Jump to content
Българският форум за музиканти

На кой парчета сте изкарали барабаните 1 към 1?


Recommended Posts

Пуста му българска работа. Някой спомене "1:1?", друг "що пък 1:1?", трети "ти т'ва не вярвам да го изкарваш 1:1" и такаааа over and over с каквато и тема да се захванем.

Не знам к'ва му е идеята на пича, дето е задал темата, но мисля, че тя е прекалено тясна като смисъл, за да има неща от рода на поредното заяждане.

Лека нощ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 143
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Е... чакай малко.. с никой не съм се заяждал, просто казвам, че ако я прави тая песен значи наистина ГОЛЯМО БРАВО. Българската работа за мен е това, че всеки се намесва когато му дойде и пуска по едно мненийце, за да не остане по-назад... но добре, щом е заяждане - млъквам, аз казах какво свиря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не,че съм против,но лично аз никога не ваддя 1:1 с разни изключения разбира се. Примерно :

Тото (не можеш да си измисляш,там където е свирил Поркаро :) )

Принс

Лени Кравиц

 

на техните парчета свиря 1:1 - на всичко друго съм си аз :)

 

Чакай малко, ами Simon Philips, тогава можеш да си импровизираш ли.

Според мен той е мн. по откачен от Поркаро, (който, както казва един познат умира от "удар").

Аз лично не съм привърженик на ваденедо едно към едно, преди свирих с барабанист, които не може друго яче! И най-олигофренски барабани от рода на Manowar (то не че там има нещо за вадене) си ги вадеше 1:1, но там е радотата че той се занимава с прогреив, а там нема как, тъпанара не удря ли където трябва не може, вс. става смешно!!!

Така,че МНОГО зависи какво свириш като стил!!!

Та с този съшия свирехме комерс.А той винаги, абе все едно ти свири на живо барабаниста на съответната група, чак дразнеше. И като свърши песента, почва фигури на Порт Ной, Саймън,... И то точно гореспоменатите Theatre-и

Но от гл. точка на импровизирането...,малко му куцаше (то не че аз тогава бях виртуоз), но както казват:

Науката убива твореца и е вярно!!!

Greats!!!

Редактирано от Mladen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва и преди съм го казвал ама айде пак....в цял (всяко интервю в Modern Drummer или Rhythm) свят великите барабанисти разказват как са се счупвали да вадят...единия знаел всичко на Пърпъл, другият свирел на на сън Цепелин, третият изяждал всичко на Ръш, което успявал да намери....ама ние тука не...даже го изкарахме вредно ваденето :) :) :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и какво мy се чудите толкова нa drummer 93???

Прсто има хора които са прецизни и им се занимава ( и да ви кажа не за лошо). Вс. е до упражнение и търпеливост!!!Талантът е от 1 до 3 %.Разликата е там, че по-талантливите схващат по-бързо!!!

 

Greats!!!

Редактирано от Mladen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а ся кво стаааааааа бе хора кво ви прехвана темата е до колкото си спомням кои кво е изкарал 1/1 нали така.вие от сякъде едвали не си цепите някви контри на секи пост.тва е тъпо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, нем ваденето си е нужно, така човек заучава, аз примерно ум ирах едно време да вадя разни нща на Поркаро, защото е коренно противолоположен на мен като мислене и винаги съм се дивял как на човек може да му хрумне на това място да изсвири точно това.

Както се каза по-горе, ако искаш да влезеш в главата на някой откачен барабанист, няма по-директен път от този на ваденето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай малко, ами Simon Philips, тогава можеш да си импровизираш ли.Според мен той е мн. по откачен от Поркаро, (който, както казва един познат умира от "удар")

 

Както казва пък един друг мой позната "Всяка жаба да си знае гьола" <_>

Редактирано от Uraganski
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахахахах да се похваля неска как ми започна деня събуждам се ама много ми се млатат барабаните и съответно от много време се зарибявам по една песен на Red Hot-Dani California.пускам си пърчето да брамчи до като си измия гурлясалите очи :D и си пусна едно кафе.хахахах и кво става бе на слушане много лесно ама като седнах тва да го изпразкаш 1/1 да ама сабахлен :):) .наще ме намразиха :) цялото парче до-като го изкам та преди малко с голяма гордост ви казвам че го направих :) отнеми много време но си заслужаваше толкова много тропене парчето е .......... изкъртващо мивки.та утре пак е ден аиляк и може пак да хвана да изкарам нещо нече нещо но тая тема от както я сложихте бая пак ме накара да вадя песни едно кам едно.нещо което бях забравил.и бих ви казъл едно голямо мерси :rolleyes:

Редактирано от NeonGod
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за тъпия въпрос,но "вадене"1:1 не означава ли да изсвириш дадена песен по абсолютно същия начин по който го е изсвирил съответния барабанист,или по конкретно,абсолютно всичко,нещо като дубликат????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.