Jump to content
Българският форум за музиканти

Sign in to follow this  
monynikolov

И...записах новото си парче...

Recommended Posts

Пичове, това е новото парче към авторския ми проект M-Lane Project.

Композицията, аранжимента и изсвирването на почти всички инструменти и вокали са мои.

Николай Ганчев свири 6 струнните китари , а Анелия Тонева пее бек вокали на последните два припева.

Очаквам мнения, защото записвам, миксирам и  мастерирам сам, а имам желание да се развивам освен като музикант, и в студийната работа .

Приемам градивни критики и съвети. Бих се радвал ако сте активни.

Приятно слушане !

Edited by monynikolov
  • Like 1

Не е точно от стиловете , които слушам , но определено ми хареса , браво и от мен :-)

Изпратено от моят Lenovo A6000 с помощта на Tapatalk

• Like 1

Добре се е получило. Хубаво пеене! Гласът носи на още малко компресия и леко eq в ниските среди. Ударните не ми допадат и ми липсва бас. Като цяло има нужда от повече пулсиране и живот в барабаните. Басът казах ли, че липсва? Има нужда от мастеринг и най вече от компресия, която да даде малко повече пънч. Женския вокал ми стои леко извън микса. Всичко това е по мое мнение и е с цел да върна конструктивен фийдбек. 

• Like 1

Добре се е получило. Хубаво пеене! Гласът носи на още малко компресия и леко eq в ниските среди. Ударните не ми допадат и ми липсва бас. Като цяло има нужда от повече пулсиране и живот в барабаните. Басът казах ли, че липсва? Има нужда от мастеринг и най вече от компресия, която да даде малко повече пънч. Женския вокал ми стои леко извън микса. Всичко това е по мое мнение и е с цел да върна конструктивен фийдбек. 

Благодаря за обратната връзка! Наистина, един различен поглед е това, което търся. Не те разбрах само по отношение на баса. Можеш ли да бъдеш по-конкретен?

Мони, като цяло ти липсват ниски.  Баса е доста срамежлив, пък уж си басист. Касата също е доста рахитична и пухкава - можеш да и дадеш или повечко пънч, да стане по- нахална (в контекста на тоя звук), или да и бутнеш повече ниски, така че дори и без нахална атака да пълни повече отдолу.  Това за ниските го казвам в контекста на популярното разбиране за радио-хитов комерсиален поп, иначе на мен и така ми харесва.  Но ако ще правиш радио-хитове, хубаво е да има по-изразен груув, пулсация, която ще ти дойде от ниските.

• Like 1

Ице, работя с 5 инчови монитори JBL.Добри са във всички отношения, но като чувам бас добре на тях на много аудио системи идва в повече. Явно просто "петичката" идва малко... И затова дърпам малко назад баса като цяло. Така пък на доста места се чува рехаво, както разбирам...Вече се чудя дали да не ъпгрейдвам на 8 инчови монитори, но пък стаята ми е малка за такива...Не знам какво да направя точно... :slap:

Edited by monynikolov

Проблемът ти е в помещението. Ниските не са достатъчно. За басът имах предвид не само честотите, но като цяло добре дефиниран инструмент. +нещата, които каза Ицо

• Like 1

Когато "завършиш" микса, винаги го пускай на колкото можеш повече места, за да прецениш кое на каква система се губи или избива. Вземи си и едни читави слушалки, елиминират проблема с нетретираните помещения. С тях има други недостатъци, но слушаш на няколко места и усредняваш. Дейв Рат смесва звук за лайв на слушалки, така че... ;)

• Like 2

Your content will need to be approved by a moderator

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.