Jump to content
Българският форум за музиканти

Пречи или помага физ. натоварване на пеенето


brysnaria

Recommended Posts

Тоест, пее ли се по добре след като си ходил на фитнес примерно , изобщо има ли някакво значение?

Някъде бях чел един певец да казва че преди да пее прави по няколко лицеви опори.

Имате ли си някакви такива трикове да се приготвите преди пеене ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен при всички случаи, ако човек не се претоварва, няма причина да пречи, обаче чак да помага.. единствено на тонуса може би, на гласа - едва ли :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При тенорите специално някои тренират за да разширят гръдния кош и да придобят драматичен отенък посредством повече гръден резонанс.

А иначе на павароти не виждам нещо да му има :unsure: само ако тра да играе неква по подвижна роля много ше се препоти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oще една тема свързана с чисто физическата страна на пеенето...'здрав дух в здраво тяло...'както се пееше.

Един Синатра,който всячески стараейки се да напредне,стига до единственното вярно решение,спорт .

Павароти пее по учебник и в най силните си години бих го определил като едър,но не и пълен,има голям гръден кош и подпира с диафрагма и телесна маса,в действие и аз не го виждам как би пял.

И конкретно на въпроса,спорта помага,но този който натоварва с бързина и издръжливост,а не с множество вдигнати килограми,което е некрайно дадено мнение,че е свързано с обяснения и пак...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най много помага бягането и коремните преси.Не че фитнеса пречи,но ако искаш някакво физическо натоварване да ти помага на пеенето това е бягането.Знам го от личен опит/с пеене си изкарвам хляба от доста време насам.опитай и можеш да го споделиш с всички.Разбира се не очаквай да запееш веднага след бягането след около 3 4 часа.Просто тогава гласа излиза по лесно и има по добър тембър.Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Концетрирания алкохол дехидратира и разваля концетрацията. Дори и вокали които се дерат им се налага да се придържат към някаква постановка, за да звучат добре нещата.

След по сериозна употреба на концетрат може да излезе човек на който изобщо не му пука какво прави и как го прави, или от простотия. Всеки вокал който държи на перформънса си, без значение дали пее, грухти, квичи или реве, трябва да поддържа мозъка и организма си в трезво и адекватно състояние.

 

Бирата е ОК, само да нема проблеми с отделянето на газове през устата :wacko:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Тоест, пее ли се по добре след като си ходил на фитнес примерно , изобщо има ли някакво значение?

Някъде бях чел един певец да казва че преди да пее прави по няколко лицеви опори.

Имате ли си някакви такива трикове да се приготвите преди пеене ?

 

Зависи как ти се отразява физическото натоварване. Раздразнителност, пренапрежение не са желателни, води до разбалансирване на настройките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично на мен физ. натоварване винаги ми се е отразявало много добре на тонуса, респективно на гласа. 2-те са неща са изключително свързани.

Освен това при бягане или други бързи упражнения се отварят белите дробове. Какво по-хубаво от това? В последствие гласът излиза богат на хармоници, дълбок, но също така и висок!

Съгласна съм с Калин, че не бива да се пее веднага след това.

Аз изчаквам минимум 30 мин.

 

П.П: Разбира се не е желателно да се прекалява. Както е казала AlFiA, преумората разбалансира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Преди време имаше една тема, в която се говореше точно за това. И наистина ако се занимаваш с нещо, от вече споменатите по-горе, може би ще има добър резултат. На мен лично добре ми се отразяват коремните преси и биаганетo или колоезденето :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само тичането помага. Аз бих ви препоръчал и колоездене преди репетиция или концерт. Спомага за концентрацията (лично мнение) и отваря дробовете. Но най-голямото предимство е че се придвижвате бързо от вас или кръчмата до репетиционната или клуба :greenball: . :greenball:

 

Tom Bombadil OUT.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз пък забелезах , че като не се товаря физически ми е по- леко пеенето.

Чуствам се отпуснат , без напрежение или умора . Леко сънен , обаче спокоен и всичко излиза леко без проблеми.

Чуствам приятна топлина в областа на гърлото а крайниците не ги чуствам... в смисъл не ме разсейват с болки или дразнене.

Тоест мога да мисля само за гласа ми.

А като съм бил на фитнес примерно, ми се иска всеки тон да го натискам и да го измъчвам...едва ли не да си уморя гласа като останалата част от тялото...

Незнам дали е вярно това или съм в заблуда.. дано греша , понеже си спортувам и не бих искал да се откажа заради пеенето и да остана кожа и кости :drummer:(((

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не мога да си го представя че ти се иска да пееш без да си напрегнат?! Това трябва да е някакво много леко пеене без опора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.