Jump to content
Българският форум за музиканти

На кой парчета сте изкарали барабаните 1 към 1?


Recommended Posts

Извинявам се за тъпия въпрос,но "вадене"1:1 не означава ли да изсвириш дадена песен по абсолютно същия начин по който го е изсвирил съответния барабанист,или по конкретно,абсолютно всичко,нещо като дубликат????

 

Ми това значи, да. Що?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 143
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

темата стана зверски тъпа,ама да не се сърдят че само критикувам ще си напиша и аз нешо по темата!

MERCURY FALLEN-STING целия албум

няколко албума на POLICE

всичко на SEAL

TOTO 2 албума(TAMBU i Mind Feals)

май и ТОТО 4 албума,ама не съм сигурен!!

2 парчета на VIRGIL DONATI и сега разчитам още няколко които ги има в школата му,че не ми се играе да ги разписвам!

Terence trent D'arbi някакъв бест беше СДто

и към 150 парчета със различните банди с които съм свирил през миналите 10 год.

ми май тва е,ко се сетя нещо ще добавям!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кат' гледам к'во вадене е настанало си умирам от срам и старомодност. За да не запълвам много място: вадил съм парчета на Пърпъл, Скорпиънс, Деф Лепард, Омега, Акасепт, Гилън бенд, Суийт, Крокус, Доро, Уасп, Цепелин, Юрая, Ей Си Ди Си, Ван Хейлън, Джудас Прийст, Блек Сабат, Рейнбоу, Иръпшън, Хот Чоколит, Весьолие ребята, Машина времени, кой ли още не... и на всички български рок банди. В заключение - мразя да вадя!!! Определено ми се отдава трудно и много ме мъчи. Но винаги 1:1, ако не мога - отказвам да свиря парчето. Че кой съм аз, за да правя свободен прочит на... Джон Бонъм, да речеме или на Ян Пейс??!! За мене е кощунство да се ака в нещо, за чието създаване не си си мръднал пръста. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

He мн. сте злобни бе!!! :)

Сори, просто разгледах малко аз темите, тази ми се стори интересна и се прeстраших да напиша нещо!!!

Какво, да съм обидил някой!???Ако е така съжалявам!!! :drummer:

Все пак живеем в демократична държава!!!

Съжалявам,че се почувствах свободен да изразя мнение!!!

И кое по-точно не разбирам че Саиймън е по-голям техничар от Поркаро ли???В мисленето също адски си го Бива!!!

Хе не знам...

Песента Dave`s gonna skiing, достатъчно говори за него! Дръм-солото му в Lifefields, та пък и в България са просто ненормални...!!! :)

Ама айде, оставям си ви да си раздувате на спокойствие!!! :)

 

Greats!!!

Редактирано от Mladen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съжалявам, че се почуства свободен (шегувам се).

 

Виж второто изречение ми е малко "неразбрано" ?!

Но да кажа нещо, което смятам ще поясни защо не си падам по ваденето 1 към 1. При цялото ми уважение към дадена песен, която свиря, някак си немога да не добавя нещо от себе си. Дори едно чинелче дето се вика, та да се знае, че не я свири групата-автор. А имаше и едно мнени по-нагоре, относно това, че в Manowar нямало какво да се вади. Е как да го коментирам това незнам, ама автора му явно е от любимия ми тип "музиканти". А иначе кой бил техничар и кой как мислел - китарист си викаш ? :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ти добавяй колкото искаш, въпросът е да можеш да го изсвириш 1-1.

Щото не-сирнето на места, дето ти идва да направиш нещо, си е качество, да се стърпиш, да свириш просто. Аз кат съм свирил AC/DC съм откачал направо. Едно и също цяла песен, а на мен ми дива да направя сто хиляди неща, ама не...много е гадно :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера нещо много ми се досвири,седнах и в ентусиазма си изкарах на Дейв Уекъл Бенд-The Chicken

Готино парче :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ти добавяй колкото искаш, въпросът е да можеш да го изсвириш 1-1.

Щото не-сирнето на места, дето ти идва да направиш нещо, си е качество, да се стърпиш, да свириш просто. Аз кат съм свирил AC/DC съм откачал направо. Едно и също цяла песен, а на мен ми дива да направя сто хиляди неща, ама не...много е гадно ;)

 

Изцяло съм съгласен с казаното и дори намирам за трудно да се въздържаш от "вмешателство по време на свирене".

Извинявам се, че не пиша много по темата. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

dream theater- pull me under, hawol years, the mirror (може и да има правописни грешки в имената ама са сещате за кво стаа вапрос)

metallica-enter sandman,seek and destroy, my friend of misery,nothing else матраша :) , unforgiven , for whoum the bell touls(баси кви смешки пиша , кой знае колко грешки имам) fuel има и други ама в момента не се сещам

iron maiden- fear of the dark

deep purple-perfekt stranger,smoke on the wather

алис ин чейнс-мен ин дъ бокс (тва го пиша на кирилица щото имаше един пич дето ми прайше проблем как съм го написъл в една друга тема :) )

iced earth- woching over me

AC/DC- TNT, back in black, high way to hell

pantera-this love

 

 

ами това е горе-долу . ако се сетя за още ще пиша

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ХАха ами ако се замисля,почти целия Images And Words на Dream Theater,абе яко е,все пак няма почти нищо сложно което да затрудни един барабанист на едно добро ниво,ама аз се чудя има ли още хора които се мьчат да вадят ей така песнички,импровизацията му е майката бе хораааа........слушайте Jazz,Funk,отпуснете си мисленето,не се закопаваите в границите само на Metal i Rock.......... :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има изпълнители на чиито песни не върви някакси да импровизираш. както каза един колега по горе не сме ние хората за да се гаврим с произведенията на хората а съм чувал кви ли не извращения .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даа....прав си , аз за това казвам да не се забиват хората в стилове като Metal i Rock,там нещата са по ограничени,аз сьм фен на импровизациите,за мен един музикант ако не може да изрази себе си чрез импровизация........той е просто изпьлнител...:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубава тема! Аз съм много горда с моето постижение(колкото мижаво да изглежда то пред вас). Успях да докарам на Helloween-If I could fly 1:1..Гордея се с това,защото свиря от едва 4 месеца,и това е втория кавър,който свирим с новата ми група... :)

п.с. Не ми се смейте...а и да го направите,няма да ми убиете ентусиазма..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rage Against The Machine - Bombtrack. Права го по принцип ама солото ме пообърква и там ги плета малко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.