Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем със софтуер на корг па 60


ihu

Recommended Posts

Колеги помагайте имам  проблем с моят клавир Корг па 60.

Скапа му се Ос и не мога да го преинсталирам поради ред причини той е с флопи диск,последният път аз си го преинсталирах до колкото знам се влиза в /менюто/ от там Restore Data ------ изписва ми Restore from FD:Enter ---  Натискам ентър  и ми изписва Insert Backup FD n.1 and Press Enter

след като натисна ентър  ми изписва File Not Found Press Exit и до тук 

дискетите са ми номерирани от 1 до 5 номер с файловете за преинсталиране на ОС + една дискета за самата ОС.

 

Ще съм много благодарен ако някой  ми помогне защо не се инсталира ОС и къде греша хард диск 60гб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОС не се преинсталира с дискети 1-5.

Изключваш клавира, слагаш дискетата с ОС, включваш и следваш процедурата.

Дискети 1-5 са за информацията, която ще ползваш.

При стабилна ОС ще можеш да ползваш и Restore-функцията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изключвам клавира слагам дискетата със ОС и направо се зарежда клавира без да имам достъп за преинсталация там е проблема с една дума не ми разчита дискетата да започне да се инсталира

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свали си ОС от официалния сайт на Корг.Там има и ръководство з инсталиране.

Купи нова дискета, форматирай през клавира.

Качи файловете и пробвай.Ето линк за страницата:

http://www.korg.com/us/support/download/software/1/191/2500/?country=us&page=software&prodtype=1&prodid=191&fileid=2500

 

Ето линк за файла:

cdn.korg.com/us/support/download/files/1fbb877f39b9d44f8acff89c4e93901f.zip?response-content-disposition=attachment%3Bfilename%2A%3DUTF-8%27%27Pa60_os_v105.zip&response-content-type=application%2Foctet-stream%3B&Expires=1480489699&Signature=r1BTwsMcfDuZkjaW8jAf8F50ych3ZQv7rUOCQ4clPYeSJMoxaFv1KbEANEc7L9sPsZL81xN77x~Y8U0Zu7fq6grXyDiC1gynujGHfu-jesKIK3i3N~OkC04NASzaEYqWa9vghVkly94AV66d0B6EOLbpKxglN7Yh8HAvdJbpNE8lkurGO3FKQYVPTGWwRzkjPzjxzkVfEgCHi7IomqOkBt4HyH1F6YqKTTWCH8BnwPy9LnSuOr1a7oYuEOXJ6jZgYDNqEa-T-q6-7xKmyN8UTd2s8K2WK5MgwKPRu5wLuNDau5Q6nOm~a4RicUmZPcLBuV2Sx0DK6b1oHdpH6xlQ~w__&Key-Pair-Id=APKAIQGL3XAA7HGZGU6Q

 

Нарочно остави линковете в този вид, за да проследиш адреса, иначе ясно, че имаш търсачка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:blush:Нищо не става пак същото форматирах дискетата от клавира слагам дискетат при изключен клавир с ОС включвам с натиснат  интро бутон и не тръгва да инсталира а направо се зарежда клавира вече се чудя дали да не му сваля Харда  да не би от там нещо да се е..... флопито чете  дискетите 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мили колеги. Вече стигнах до извода,че като съм си форматирал харда по погрешка  на клавира, може би и ОС си е заминала и заради това не може  да ми разчете - / Ос / от флопи дискетата  и да се инст. Не знам  който  има па 50 или па 60 Корг от вас може да ми копира самата ОС от клавира си на дискета и да ми прати по интернет тоя файл за да го копирам на моя клавир за да ми разчете  дискетата с Ос и  да си го преинсталирам.

Поправете ме ако греша с нещо  много ще съм ви благодарен друго не виждам какво мога да направя.:))

 

 

 

 

Освен да го хвърля в кофата и да мисля за закупуване на друг клавир

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мили колеги. Вече стигнах до извода,че като съм си форматирал харда по погрешка  на клавира, може би и ОС си е заминала и заради това не може  да ми разчете - / Ос / от флопи дискетата  и да се инст. Не знам  който  има па 50 или па 60 Корг от вас може да ми копира самата ОС от клавира си на дискета и да ми прати по интернет тоя файл за да го копирам на моя клавир за да ми разчете  дискетата с Ос и  да си го преинсталирам.

Поправете ме ако греша с нещо  много ще съм ви благодарен друго не виждам какво мога да направя. :))

 

 

 

 

Освен да го хвърля в кофата и да мисля за закупуване на друг клавир

Аз мога да ти помогна запазил съм всичко за моето ПА 50 преди да го продам, но дали ще ти свърши работа? Проверил ли си дали не е прецакано FDD-то? Според мен се ориентирай за нов клавир/може и втора ръка/ от по-висок клас!  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

флопито работи защото си свалям сетове от него на клавира но нищо не ми излиза като звук но не иска да ми тръгне дискетата с ОС да се инсталира 

скайпа ми е ------- talismanchetooooo  

който може да помага 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не правете грешката да слагате ОС на различен клавир! Всеки клавир си е със собствена (пък макар и някога много добре модифицирана) ОС! Не мога да помогна по-друг начин, но поне тази грешка не правете! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е ли нормално като видиш ,че не ти се получават нещата да потърсиш помощ някъде в сервиз магазин кадето има вещи хора готови да помагат?Как може да ти помогнем със толкоз деликатен въпрос?Тук сме музиканти,клавиристи но не сме магьосници!След като сам не знаете защо вашия клавир неще да  зареди о.с по стандартния начин, идете в някои  музикален магазин!

 

Може би трябва да се форматира всичко и самия о.с на клавира за да може да тръгне процедурата както трябва от рестарт !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре е че си разрешил проблема, но няма да е зле да кажеш как, някой може да има същия проблем като твоя. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.