Jump to content
Българският форум за музиканти

bejazz

Kой ви е любимият български басист

Recommended Posts

Разкажете малко кои басисти харесвате в БГ,аз лично на бас китара мн ме кефи Еко и Ивайло Звездомиров а на двойния бас: Марто Дойкин радвам се че те познавам

Ако имате дайте някфи видеота

Също така много увъжавам Георги Дончев, много добър контрабасов кларинетист :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на бас китара ме кефят Еко и Радо от Сафо, а за двойния бас - Пепи Славов и Сашо Леков.

поздрави

Петър

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Румен Семерджиев от ОМ ! Интелигентен и интересен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз сьм фен на наш Гео

добри спомени от двама с които сьм свирил - Бисер и Смилен

братовчед ми РОБЕРТ сьщо свиреше яко( той е фьнк басист)

естесвено Еко, басиста от Ахед

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично любиммият ми басист е Иво Звездомиров.Някак си изпъква над всички останали,макар че нямам много обстойни наблюдения върху тях.Все пак това е въпрос,който предполага доста субективен отговор,някой да не вземе да се обиди :metalist:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, аз съм най-добрия басист в България. Въплащавам в себе си много качества, което е рядкост за басисти, притежавам много висока обща култура и изглеждам добре. Изключително скромен съм освен всичко това и мнодо притеснителен.

П.С. Някой да не си помисли, че си правя майтап, напълно сериозен съм.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
аз сьм фен на наш Гео

добри спомени от двама с които сьм свирил - Бисер и Смилен

братовчед ми РОБЕРТ сьщо свиреше яко( той е фьнк басист)

естесвено Еко, басиста от Ахед

Благодаря за оценката,TONY,но аз не съм универсален.Знаеш какво имам предвид...

Нека всички си спомним за Сашо Бахаров и да помислим кой може да се сравни с неговото мислене,композиране и изпълнение.

За мен той е и ще си остане №1.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Данчо Караджов се говори, че е човека с бързия пръст :greenball:

Иначе да Радо от сафо свири много яко.

Басиста на ТЕ Ивайло Звездомиров ми е един от идолите в бас свиренето. От време на време си пресвирвам техните албуми вкъщи с баса.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за мене е Димитър Воев ... и то повече като музикат а след това като басист.

поздрави

Алекс

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм убеден,че се вклюкчвам /чисто технически / както трябва,но моето мнение,е,че гиганта се казва САШО ПЕТРУНОВ /Сашо ГРИВНАТА/, а това ми мнение се потвърждава и от Данчо Караджов и от доста /да не кажа почти всички/ наши рокаджии......

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Димитър Воев не беше ли поет, първо!?

да, ама свири и на бас междо другото ... мене ме кефи като музикант като цяло - идеи, изпълнение и тн. като техника не е нещо зашеметяващо.

Абе много идеен човек ... хем не съм фен на този стил музика и пак Воев е номер 1 за мене сред басистите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също се присъединявам към мнението на Гео - Бахара си е номер едно и като индивидуалност и като добре вплетен в цялостната концепция на парчета пък и като композитор - да не забравяме че той е съавтор на почти всички парчета на ФСБ от периода с негово участие . Естествено титулни остават фънк обажданията в Пак ще се прегърнем . А иначе са знаем отдавна в Ивчо от ТЕ - все пак сме Русенци - мога да кажа че той е най трудолюбовия и всеотдаен човек който съм срещал а както се оказа в последствие и много талантлив басист . И всички това е съчетано с благ характер и вродена скромност което е рядко срещано . А ако се питате от къде е почнал - ами Батко Стийв Харис и ево каманда Железная Девочка ... but it was a long time ago in a galaxy far far away ..... Цеко :drummer:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.