Jump to content
Българският форум за музиканти

На кой парчета сте изкарали барабаните 1 към 1?


Recommended Posts

Бе да ви кажа малко не ви ги вярвам много тия работи...едно е да научиш едно парче, да знаеш къде какво следва, да свириш на самия оригинал...а друго е да го правиш толквоа добре, че да можеш да го изсвириш чисто и на живо.

Вие ще докарате ли на сцена парчетата, за които говорите? В едно темпо, без да клатите ритъма и правейки всички хватки на оригинала?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 143
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Бе да ви кажа малко не ви ги вярвам много тия работи...едно е да научиш едно парче, да знаеш къде какво следва, да свириш на самия оригинал...а друго е да го правиш толквоа добре, че да можеш да го изсвириш чисто и на живо.

Вие ще докарате ли на сцена парчетата, за които говорите? В едно темпо, без да клатите ритъма и правейки всички хватки на оригинала?

 

 

Аз никога не научавам една песен абсолютно точно.Свиря на оригинала с грешки,забавяния,забързвания,с клатене на ритъма и неправейки всички хватки на оригинала.Просто винаги ме напира на импровизации.Но не винаги греша на песента-зависи каква е тя,колко трудна е,как ми пасва и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

никога не съм свирил парче 1 към 1...

най-близко до оригинала от нещата, които съм свирил са две парчета на Mayhem - Funeral Fog и Pagan Fears.

Едната от причините е, че все пак Hellhammer е изрод и ми е трудно да направя партиите му 1 към 1!

Другата е, че drum set-а, на които свиря, е яко ограничен откъм чинели и просто и да се насера няма да мога да изкарам партиите 1 към 1...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В последно време свиря много The dark eternal night от новия Dream Theater и мисля, че доста добре съм го извадил

 

Супер :surprise: Много яко парче.Аз от новия съм на път да извадя Constant Motion.

 

Барабаните в частта на солото са просто извънземно трудни като слушам така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ае хора вие кво си мислите че като вадите Dream Theater и сте голямата работа ли ?

не го приемайте това като обида

не се заяждам с никой

просто това не означава нищо

по-добре извади нещо по просто обаче го свири стегнато и точно от колкото да вадите някви неща който на някой хора съм сигурен че още не са им по възможностите

за да свириш Dream Theater трябва да можеш да свириш без проблем AC\DC, Metallica и такива банди

също така трябват адски много упражнения и вадене на песни

 

вие ся кво си мислите че като напишете тука 5 песни на Dream Theater и мислите че някой ше ви каже браво ли ? ххххх

 

евала на тия които свирят AC\DC и Metallica 1 към 1

 

за това че не се мъчете да вадите някакви сложни неща който не разбирате и не са ви по силите...

не искам да се засягате от това

просто ми омръзна да гледам кой как вадил барабаните на Dream Theater... и голяма работа станала вече...

 

това не означава че като извадиш барабаните на Майк Портной и ги клатиш като за световно и си мислиш че ги свириш като хората си добър барабанист...

добър барабанист за мен е Phill Rudd(AC\DC) 2 часа държи прав такт без метроном и не го клати

супер равни удари

супер стегнато свири човека и точно

това е найстина добър барабанист

евала

 

това не означава че като извадиш барабаните на майк портной или джоуи джордисън си много голямата работа

по-добре свирете по лесни неща обаче ги свирета като хората от колкото да вадите някви глупозти дето не ги умеете, да клатите такта и да ви се смеят хората... и така никога няма да се научите да свирите

 

много ви моля не се засягайте

нямам нищо против никой

нито към Dream Theater

 

ама просто трябва да се понаучим да свирим за да се мъчим да свирим сложни песни

 

щото от тука съм сигурен че никой не се е научил да свири

включително и аз...

някой хора не осъзнават барабаните колко труден иструмент са

и колко труд, нерви и нз си кво трябва да се даде за да станем прилични барабанисти

 

за това че не се стремета към сложнотията...

така само ще се дърпате назад...

вадете по лесни парчета 1 към 1 със най малките подробности

но ги свирете точно и стегнато

 

надявам се да сте ме разбрали какво се опитах да ви кажа...

PEACE

Редактирано от Dez
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

много безсмислен пост

не си мисля, че съм голяма работа като свиря Dream Theater.

Metallica пак имат някакви леко сложни неща в барабаните, но AC/DC са с метроном вместо барабанист от началото до края.

 

Не се засягай, ама се заяждаш безпричинно. Аз лично не се изтъквам. Просто това е музиката, която слушам и това свиря, защото ми доставя удоволствие.

 

А и кой ти каза, че като свиря Portnoy, го свиря 5 за 4, а?

