Jump to content
Българският форум за музиканти

Hartke VX 410


emosms

Recommended Posts

Здравейте,

 

Някой има ли впечатления от този кабинет (Hartke VX 410)

https://www.thomann.de/gb/hartke_vx_410.htm

 

Дори в сайта не виждам пълни спецификации.

Става ли за 5 струнен бас? Какъв му е честотния отговор? Ще свири ли 30 хз?

Става ли за чеп?

 

Като гледам, за най-евтините модели не дават такива данни.

За по-хубавите модели с алуминиевите говорители си дават честотен диапазон. Примерно:

- https://www.thomann.de/gb/hartke_410_xl.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо,не тежи колкото са написали Самсон,но  това е друга тема,второ кабинети като този доста често разочароват като бъдат "набузени" яко:една от веселата част е търсенето на "big low end"от евтин кабинет :D и т.н.,трето за няколко стотачки отгоре ще си вземеш далеч по-качествен кабинет ,като този например: https://www.thomann.de/gb/gallien_krueger_neo4108.htm    .Верно е че,са два пъти по-скъпи,но има хиляди причина за това.Все пак ти си решаваш,дали ти се носи докато ти се удължат ръцете и правиш компромиси със звука или влагаш няколко стотачки отгоре и си 6ти номер.Успех.

Редактирано от evernas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На хартия тези изглеждат по-добре:



 

Gallien Krueger освен че е двойно по-скъп го дават 45-19000 Hz.

На минус колко децибела им е най-ниското, не казват...

 

Gallien Krueger е 103 дб срещу 98 (410 B XL), по-чувствителен, издържа и повече мощност, създва поне 2 пъти по-голямо звуково налягане..

Т.е. по-мощен и по-ефективен кабинет.

 

Но ще ми е по-приятно да вади пълния диапазон.

Основно го мисля за една малка репетиционна.

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тея търговски булшитс със SPL-a и рейнджа изобщо не ги гледай.Харткето ти гарантирам, че ако мръднеш на повече от три крачки от него баса става китара, особено ако имаш трапове в репетиционната...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tи го изкара че за нищо не става.. Най добре 1x15 +4x10 oтгоре :D.

 

Имахме някакви идеи за главата, но като гледаме цените (на отделни говорители, на отделен готов кабинет, на отделно комбо) май това е най-добре:

https://www.thomann.de/gb/hartke_hd150.htm

 

 

Възможностите за EQ на HD 150 са доста. Надявам се с този 'хибриден' говорител (+ВЧ) и двата тонконтрола да няма умрели високи.

Т.е. дори с не току-що монтирани,чистак бърсак струни, да може да звучи звънливо и отчетливо, ако искаме такъв тон (слап и други простотии).

 

Репетиционната е 12 м2, няма бас трапове. Облепена с велтери и кори, почти всички стени +тавана.

Ако почне се свири по-сериозно, не е ясно дали няма да ползваме и друга репетицонна. С каквото озвучаване си има там.

В 'нашата' е тясно и ще почнат проблеми с комшиите.

Преди години държах в помещенито един лариос 100. Не мисля че липсваше бас.

С лариоса само високите не ме кефеха напълно, когато се опитвах да докарам такъв тон.

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук в базар-а на форума се продават интересни неща.

Аз съм хвърлил око на това комбо Уоруик: http://bazar.muzikant.org/warwick-and-head-150-bass-combo,232324.html

Изглежда като ново. Няма високочестотен, но той може да се добави лесно. В пдф-а обаче го дават 55-6000Хц при неравномерност +/-6дБ и чувствителност 100дБ.В/м.

Има и кабинети 4х10", има и едно активно Пийви 2х10"...

Ако искаш с 10" говорители да слизаш на 30 херца при -3 децибела, то ще е за сметка на ниска чувствителност и нужда от повече мощност.

Друг вариант е да се изчисли и изработи кабинет по твоите критерии.

Редактирано от dzwer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не откривам подходящи говорители за изработка на кабинет 4 x 10. 

Иначе се наемам да го сметна в басбокс.

 

При цена на говорител от 100 лв/брой може и да има смисъл, като се има предвид разходите по кабинета.

При цени от минимум 150 лв за говорител, честно казано няма голям смисъл, освен да си... гарантираш 30 те херца евентуално.

 

А това готово комбо (hartke hd750) - 750 лв и си в джаза. По скъпо само с 1/2...

Не съм го чувал, нито има къде, но на семплите в томан определено ми звучи по-добре от уоруиците.

Ниските... Никаква идея. Колкото изкара. Високите - мечти... Алуминия и вч говорителчето мое да помогнат

 

(тук даже са доста нормални високите, не са супер изразени и звънтящи. Но супер натурални и яки, като за наживо)

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А в продавалника също изкачат интересни неща, като това: https://www.bad_link/ad/bas-kolona-swr-workingmans-1x15t-ID63i62.html#747b682982

От новите изпълнения пък съм си харесал TC Electronic BG250-115https://www.thomann.de/gb/tc_electronic_bg250_115.htm

Не съм ги чувал на живо, но ми харесват опциите които имат с двата независими ТонПринт-а и тегло само 18 кила за комбо с 15 инча говорител. Отделно се продават фуутсуич-ове за тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двойно по-мощно: https://www.thomann....c_bg250_115.htm

Има и дсп ефекти, за които е фуут суича. Могат да се зареждат други ефекти, зарибявка.

