Jump to content
Българският форум за музиканти

Whitesnake burn


pepata

Recommended Posts

Doug Aldridge style! :thumbup: Най-после да видя някой да свири кадърно кавър!Поздравления!

Това всъщност е Burn/Stormbringer както ги правят на live.

Маршалско ми звучи или е някоя симулация от програма.

Редактирано от Heartman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яка свирня, браво. А с какво оборудване постигаш този звук, че ми стана интересно?

Записано е директно с процесор vox tonelab le. Мога да ти дам настройките ако имаш такъв.

Doug Aldridge style! :thumbup: Най-после да видя някой да свири кадърно кавър!Поздравления!

Това всъщност е Burn/Stormbringer както ги правят на live.

Маршалско ми звучи или е някоя симулация от програма.

Doug Aldrich ми е един от любимите китаристи радвам се, че има и други в този форум, които го харесват. :)

Симулацията мисля, че е на mesa boogie, но не съм сигурен. Пише US modern или нещо от сорта. Иска ми се Маршал, но на съседите няма да има хареса, хаха. 

Редактирано от pepata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей сега видях че съм объркал фамилията.Aldridge e Tommy, а Doug e Aldrich....нали свиреха заедно преди :)

Сега by the way  имат нова банда тези отпадналите от Whitesnake, Dead Daisies.Даже подгряваха Whitesnake в София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер изпълнение! :thumbs_up:

И поредно доказателство, че китарният тон се прави (най-вече) от добрата свирня. :yes: Проц, не-проц - фенът свири яко и затова така и звучи! :thumbup:

 

@ultramega

"In popular music, a cover version or cover song, or simply cover, is a new performance or recording of a previously recorded, commercially released song by someone other than the original artist or composer. A cover version can also refer to a rerecording of a song by the original artist or performers under a different record company."

Не се заяждам, просто се замислих дали за "кавър" има изрично изискване нещо по текст/музика/изпълнение да е променено спрямо оригинала и в каква степен. Бая четох, но честно казано не пишеш еднозначно, даже имаше инфо, че преди години една и съща песен е била записвана и издавана от двама различни изпълнителя/компании почти по едно и също време. Доколкото може да се вярва на инфото в Wikipedia, де... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямах предвид , че трябва да е променено. В случая обаче , кавър са направили хората които са представили бекинг трака, а pepata си го ползва да си свири китарната партия отгоре. И аз не се заяждам , а дори Уикипедия да не потвърди моето мнение ,аз си държа на него в моя си личен мироглед.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.