Редактирано от Spaz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да найстина поста беше безмислен.Всеки ще си свири това което го кефи,плюс това някои хора много бързо схващат и по-сложни песни,и не всички песни на Тheater са толкова сложни .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

! и все пак да "извадиш" не значи да "импровизираш", има разлика;)

 

! в този форум определено има хора, които са се научили да свирят, просто не говорят толкова много глупости като останалите

 

! който иска да вади, който иска да не вади, то си е за него, на вас/нас кво ви/ни пука, господа професори:topicsux:?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Dez не си прав братле...хората са направили метрономи,излизал съм на сцената с метроном,никой нищо не ми е казвал за това,не знам какво ти е нивото на свирене...ама като ти гледам разсъжденията ми приличаш на човек който се е измъчил да изсвири някоя песен на Dream Theater и не е успял,за мен Mike Portnoy е труден ако го свириш най-много година...след това просто разбираш мисленето му,дори не бих казал че е и толкова труден,просто трябва да го схванеш,нито е толкова бърз,нито свири некви сложни неща,просто копира барабанисти които са ги свирили тези неща много преди него,преди седем осем месеца си бях направил на един диск 2-3 песни на Dream Theater и реших еи така да си посвиря,не знам какво мислиш ти ама да речем Pull Me Under-ако си човек който свири метал и не я изсвириш,значи си доста вързан в ръцете...лично на мен ми е ясно цялото му свирене и не ми прави кеф вече да го свиря,щом мислиш че това ти е трудно свири си AC/DC и там какви бяха още...

Просто ти давам приятелски съвет...послушай малко по истинска музика,не тия групи от на баба ми новобранската...признавам ги че са велики,но с тях те уверявам че ще заковеш до едно място и ще си останеш просто един посредствен барабанист.

Успех :hysterical:

Редактирано от ^Drum_Master^
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчето има собствено мнение по въпроса, в което няма нищо лошо, даже напротив - уважавам хора със собствено мнение :hysterical:

 

Аз също имам свое мнение по въпроса и то е че AC/DC са велика банда, но ако ме накарат да им свиря барабаните 2 часа, ще почина от вътрешни кръвоизливи.

 

Пак казвам - лично мнение :hysterical:

Dez, или който и да е друг, да не се засягат! :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mike Portnoy е труден ако го свириш най-много година...след това просто разбираш мисленето му,дори не бих казал че е и толкова труден,просто трябва да го схванеш,нито е толкова бърз,нито свири некви сложни неща,просто копира барабанисти които са ги свирили тези неща много преди него,преди седем осем месеца си бях направил на един диск 2-3 песни на Dream Theater и реших еи така да си посвиря,не знам какво мислиш ти ама да речем Pull Me Under-ако си човек който свири метал и не я изсвириш,значи си доста вързан в ръцете...лично на мен ми е ясно цялото му свирене и не ми прави кеф вече да го свиря,щом мислиш че това ти е трудно свири си AC/DC и там какви бяха още...

Просто ти давам приятелски съвет...послушай малко по истинска музика,не тия групи от на баба ми новобранската...признавам ги че са велики,но с тях те уверявам че ще заковеш до едно място и ще си останеш просто един посредствен барабанист.

Успех :thumbup:

 

Не е от най-сложните, ама я изсвири In The Presence of Enemies ;) В началото има леко сложни унисони. Pull me under е кич, песен за феновете и почти няма сложни пасажи вътре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
На кой парчета сте изкарали барабаните 1 към 1?

Обаче си казвайте честно... щото да няма "АА ИЗКАРАХ БАРАБАНИТЕ НА ДЕТ КИЛЪРС - КАЦНАЛО ХЕВИ НА ТРЪНКА ! ОБАЧЕ СА МНОО ТРУДНИ.. ПЪЛНИ С НЕРАВНОДЕЛНИ И НЗ СИ ОЩЕ КФО" няа да се притеснявате.. дори и да са най простите :huh: казвайте си честно

1.DEATH - Zero Tolerance

2.DEATH - Lack of Comprehension

3.SEPULTURA - Troops of doom

примерно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Drum_Master^ пич прав си!пък незнам и не съм чуваъл за някои барабанист да свири лесни неща!при всеки си има специфични неща.пък и да имат тва ниво едва ли са лесни за свирене.тъиче дори да вадиш парче на The Offspring пак ще се изориш нзависимо че на слушане е мнооооо лесно.никои не изкам да обиждам с този мои отговор.сори ако съм засегнал някои ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прави ми впечатление че повечето барабанисти от тук изброяват парчета от по тежкия стил,метъл,рок,пънк...има ли все пак хора които да речем свирят неща като Mezzoforte,Incognito,Brand New Heavies?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прави ми впечатление че повечето барабанисти от тук изброяват парчета от по тежкия стил,метъл,рок,пънк...има ли все пак хора които да речем свирят неща като Mezzoforte,Incognito,Brand New Heavies?

 

нема... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.