Хартке има сенд - ретърн.

Обаче пак не виждам данни за честотния обхват, чувствителността на говорителя.

http://www.tcelectronic.com/bg250-115/

 

Също, изглежда е доста по-леко от на хартке, което не знам как да го интерпретирам.. (17 кг 250W срещу 26кг 150W........).

- Клас Д усилвател? 9 кила разлика в трафове??

- Компромиси с кутията?

- По-слаба магнитна система на говорителя (по-лек), съответно по-малка чувствителност (и без това не е дадена) и тези 250 вата може да не са много повече спл...

 

ЕQ секцията на хартке ми се вижда с повече възможности (бас-мид-хай в преампа, 7 канален след преампа)

Търся дали има тц електроник има лимитер, което може да е доста полезно за здравето на говорителя :D. Но има тунер.

 

Най добре и с двете да си поиграе човек, да сравни

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TC Electronic BG250-115:

- усилвателя е клас Д с импулсно захранване

- говорителя може да е с неодимов магнит - те са по-малки и по-леки от стандартните, но не намирам инфо за говорителя... В самостоятелните кабинети ползват предимно Celestion, но тук едва ли... Щяха да го напишат.

- кутията е от шперплат, а не от МДФ или ПДЧ

- компресори има в ТонПринт секцията

Като цяло чета малко противоречиви мнения за това комбо...

Потърси по-обстойно из чуждите форуми.

Един интересен документ за декларираните мощности за усилватели TC Electronichttp://service.tcgroup.tc/media/tc-electronic-power-rating-and-active-power-management.pdf

На последната страница таблицата - обявените мощности са за поредица от 20мс сигнали, а продължителната реална мощност е наполовина...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не откривам подходящи говорители за изработка на кабинет 4 x 10. 

Иначе се наемам да го сметна в басбокс.

 

При цена на говорител от 100 лв/брой може и да има смисъл, като се има предвид разходите по кабинета.

При цени от минимум 150 лв за говорител, честно казано няма голям смисъл, освен да си... гарантираш 30 те херца евентуално.

 

А това готово комбо (hartke hd750) - 750 лв и си в джаза. По скъпо само с 1/2...

Не съм го чувал, нито има къде, но на семплите в томан определено ми звучи по-добре от уоруиците.

Ниските... Никаква идея. Колкото изкара. Високите - мечти... Алуминия и вч говорителчето мое да помогнат

 

(тук даже са доста нормални високите, не са супер изразени и звънтящи. Но супер натурални и яки, като за наживо)

Имал съм Hartke HL500 комбо,което върнах след една седмица,поради следните причини:въпреки обявените 350 вата въобще не звучеше като за толкова,за самите говорители нямам какво да кажа кой-знае какво - разликата  между пейпър-кон говорители и хибридни не е кой-знае каква,не че няма,но не е от земята до луната.Казвам го,защото съм тествал и двете едно до друго,обаче между туитърите и как те се "вграждат" в звука на кабинетите и комботата има голяма разлика,по принцип при евтините почти всички са компромис,поради обясними причини-можеш да си намериш инфо ако ти се чете.Същото важи и за говорителите.Този линк който си постнал е много як,един от любимите ми басисти - само да ти вметна,че EDENa с който свири на клипа, е един от амплифайърите,които не оцветят звука кой-знае колко,плюс факта,че С.Амбъш (този бас си е негова изработка,между другото) сплитва сигнала ,така че най-вероятно e сигнала от DI-я.Така или иначе той свири с John East и Nordstrand Big Splits (направени за него под други капаци),които имат доста широк диапазон за откъм високи,което насочва нещата и в друга посока.Ако съм на теб,бих се насочил към HL серията кабинети,намират се на старо ,тежат малко по-малко и звука им не е лош.Надявам се да съм бил полезен и успех.

Редактирано от evernas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TC Electronic BG250-115:

- усилвателя е клас Д с импулсно захранване

- говорителя може да е с неодимов магнит - те са по-малки и по-леки от стандартните, но не намирам инфо за говорителя... В самостоятелните кабинети ползват предимно Celestion, но тук едва ли... Щяха да го напишат.

- кутията е от шперплат, а не от МДФ или ПДЧ

- компресори има в ТонПринт секцията

Като цяло чета малко противоречиви мнения за това комбо...

Потърси по-обстойно из чуждите форуми.

Един интересен документ за декларираните мощности за усилватели TC Electronichttp://service.tcgroup.tc/media/tc-electronic-power-rating-and-active-power-management.pdf

На последната страница таблицата - обявените мощности са за поредица от 20мс сигнали, а продължителната реална мощност е наполовина...

TC са от доста време собственост на Behringer,не бих казал,че вече са с предишното качество,плюс BG комбото се води като едно от проблемните,все пак всеки си решава.Това за ватажа с техните комбота и усилватели е тема за дискусии постоянно,както и да е хубав ден на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От теб разбрах, че Behringer(Music Group) са купили TC Electronic...

Гледам е станало преди една година и нещо...

Зле, много зле...

Ама то и повечето вече са под нечия шапка и се прозивеждат в братския Китай...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бях се замислил за.. лимитера :). Хич не е лошо да има....

 

Иначе, варианта кабинет + глава, имаше опции да се ползва една глава, други опции да се сглоби нещо, но при всички положения комбото ще е много по евтино от хубава глава + кабинет.

 

Ще го измислим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.