Иван Несторов - Амебата,Ивайло Крайчовски,Разбойник (от форума),К.Кожушков,dadaist (от форума),басиста на Хазард (май съм го виждал с Налбантов да записват парчета преди да започне с Драго),за другите нямам поглед.Ако съм пропуснал някой не е нарочно :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я не ги знам сите, ама оно се си е уесно - Годжи, бре, Годжи! :punk_guitar:

 

П.С. Номинирам басиста на група I.T.S.I. Ивайло Венциславов!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

умният музикант никога не е заложник на батерия

 

Много крайно мнение. Не бих се съгласил с теб.

 

+1 И аз не бих се съгласил. Akо не е заложник на батерия, ще е заложник na куп електроника, кабели, лампи... Все нещо може (и се случва) да откаже. Батерията е малък проблем защото живота и може да се предвиди поне в известни граници.

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.