Jump to content
Българският форум за музиканти

Фото апарат за заснемане на участия


Caruso

Recommended Posts

Здравейте търся компактен фотоапарат до 1000лв. , с който да заснемам видео материал от участия.

Не съм специалист в материята, но апарата според мен трябва да отговаря на следните условия:

1.Да има добър автофокус

2.Да реагира добре при слаба осветеност

3.Микрофона да не криви при високи звукови налягания 

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, 

според мен погрешно си се насочил към фотоапарат. Вярно е, че с 50мм обектив, хубав трипод, и външен микрофон ще се получи добре, но ти трябва оператор  и минимум 2 бона.

Аз бих ти препоръчал една Gopro камера FullHD 4K.

Звука е доста приличен, по-добър от вградения микрофон на среден клас Canon.

Няма да ти трябва оператор и са значително по-евтини.

https://www.youtube.com/watch?v=2c-aUZjAV7Q

Ако поровиш за втора ръка, може за около 150 кинта да се уредиш. Един приятел си намери доста тънко такава. Стига да не зуумваш много, всичко е много добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рекордерчетата на Zoom са много добри и цената не е висока. Звукът е МНОГО по-добре от на GoPro, поне моделът, който аз тествах (не е 4к).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рекордерчетата на Zoom са много добри и цената не е висока. Звукът е МНОГО по-добре от на GoPro, поне моделът, който аз тествах (не е 4к).

Да. Ние си взехме такъв рекордер на Zoom и многодобри резултати за мен дава

Оказва се четрябва да се завърти правилно..

https://www.facebook.com/profile.php?id=100007527636459

За репетиция е перфектен, 

Аиначе снимките са от два телефона в двата края на мазето

Zoom H1

Редактирано от Басурендер
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Друг вариант е телефон Nokia 808 41 mpxl, само при слабата светлина, не съм сигурен, че дава задоволителни резултати, но звука е чук! Имах такъв и на всеки концерт който съм записвал, звука беше супер, но не държи много батерията ако снимаш на 1080p.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Caruzo,до хиляда лева забрави да намериш нещо да ти върши работа,апетита идва с яденето,това сочи опита, всичко друго е компромис,не те отчайвам а помисли сериозно и реши въпроса истински,иначе се набутваш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То зависи от някой неща. Дали ще има човек да снима или на статив. От колко далече ще се снима. И т.н.   Може и да се намери някакъв вариант спрямо бюджета - втора ръка , но да няма да е всичко идеално. 

Ей този аматьорски - цък клип го снимах със апарат за 300лв. и обектив за 30лв. Но на по-тъмно ще е по-трудно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Вече имам няколко записани концерта с този телефон - Nokia 808 PureView - в описанието изрично съм писал, когато е снимано с Нокиа-та:

https://www.youtube.com/user/snejankoable/videos?sort=dd&view=0&shelf_id=0

Батерията държи до 2 часа и половина запис на Full HD. За това си взех външна батерия Romoss Solo 2 за 18лв. с доставката и с нея ще мога да снимам до към 6 часа поне.

Ползвам телефона само за това и записвам на вътрешната памет.

На мен са ми пукали ушите от високо звуково налягане, а телефона си записва без да криви...

Като минуси са липсата на оптична стабилизация и прекалено тесния обектив - трябва да си много напред, до сцената почти, за да не ползваш цифровото увеличение.

Звука го записва в AAC формат, 48KHz sampling rate, 256kbs constant bit rate, Stereo, без значение дали на видео или с аудио рекордер-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От няколко години ползвам Zoom Q3HD.
Картината - разбира се кой е на сцената.
Звукът- много приличен.
Цена-качество, напълно отговаря!
Недостатъци - трябва да се купят добри батерии, които да осигурат запис около 4-5 часа ~30лв., памет още ~20лв.. Допълнителният комплект с кабели, калъфче,стойка, външно захранване още ~70-80лв. 
Ето резултата:

Няма допълнителна обработка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж в Youtube - има клипчета.

Nokia 808 записва по-добре звука.

Мен екшън камерите не ми харесват, заради широкия обектив и изкривената картина.

Има някаква Gopro Hero 4 Black - Music Edition, тя уж записва по-читаво аудио.

Редактирано от dzwer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.